Свистати всіх нагору! Осіння сесія в коледжі КІБіТ

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниСвистати всіх нагору! Осіння сесія в коледжі КІБіТ

Студентські знання потребують періодичної перевірки з різних причин – не розслаблятися, закріпити вивчене, отримати оцінку і т.д. Навчальний процес економіко-технологічного коледжу Київського інституту бізнесу та технологій передбачає наявність проміжної сесії в кінці жовтня, коли студенти здають заліки та іспити в кінці першого модуля. Чому в коледжі КІБіТ така рання сесія і що вона взагалі собою являє?

Навчальна сесія – що перевіряємо і яким чином оцінюємо.

Для отримання кваліфікації молодшого спеціаліста студенту необхідно відучитися три (іноді чотири) курси по два семестри, і в кінці кожного з них здати сесію. Однак підсумковий контроль – всього лише «верхівка», яка базується на потужному фундаменті – поточній роботі студента протягом семестру. Давайте розглянемо більш докладно всі форми контролю, передбачені в навчальному процесі.

Самостійна робота. З метою перевірки готовності студентів на поточну пару, викладач іноді може провести невелику перевірочну роботу на 5 хвилин, а після приступити до пояснення нового матеріалу. Обсяг і характер роботи (тест, есе, рішення задачі і т.д.) визначається самим педагогом.

Модуль. Розкладу сесії передує модульний контроль – проміжний або підсумковий. Ведучий викладач дисципліни прописує варіанти завдань в навчальній програмі, яка затверджується на початку року. Модульний контроль обов’язково проводиться письмово, а сама форма проведення (тести, завдання, питання і т.д.) визначається викладачем.

Залік. До кінця семестру студент поступово підходить до головних форм підсумкового контролю – заліків та іспитів. В економіко-технологічному коледжі КІБіТ деякі навчальні дисципліни вичитуються протягом одного модуля, тому для студентів коледжу передбачена додаткова осіння сесія. Розклад заліків відповідає розкладу предметів, і студенти отримують перші в начальному році оцінки на останній парі. Головна відмінність економіко-технологічного коледжу КІБіТ полягає в тому, що в навчальному закладі використовується Європейська кредитно-трансферна система (ECTS), і студенти вже з першого курсу навчаються за 100 бальною системою.

Якщо ви переживаєте, як здати залік, починайте готуватися завчасно – ознайомтеся з питаннями, повторіть усі теми, заповніть прогалини в знаннях, складіть короткий конспект з відповідями. І головне, не допускайте заборгованостей, адже «хвіст», що невчасно вилізе, потягне вас до більш низької оцінки.

Іспит. Найвідповідальніший захід для студентів усіх курсів та спеціальностей. Навіть круглим відмінникам починає здаватися, що вони протягом семестру нічого не вивчили і, відповідно, нічого не знають. Розклад іспитів складається з урахуванням триденних перерв між ними, але і цього часу студентам не вистачає. Безсонні ночі, міцна гаряча кава, страх і нервове напруження, інформаційне перевантаження – все це присутнє під час «гарячих» передекзаменаційних днів і ночей. У подібній ситуації шановним студентам можна порадити тільки одне – менше думати, як не завалити іспит, а зберігати холоднокровність та просто вчити. Більш детальну інформацію можна прочитати в статті: «Як правильно підготуватися до іспиту».

Під час осінньої сесії студенти всіх курсів і спеціальностей коледжу КІБіТ здають частину семестрових предметів, які вичиталися на протязі одного модуля. Перелік дисциплін, а також спосіб оцінювання (залік або іспит) визначається для кожної групи окремо, проте в середньому всі студенти здають по три предмети.

Сучасні коледжі: інноваційні форми контролю.

Нові тренди бізнес освіти диктують інші правила, відмінні від традиційної схеми «учитель-учень». Викладач виступає в ролі коуча та спікера, завдання якого – максимально допомогти студенту оволодіти професійними компетенціями. Фаховий коледж КІБіТ активно працює над впровадженням інноваційних методик в навчальному процесі. Які нововведення можна очікувати під час сесії в найближчому майбутньому?

Презентація. Складання іспиту може частково проходити у формі презентації – студент наочно демонструє відповідь на питання із використанням фото та відео матеріалів, а також блок-схем. Подібний іспит може проходити в комбінованій формі – попередня підготовка презентації та відповідь на додаткові питання викладача.

Груповий проект. Бізнес навчання в багатьох аспектах побудовано на вирішенні проблемних кейсів, а також придбанні та відточуванні практичних професійних навичок. Під час підготовки до іспиту (виконання групового завдання), майбутні менеджера та фінансисти спільно розробляють стратегію реалізації проекту і знаходять правильні рішення. Також вони приміряють на себе різні управлінські ролі – керівника, HR менеджера, комерційного директора і т.д. Перед тим, як здати сесію, студент на протязі семестру працює в команді, розробляє проект, і в кінці семестру представляє його підсумки.

Бізнес тренінг. Деякі компетенції неможливо придбати під час пар, як і неможливо оцінити відповідним чином. Тому в окремих випадках участь в професійному тренінгу можна сприймати як іспит, де за допомогою спеціальних методик оцінюється зростання компетенцій майбутнього професіонала.

Психологічне консультування. Блискучий приклад, як готуватися до іспиту за 1 день. Кваліфікація соціального працівника передбачає наявність «soft skills» і безпосереднє спілкування з людьми. Іноді для майбутніх фахівців важливіше зуміти грамотно провести бесіду, ніж знати назубок всю теорію з підручника. Побудова психологічних моделей і рольові ігри – відмінна форма проведення іспиту на практичних спеціальностях.

Хакатон. Для студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» та «Веб-розробка» немає кращого варіанту, як здати сесію, ніж участь у IT проекті. Проектування веб-сайту, створення платформи, написання функціоналу, створення алгоритмів, налагодження комп’ютерної мережі – оптимальні екзаменаційні завдання для майбутніх комп’ютерників. Додатковим стимулом може виступати часове обмеження, що обов’язково викличе у студентів спортивний інтерес і бажання виконати роботу першим.

Завдання викладача – допомогти студенту оволодіти знаннями і навичками, і для досягнення цієї мети потрібно використовувати всі можливі способи і методики. Сучасне «покоління Z» більшою мірою орієнтоване на візуальне сприйняття, тому викладацькому складу необхідно використовувати альтернативні способи навчання і контролю знань.

Сесія – це свято? Психологічний настрій студентів.

В кінці семестру студентів охоплюють суперечливі почуття, адже «день X» наближається, а знання ніби «витікають» з голови і розчиняються в повітрі. Саме в цей час в студентському середовищі активізуються анекдоти, «страшилки» і різні містичні історії. Однак саме сесія формує у молодих людей ті риси характеру, які в майбутньому стануть в нагоді. Які саме?

Ініціативність. Виклад інформації не означає гарної відповіді, а ось вміння проявити ініціативу і грамотно обгрунтувати відомий мінімум, допоможе викреслити вас із списку тих, хто не здав залік

Креативність. Уміння знайти нестандартне рішення задачі або докладний і обгрунтований виклад своєї точки зору під час відповіді на питання допоможе вам не тільки отримати відмінну оцінку, але і зробити в майбутньому хорошу кар’єру.

Впевненість. Успішне складання всіх предметів формує почуття впевненості в своїх силах і здібностях. Навіть якщо недосвідчений першокурсник розслабився і не здав сесію з першого разу, не варто цього повторювати, адже комплекс невдахи формується дуже швидко і може залишитися на все життя.

Зібраність. У той час, коли у студентів коледжу сесія, всі спеціальності – комп’ютерники, менеджера, соціологи, фінансисти, максимально зосереджуються на навчанні та кидають всі сили на підготовку. Уміння мобілізуватися і в найкоротший час видати ефективний результат – одна з найкращих рис людського характеру, і формується вона саме під час підготовки до заліків та іспитів.

Цілеспрямованість. Не варто критикувати бажання студента отримати відмінну оцінку і мати на виході червоний диплом. Світ любить амбітних особистостей, особливо якщо честолюбні плани підкріплюються відповідними діями. Якщо задати собі питання: «Що таке сесія?», Ми побачимо, що це не тільки знання, а й у своєму роді спортивні змагання, де кращий отримує заслужену нагороду у вигляді відмінних оцінок.

Фаховий коледж КІБіТ вітає своїх студентів з успішно зданої осінньої сесією, і бажає їм успіхів у подальшому навчанні! Нагадуємо, що студентське життя означає, перш за все, навчання, і сприймайте сесію в коледжі як позитивне явище, адже саме в бойових умовах ви зможете по-справжньому чогось навчитися!