Плюси і мінуси заочної форми навчання.

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниПлюси і мінуси заочної форми навчання.

zaochnoe1Глобалізація диктує свої закони, і підприємства висувають до співробітників все більші та більші вимоги. Отримати додаткові знання бажає багато хто, але не всі можуть присвятити навчанню весь вільний час. Поєднувати навчання та роботу непросто, але можливо, і практично в кожному закладі існує навчання без відриву від виробництва.

Поєднаємо приємне із корисним. Плюси заочного навчання.

Великий відсоток людей навіть не розглядають варіант вступу на денне відділення ВНЗ. Після закінчення школи або технікуму вони йдуть працювати, продовжуючи свою освіту на заочній формі навчання. Що вони при цьому отримують?

Уміння розпоряджатися часом. Досить складно поєднувати роботу, родину і навчання. Та й погуляти хочеться, адже всі є живими людьми, а не роботами. В добі всього двадцять чотири години, а потрібно встигнути так багато. Заочне навчання у ВНЗ передбачає правильний розподіл часу, що б вистачило на все. Уміння робити все швидко, здатність переключаться в потрібний момент, виключення порожніх розмов та безглуздих дій – саме так буде побудоване ваше життя.

Вводиться система самоконтролю. Перед тим, як вступити на заочне навчання, потрібно зрозуміти, що ніхто не буде вас контролювати і стояти над душею, змушуючи робити уроки. Успіхи в навчанні та здобуванні нових знань будуть залежати виключно від вас. Під час навчання у вищому навчальному закладі розвивається почуття відповідальності та здатність до самоконтролю, людина переходить на систему навчання «24/7», і самостійно визначає той відрізок часу, який йому буде зручніше присвятити навчальному процесу.

Увага фокусується на головному. Як проходить заочне навчання у вищому навчальному закладі? У більшості ВНЗ навчальний процес мало чим відрізняється. Протягом року студенти мають дві або три сесії тривалістю по кілька тижнів, а весь інший час виконують контрольні та курсові роботи, готуються до практичних занять та іспитів, а згодом пишуть і захищають дипломи. Освоїти всі навчальні курси неможливо фізично, тому студенти, які отримують вищу освіту заочно, повинні вміти робити якісний конспект, де у тезовій формі будуть викладені основні моменти.

Отримаємо практичний матеріал для дипломних робіт. Проблема всіх випускників вузів – наповнити свої дипломні роботи практичними дослідженнями. Великі компанії з великим небажанням показують свою внутрішню документацію та діляться службовою інформацією із сторонніми, не відступаючи від своїх принципів навіть в ім’я науки. І якщо в окремих випадках, можлива консультація керівника організації або начальника відділу, то впроваджувати нові комп’ютерні програми гарантовано ніхто не дозволить. Студентам заочного відділення набагато простіше отримати доступ до документів і програмного забезпечення в тій компанії, де вони працюють, та представити результати своїх досліджень в дипломному проекті.

Розширення освіти. У сучасному світі виникають ситуації, коли отримана професія стає непопулярною і не приносить багато грошей. Буває так, що в планах переїхати в інше місто, де проблеми з робочими місцями. Або вам елементарно набридла ваша діяльність. Замість того, що б підняти «лапи догори», завжди є можливість отримати другу вищу освіту заочно і працювати там, де вам подобається.

Подальше заробляння грошей. Навчання на стаціонарі передбачає додаткові фінансові джерела. Студент денного відділення не може постійно працювати – він елементарно не зможе отримати потрібні знання та освоїти профільні предмети. У ситуації з малозабезпеченими батьками або родини із маленькими дітьми, немає іншого виходу, як вступити на заочне, де програма побудована з урахуванням грамотного перерозподілу навчального навантаження.

На заочному відділенні завжди є можливість поєднувати трудову діяльність із навчанням. При правильному підході ви не тільки отримаєте освіту, а й освоїте нові навички і придбаєте практичний досвід.

Диплом або знання? «Заочка» зі знаком «мінус».

Абітурієнти в Україні досить насторожено ставляться до навчального процесу, якщо він не передбачає три-чотири пари вzaochnoe2 тиждень, а всього лише дві-три сесії на рік. Звідки такі упередження?

Отримуємо менше теоретичних знань. Якщо ви до вступу не мали ні найменшого поняття, як вчитися на заочному, знайте – ніхто не буде стежити за вашою успішністю. Протягом сесії викладачі окреслять коло питань, необхідних для самостійного опрацювання, ознайомлять з методикою вивчення курсу і зададуть потрібні орієнтири для більш ефективного освоєння предмета. Якщо ви не побажаєте освоїти теоретичні передумови самостійно, ви втратите для себе великий блок знань.

Формуємо неправильне враження про навчальний процес. Для співробітників виробництва заочне навчання в Україні часто перетворюється на позапланову відпустку, забезпечення матеріально-технічної бази ВНЗ, виконання особистих доручень викладача – в усе що завгодно, тільки не в навчання. Фраза: «Я вчуся заради корочки» щільно засіла в голові співробітників виробництва, яким не потрібно вчитися нічому новому, і вони просто хочуть отримати зайву папірець. На жаль, в ситуації дефіциту абітурієнтів, багато навчальних закладів не тільки не припиняють, а й підтримують подібні настрої.

Виділяємо мало часу на навчання. Заочна освіта не звільняє від виконання службових і сімейних обов’язків. Якщо людина не зуміла належним чином організувати свій час, на навчання буде виділятися максимум дві ночі до початку сесії, що зводить на «ні» всі спроби студента отримати гідну професію.

Обмежуємо участь в суспільному житті ВНЗ. Студентам-заочникам нема коли займатися громадськими справами. Це їх право, але хіба не буде прикро, що в розвитку особистості пропущений важливий етап соціалізації – студентське життя?

Недосконалості освітньої системи призводять до недовіри більшості людей до заочних факультетів. Більшість абітурієнтів вважають, що надали ВУЗу велику послугу, погодившись вчитися на контракті. Питання, чому вони навчаться і чи є сенс в подібній освіті. Тут немає провини студентів, кожен навчальний заклад самостійно несе відповідальність за організацію навчального процесу.

Київський інститут бізнесу та технологій – «правильний» заочний інститут.

zaochnoeУ сучасному українській освіті склалася ситуація, коли ВНЗ не можуть виконати план по набору і готові прийняти у свої стіни будь-кого, провівши вступні випробування чисто формально. У процесі вступу для абітурієнта важливо звернути увагу на репутацію вищого навчального закладу, що б з часом стати справжнім професіоналом, а не виявитися простим «покупцем диплома в розстрочку».

Київський інститут бізнесу та технологій протягом багатьох років проводить якісну підготовку фахівців в сфері економіки, менеджменту і психології. Переваги КІБіТ полягають у наступному.

Має добру базу із сучасною навчальною та методичною літературою. Якщо ви студент стаціонару і переживаєте, як перейти на заочну форму навчання, відкиньте ваше занепокоєння! Бібліотека КІБіТ забезпечує всіх бажаючих підручниками і літературою, в тому числі і останніх років видання. У нас ви знайдете все для самостійного вивчення і освоєння потрібних курсів.

Залучає до роботи викладачів-практиків. На питання: «Як проходить заочне навчання в Київському інституті бізнесу і технологій?» Керівництво Інституту має таку відповідь: «Ми робимо акцент на практику». Всі наші викладачі працювали в сфері бізнесу, і передають студентам свій досвід під час практикумів та фокус груп.

Проводить тренінги з таймінгу. Студенту важко організувати свій робочий та навчальний час. Програма заочного навчання в Інституті включає в себе практичні заняття із тайм-менеджменту, з метою навчитися раціонально розпоряджатися часовими ресурсами. Даний навик буде корисний не тільки під час навчання, а й стане в нагоді в подальшій роботі.

Співпрацює з підприємствами. КІБіТ – активний учасник ринку працевлаштування. У процесі підготовки кадрів Інститут співпрацює з рядом підприємств в Києві, Житомирі, Вінниці та Умані та покладає на себе обов’язки підвищення кваліфікаційного рівня працівників шляхом навчання на бакалавраті та магістратурі.

Мотивує студентів на навчання. Заочна вища освіта передбачає великий блок самостійної роботи. Що б студент не «розслаблявся», з ним весь час проводять мотиваційні бесіди, і організовують наукові та громадські заходи. Також КІБіТ привертає всіх своїх студентів, співробітників і партнерів до участі в наукових конференціях.

Адміністрація Інституту сприяє налагодженню неформальної комунікації між студентами і викладачами, що виражається в різних team building акціях (пробіг під каштанами у Києві, чемпіонат з боулінгу в Вінниці, ярмарок вакансій в Житомирі, відвідування дендропарку в Умані і т.д.) У всіх філіях інституту, де існує заочне навчання – Києві, Вінниці, Житомирі, Умані студенти-заочники мають можливість бути причетними до суспільного життя ВНЗ.

Бажаєте знати, як вступити на заочне відділення до Київського інституту бізнесу та технологій? Зверніться до приймальної комісії в вашому місті і через десять хвилин ви дізнаєтеся все, що вам потрібно про правила прийому, пакет документів, формування рейтингового списку та переліку вступних випробувань. Не чекайте, а номер набирайте!