Що означає «Бути студентом ВНЗ»?

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниЩо означає «Бути студентом ВНЗ»?

kakim doljen bit student vuza1Ось і закінчилася вступна кампанія, і ви прочитали своє ім’я в списках, рекомендованих до зарахування до ВНЗ. Затісна шкільна парта, конфліктний підлітковий вік, абітурієнтські нерви та стреси залишилися позаду, а попереду вас чекає золота пора – яскравий і багатогранний світ студентства, наповнений подіями та емоціями. Давайте разом розберемося, хто такі студенти, і який сенс ми вкладаємо в це поняття.

Молодь – надія суспільства. Без чого не може жити справжній студент.

У всі часи студентство вважалося передовою верствою населення із прогресивними поглядами та рішучими вчинками. Прагнення до знань і активна життєва позиція роблять цих молодих людей несхожими на інших членів суспільства. Що ж відрізняє сучасних студентів?

Серйозне ставлення до навчання. Головне завдання студента – вчитися. У сучасному світі всі повинні розуміти, що освіта – фундамент для майбутньої роботи і тільки від тебе самого залежить, наскільки грамотним фахівцем ти вийдеш. Відвідування пар, робота із літературою, пошук варіантів практичного застосування отриманих знань, участь в наукових конференціях – обов’язкові заходи для кожного студента. Якщо людина не знає, навіщо вона вступила, і розглядає ВНЗ виключно як місце для просиджування штанів, світ може пошкодувати про втрату майбутнього гарного професіонала та привітати ще одного авантюриста-неука.

Високий інтелектуальний рівень. Студентство – золота молодь. У них світла голова та допитливий розум. Вони багато читають та дивляться, вбираючи подібно до губки, знання та інформацію. Не дивно, що відмітною ознакою студентства вважається інтелектуальність та ерудованість. В останнє десятиліття студенти також визнані найбільш «технологічно підкованою» частиною населення – адже вони розбираються в комп’ютерах та інших гаджетах набагато краще, ніж старше покоління.

Широкий кругозір. Незважаючи на зайнятість навчанням, студенти завжди знаходять час для подорожей та поїздок. Поступаючи до ВНЗ, хлопці та дівчата зустрічають друзів, знаходять другу половинку, заводять нові знайомства – так і збирається компанія для спільних заходів. Кожні вихідні зайняті відвідуванням культурних місць, зустріччю з цікавими людьми або участю в громадських акціях. Легкі на підйом і не обтяжені родиною та господарськими справами, вони встигають скрізь і всюди, набираючись нових вражень, та дізнаючись багато нових, невідомих раніше речей.

Інтерес до новинок. Старше покоління часто консервативно, зациклилося на формулах: «Ось в мій час було правильно, а зараз повна нісенітниця» та «Навіщо воно мені, все життя без нього жили». Молоді хочеться спробувати життя з усіх боків, тому вона завжди відкрита до експериментів і новацій. Студенти уважно вивчають та намагаються спробувати все нове – як добре, так і в погане (адже не буває зла без добра, а позитиву без негативу). Єдине застереження юним експериментаторам – будьте обережні та не робіть того, про що згодом доведеться пошкодувати.

Повага культури особистості. Студент – це не просто учень в навчальному закладі. Це статус, який зобов’язує бути відповідальним за майбутнє країни і його населення. Студент – це особистість, яка бачить в інших людях таких же особистостей, і уособлює собою культуру поваги до свободи вибору та ціннісних орієнтацій.

Студент – не просто вчорашній школяр. Він – особистість з великої літери, фундамент майбутнього суспільства, який має великий потенціал та прагне розкрити його з усіх боків.

І що ж там «всередині»? Особливості студентського характеру.

Кожна людина індивідуальна і за типом темпераменту, і за характером. Але все ж кожної соціальної групиkakim doljen bit student vuza2 притаманні свої особливі та неповторні «внутрішні» риси. Давайте заглянемо, що у студента всередині!

Оптимізм. Молоді властиво думати, що світ можна змінити на краще, а добро неминуче переможе зло. Бюрократична тяганина викликає щире обурення, а поганий вчинок близької людини сприймається як світова трагедія. Студенти – найактивніші учасники акцій протесту та волонтерських проектів, їх можна зустріти саме в тих місцях, де люди найбільше потребують допомоги. Шановні «бачивші життя» песимісти»! Не будемо розчаровувати наших ентузіастів, адже оптимісти крутять земну кулю!

Енергійність. Не спати всю ніч і поїхати на пари? Випити чашку кави та піти гуляти? Підготувати домашнє завдання  відправитися в нічний клуб? Це про студентів! Час для них біжить швидко, і вони бояться пропустити щось важливе, витративши час на сон або їжу. Після тижня навчання в обов’язковому порядку плануються бурхливі веселощі, якщо, звичайно, не потрібно поспішати на потяг для поїздки до якого-небудь мальовничого куточку нашої країни. Студентська енергія б’є через край, дозволяючи молоді встигати скрізь і всюди.

Креативність. Студенти творчо підходять до вирішення будь-якої задачі. Вечірка, день народження, романтична прогулянка, групова поїздка – будь-яка подія перетворюється на справжнє свято життя з безліччю несподіваних сюрпризів. Серед студентської молоді також популярні ігри в квест, інтелектуальні лабіринти та інші види розваг, що розвивають творче начало і нестандартне мислення.

Цілеспрямованість. Сучасна молодь чітко знає, чого вона хоче. Починаючи із першого курсу, студент замислюється про майбутню роботу та розписує життєвий план. Він може трохи відрізнятися від навчального в окремих деталях (поверхневе вивчення окремих предметів), але збігатися із ним в головній меті – стати справжнім професіоналом у своїй справі та зробити добру кар’єру. День у день студент кидає всі сили на виконання свого життєвого завдання, намагаючись не звертати з наміченого шляху. А якщо така спокуса і виникає, слід пам’ятати, що теперішня нажива за допомогою некваліфікованої праці ніколи не зрівняється із гідною зарплатою фахівця екстра-класу.

Самостійність. Практично всім першокурсникам здається, що вони вилетіли із рідного гнізда та відірвалися від материнської турботи, навіть якщо вони продовжують жити з батьками в одній квартирі. Настає дике бажання робити все самому – вчитися, працювати, прибирати, готувати, гуляти, та нікому не звітувати у своїх вчинках. Прагнення стати самостійним завжди похвально, але потрібно пам’ятати, що все повинно бути в міру. Не варто доводити, що ти самостійний, тікаючи з дому, подібно безпритульному тільки тому, що тобі сказали помити посуд або обмежили у кишенькових витратах.

Молоді і гарячі студентські серця здатні перевернути гори, вірити в високі ідеали та нещадно боротися з будь-якою несправедливістю – такою є бурхлива студентська натура.

Не навчанням єдиним … З чого складається студентське життя.

kakim doljen bit student vuzaСтудентське життя – не тільки відвідування пар та «зубріння», а й соціалізація особистості. Навчання у ВНЗ робить людину дорослішою у всіх сенсах та розвиває здатність до комунікації. Чим займаються студенти, крім студентського життя?

Участь в наукових конференціях. У кожному вищому навчальному закладі проводяться наукові заходи – конференції, семінари, круглі столи, хакатони. Викладачі ВНЗ стимулюють студентів на проведення наукових досліджень. Вибір теми, постановка проблеми, збір фактичного матеріалу та його аналіз завершується написанням наукової роботи, що публікується в збірнику тез, присвячених конференції. Головне для студента – захистити свою тему в науковій доповіді та відповісти на поставлені запитання. У сучасних навчальних закладах (у тому числі і в КІБіТ) доповіді робляться у формі презентацій, що допомагає студентам набувати навичок роботи з Power Point.

Громадська діяльність. Студенти – є не тільки майбутні ми професіоналами, але і певною соціальною силою. У всьому світі існують спеціальні органи, які стежать за захистом прав студентів та займаються організацією громадських та культурно-мистецьких заходів. В Україні подібні органи мають форму Студентського Парламенту або Студентської Ради.

Культурна активність. Молоді не є чужим почуття «прекрасного». Вони часто відвідують театри та художні виставки, де знайомляться із творами класичного та світового мистецтва. Популярна тема для студентських бесід – прочитані книги, а спільне проведення часу часто означає похід в кіно або перегляд цікавого фільму в домашній обстановці.

Поєднання роботи та навчання. Багато студентів хочуть уникнути стандартного сценарію пошуку роботи після випуску – складання резюме та втомлюючих походів на  співбесіди. З цією метою вони починають шукати роботу за фахом набагато раніше – починаючи з другого-третього курсу. Часто робота знаходить майбутніх випускників в особі компаній, які набирають практикантів, що б після закінчення запропонувати їм працевлаштування із офіційним оформленням.

Навіть поза навчання студент завжди залишається студентом – цікавою та захопливою особистістю, здатною виявити себе в науковому, громадському та культурному житті.

Шановні студенти! Київський інститут бізнесу та технологій вітає вас із початком навчального року та бажає успіхів у навчанні і особистому житті! Пам’ятайте, що студент – звання, яке треба носити із честю та гордістю, адже від вас залежить майбутнє нашої країни!