Поради першокурсникам: як позитивно себе проявити

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниПоради першокурсникам: як позитивно себе проявити

kak pokazat s horoshey storoniКожен новоспечений студент хоче стати добрим професіоналом і в майбутньому зробити успішну кар’єру. Серйозна та цілеспрямована людина чудово розуміє, що будь-який будинок будується із фундаменту, а кар’єра починається з моменту вибору місця навчання. Вступаючи до навчального закладу, першокурсник ставить завдання використовувати всі можливості та набути навичок, необхідних для подальшої роботи. Що потрібно студенту на першому курсі для розкриття свого потенціалу?

Освіта «не для форми»: здобуваємо знання та вміння.

Навчання – це не тільки відвідування пар, а й набуття знань, які згодом можна буде застосувати. Шлях від студента до фахівця не є легким, і з нього легко збитися на криву доріжку. Починаючи із першого дня навчання, варто визначитися, що потрібно для навчання в Інституті, і що можна зробити для набуття практичних знань.

Активність на парах. Безглуздо витрачати дорогоцінний час і «просиджувати штани»  на задніх партах, коли є шанс отримати повноцінну прикладну освіту. Будьте активними на парах – уважно слухайте лектора, задавайте питання, виконуйте всі індивідуальні завдання, а головне – не вчіть предмет бездумно, а прагніть розібратися самостійно.

Нестандартне мислення. Будь-яке завдання можна вирішити різними способами. Будьте тим сто першим, хто відкине сто стандартних рішень, і запропонує свій унікальний варіант! Викладацький склад КІБіТ дотримується принципу «Longlife learning» (навчання протягом усього життя) і всіляко вітає самостійну роботу студентів. Викладач завжди вислухає аргументи студента (навіть якщо це буде йти в розріз із загальноприйнятими алгоритмами), і знайде разом із ним вірне рішення проблемного кейса.

Уміння вести дискусію. Мало володіти знаннями, потрібно вміти їх систематизувати, а також грамотно аргументувати свою позицію в тому чи іншому питанні. У компетенції викладача давати студентам кваліфіковані поради, але навіть їхніх знань не вистачить, що б навчити дискутувати. Уміння правильно викладати та відстоювати свою точку зору – важлива професійна якість, яка стане в нагоді не тільки в процесі навчання, а й подальшій роботі.

Київський інститут бізнесу та технологій готує фахівців в прикладній сфері (менеджерів, фінансистів, психологів, бухгалтерів і т.д.) для подальшої роботи у вітчизняному та зарубіжному бізнес секторі. Головне завдання кожного студента в КІБіТ – отримати максимум знань і придбати високий рівень кваліфікації.

Зростання компетенцій: напрацьовуємо ефективне резюме.

Вища освіта ще не гарантує вдалого працевлаштування. Ринок праці переповненийhoroshiystudent1 фахівцями із стандартним набором компетенцій. Що б зайняти солідну посаду, потрібно бути на голову вище інших претендентів і вміти те, чого не вміють інші.

Професійні навички. Пріоритетне завдання для випускника – знайти роботу після навчання. У навчальній програмі Інституту відводиться велика кількість годин на формування таких навичок, як: підготовка презентацій, робота з системами управління інтернет проектів (Bitrix, Trimetrix, Wrike і т.д.), складання бізнес планів, вміння взаємодіяти в команді та інших необхідних для роботи компетенцій. Не ухилятися від навчання і виконувати всі індивідуальні завдання викладача – ось що потрібно студенту на першому курсі, а також під час подальшого навчання.

Іноземна мова. В епоху глобалізації потрібно відповідати міжнародним стандартам, тому для роботи в бізнесі просто необхідне знання спеціальних термінів англійською мовою. Постарайтеся під час навчання у вищому навчальному закладі вивчити не тільки розмовну англійську, а й технічну, адже в Інституті існує масштабна міжнародна програма – конференції, лекції зарубіжних фахівців, візити іноземних делегацій і т.д. Крім спілкування студентів із коучами, бізнес тренерами та іноземними гостями, в навчальному процесі КІБіТ передбачені міжнародні стажування для випускників та інших студентів.

Заняття поза аудиторіями. Як би був грамотно побудований навчальний курс, студент не стане добрим професіоналом, якщо не виходив із аудиторії. Пам’ятайте, що повне враження про придбану кваліфікацію випускника складається на основі характеристики студента з практики. Київський інститут бізнесу та технологій укладає договори щодо проходження практики з провідними українськими організаціями, також в Інституті є широко поширеним відвідування підприємств (спілкування з ТОП менеджерами компаній), профільні майстер-класи та бізнес тренінги. Студентам залишається тільки користуватися наданими можливостями і покращувати свої перспективи.

Інноваційна освіта – головна перевага КІБіТ. Випускники Інституту виходять на ринок працевлаштування з резюме із значним переліком компетенцій. Також в стінах навчального закладу проходять майстер-класи, де вчать складати грамотне конкурентоспроможне резюме.

Формування позитивного іміджу студента: завойовуємо репутацію.

horoshiy student3Ще знаменитий класик А.П. Чехов сказав: «У людині все має бути прекрасним: і обличчя, і одяг, і думки». Перефразовуючи думки класика, відзначимо – що б чогось досягти, людина повинна бути кращою у всьому.

Презентабельний зовнішній вигляд. Хочемо ми цього, чи ні, більшість людей мають стереотипне мислення, тому прислів’я: «Зустрічають за одягом, проводжають за розумом» не втрачає своєї актуальності. Ніколи не забувайте про свій зовнішній вигляд – правильно підібраний костюм і аксесуари здатні справити на вашого співрозмовника незабутнє враження, і сформувати про себе думку, як про солідну та серйозну людину.

Комунікабельність. Вам нудно і нецікаво жити? Не знаєте, як стати активним студентом, та вибратися із болота посередності? Відповідь проста – спілкуватися! Не варто відштовхувати людей, вмійте уважно вислухати співрозмовника, а коли прийде ваша черга говорити – не перевантажуйте подробицями щодо вашого особистого життя, адже тема для розмови повинна бути цікавою для обох. Іншими словами: «Будьте простіше, і до вас потягнуться люди!»

Повага в колективі. Якщо ви плануєте в майбутньому стати керівником, то варто навчитися викликати повагу у оточуючих. А для цього ви повинні залишатися вірними своїм принципам, але при цьому вміти піти на компроміс. І головне, своїм особистим прикладом показувати, як треба робити правильно. Тобто замість нескінченних роздумів на тему: «Як стати кращим у своїй групі», просто будьте послідовним та здійснюйте гарні вчинки.

В процесі кар’єрного зросту репутація співробітника є не менш важливою, ніж його професійні знання. Намагайтеся стежити за своїм іміджем, і дуже скоро ваша репутація принесе вам великі дивіденди.

Соціалізація особистості: створюємо себе самі!

Під час навчання у вищому навчальному закладі ви не просто отримуєте знання, а horoshiystudent4здобуваєте певний досвід, розширюєте кругозір, вчитеся діяти самостійно.

Робота у студраді. Чи відомо вам, що в КІБіТ існує власний орган студентського самоврядування – Студентська рада? Ініціативні хлопці та дівчата займаються організацією свят та екскурсій, домовляються про зустрічі з професіоналами із сфери бізнесу, культури і спорту, проводять різні конкурси, а також налагоджують роботу з людьми. В окремих випадках закони для студентів можуть видаватися самими студентами. Існує безліч скептиків, які думають, що незадоволена міміка і питання: «А навіщо мені це треба?» піднімуть їх на недосяжну висоту. На подібні висловлювання ми відповімо наступне – беручи участь в суспільному житті КІБіТ, ви працюєте з людьми, розвиваєте організаторські здібності, вчитеся шукати креативні рішення, формуєте активну громадську позицію.

Реалізація проектів. Самостійна робота студентів – наріжний камінь сучасної освіти. Викладач із учителя та наставника давним-давно перетворився в консультанта та коуча, і його завдання – навчити студентів реалізовувати власні проекти та сформувати у студента відповідні компетенції. Випускники Інституту, що б знайти роботу після навчання, повинні вміти складати бізнес план, робити рекламу, формувати бюджет, розподіляти службові обов’язки, супроводжувати проект на всіх етапах реалізації, готувати підсумковий звіт і т.д. Особливу увагу впровадженню проектних методик приділяється в рамках освітніх програм «Підприємництво», «Корпоративні фінанси» та «Психологія бізнесу». Радимо ставитися серйозно до завдань викладача, адже навіть організація пікніка або колективний похід в кіно – це міні-проект, де ви навчаєтесь основам бізнесу.

Творча діяльність. Часто повторювані поради для студентів – вчитися проявляти себе в будь-якій сфері. Київський інститут бізнесу та технологій дбає про всебічний розвиток своїх підопічних шляхом організації творчих майстер-класів та створення музичного ансамблю. Також в КІБіТ вас можуть навчити сервірувати стіл за всіма правилами бізнес протоколу, або модно та стильно облаштувати свій офіс, що може стати не останнім аргументом при укладанні відповідальної угоди.

Студентство – золотий період, коли у вас світлий розум та багато енергії. Не стійте на місці, а завжди шукаєте щось нове та розвивайтеся! Вчіться, працюйте, спілкуйтеся, творіть, будьте всюди! І тоді на виході ви сміливо зможете сказати собі та всьому світові: «Я взяв від освіти все, що міг».

Все ще ламаєте голову, як стати найкращим? Залиште сумніви, почніть діяти, і дуже скоро ваші зусилля будуть оцінені належним чином. КІБіТ допоможе вам стати кращим!