Як правильно підготуватися до вступних іспитів

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниЯк правильно підготуватися до вступних іспитів

kak podgotovitsya k ekzamenu2Навчальний заклад обрано, спеціальність визначена, документи подані. Що б підтвердити ваше право на навчання, потрібно скласти вступні іспити. Багато з вступників протягом року займалися з репетиторами і вивчали потрібні їм предмети самостійно, але тепер їм належить систематизувати вже наявні знання та заповнити прогалини. Фаховий коледж КІБіТ Київського інституту бізнесу та технологій дає вам поради як правильно підготуватися до вступних іспитів, і при цьому уникнути стресу та перевтоми.

Іспити на горизонті. Що робити?

Перше, що потрібно для здачі вступних випробувань – вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Але вчитися треба не бездумно, а з користю. Підвищити ефективність навчання допоможуть прості рекомендації. Їх прочитання не відніме багато часу, а користь буде велика. Отже!

Організуйте свій робочий час. Вміти керувати часом – велике мистецтво. Його або завжди не вистачає, або не знаєш куди подіти. У разі вступу відчувається, що його дуже бракує. «Ось би ще один день, і я б все повторив» – думають вступники, хоча це абсурд. Зробіть розумно та виділіть на кожен предмет по дві години в день. Якщо часу замало – дві години з ранку та дві години після обіду. Вийде прекрасна можливість переключатися і подивитися на нерозв’язні завдання «свіжим поглядом». Так ви зможете освоїти більшу кількість дисциплін, адже іспит буде не один.

Вирішуйте практичні завдання. Ви можете вивчити всі правила, але вони не відкладуться в голові, поки ви не «наб’єте руку» в їхньому застосуванні. Вирішуйте приклади з математики, пишіть імпровізовані диктанти та твори з української мови, прив’язуйте дати з історії до пам’ятників і людей, розглядайте будову живих організмів на конкретних прикладах! Навіть якщо не виходить з першого разу, не підглядайте в підручник. З другого або третього разу ви все зробите правильно, а на п’ятнадцятому будете все робити «на автоматі», не заглядаючи в правила. Навички вирішення завдань знадобляться вам і в майбутньому, адже весь світ – суцільна головоломка.

kak podgotovitsya k ekzamenu 1Тренуйте асоціативну пам’ять. Жодна людина не в змозі запам’ятати все на світі. У нашої пам’яті є добра властивість – забувати, що б не зійти з розуму від великої кількості інформації. Але на іспиті ця властивість буде зовсім недоречною. Якщо ви бажаєте вивудити в потрібний момент необхідні знання, придумуйте для кожного проблемного визначення зручну для вас асоціацію. Перекручування слів, призвіська, улюблені місця, дзвінки друзів, побутові ситуації – все це можна зіставити з правилами, датами, персонажами і т.д.

Використовуйте візуалізацію. Програми іспитів часто передбачають наочні образи демонстрації – карти, схеми, портрети, зображення і т.д. Розібратися в них непросто, але можна спробувати запам’ятати візуально. Спробуйте повісити в кімнаті портрети або карти та підписати маркерами яскравих кольорів. Через кілька днів ці картинки відкладуться в пам’яті, і ви зможете замінити їх іншими. Якщо вам потрібно вчити багато населених пунктів (наприклад, центри української промисловості з географії), знайдіть їх на карті, намалюйте в голові схему їх розташування (трикутник, ромб, зірка і т.д.), і під час відповіді викличте в пам’яті цю схему , яка підкаже назви.

Створіть в голові цілісну картинку. Дуже важко запам’ятовувати уривчасті факти, не розуміючи, звідки вони взялися. Не забувайте «приміряти» кожну тему до загального розділу, до якого вона належить. Кожна формула виводиться з іншої, а кожна історична дата належить до певної епохи. Здатність бачити все «повністю» приходить далеко не відразу, але згодом вона сильно полегшує людині життя.

Читайте книги. Розширення загального кругозору неможливо без читання. Радимо звернутися до друкованих видань. Формат саме «книги» дозволить вам «набити око» в розставленні розділових знаків та орфографічних помилок, навіть якщо ви не знаєте відповідних правил. Також літераторами використовується багато наукових фактів, які ілюструються яскравими прикладами, що корисно для розвитку асоціативної пам’яті.

Бувайте на свіжому повітрі. Мозку необхідний кисень. Навіть якщо ви зайняті, знайдіть час для нетривалої прогулянки навколо будинку або в парку. Ваші думки вкладуться, і голова стане свіжою. Якщо візьмете з собою товариша, то він зможе допомогти поглянути на проблему під іншим кутом зору, не дарма кажуть, що в суперечці народжується істина.

Відволікайтеся на фізичну працю. Відчуваєте, що мізки закипають? Займіть руки роботою – приберіть в квартирі, що-небудь приготуйте, попрацюйте на городі або в саду. Втомившись фізично, ви дасте вашій голові відпочинок і повернетеся до навчання з іншим моральним настроєм.

Стоп дії для вступника.

kak podgotovitsya k ekzamenuЛюдина – істота соціальна і може контролювати свої біологічні потреби. Багато вступників думають, якщо вони будуть нервувати і не спати ночами, то вивчать все набагато швидше. Для таких людей ми публікуємо поради, як не треба робити. Послухайте нас і не зробіть навпаки!

Ніколи не починайте зубрити все підряд. Шкільна програма розрахована на дев’ять – одинадцять років і, наївно думати, що вона вся зможе вміститися у вас в голові. Якщо думаєте, що опис костюму історичного діяча, або перерахування всіх видів родини пасльонових допоможе на іспиті – ваше право, але ми б порадили не захоплюватися, а зосередиться на самому екзаменаційному питанні. Створіть структуру відповіді (при необхідності, уточніть у репетитора або вашого вчителя) і слідуйте їй при підготовці, а один-два приклади нехай будуть, але для ілюстрації. Якщо іспит проводиться в тестовій формі – зосередьтеся на основних положеннях кожного параграфа.

Не зациклюйтеся. Занадто довго не виходить вирішити задачу? Покиньте, та прийміться за нову! По-перше, заощадите час, а по-друге, зможете повернутися до незрозумілого матеріалу, вивчивши багато іншого, що допоможе вам вирішити раніше складне завдання. Але не варто приймати цю пораду буквально і весь час переключатися – є ризик «розпорошити» себе на все, не вивчивши нічого.

Не робіть шпаргалок. Людський мозок має багато завдань. Якщо завдання буде виконано без його участі, він просто про нього забуде та чимось іншим. Прописуючи потрібну інформацію в шпаргалках, ви підсвідомо перекладаєте відповідальність на листок паперу, який не зможете витягнути в потрібний момент. Важливу інформацію краще запам’ятовувати, скориставшись методом асоціативної пам’яті.

Не вчіться ночами. Багато людей – сови і працюють вночі. В цей час спокійно, прохолодно, ніщо не відволікає і можна присвятити весь час корисним справа. Так роблять багато працівників, які працюють віддалено і не мають щоденних сімейних обов’язків. Добрий варіант, але не для вступника. Не маючи досвіду організації нічної роботи, ви або проспите весь наступний день і втратите дорогоцінний час, або в результаті перевтоми почнете погано засвоювати інформацію. Для складання іспиту є згубними обидва варіанти.

Не нервуйте! Вступ – серйозний і відповідальний захід. Але нікому не стане краще, якщо в результаті стресу ви побоїтеся прийти на іспит, або погано підготуєтеся. Навчіться володіти собою і будьте впевнені собі. У крайніх випадках прийміть настій із заспокійливих трав або скористайтеся технікою релаксації, але обов’язково приберіть хвилювання.

Мандраж та паніка – погані порадники. Не варто думати, що ви нічого не знаєте, прищеплюючи собі зайві комплекси. Людина, яка провчилася в школі дев’ять років, просто фізично не може не знати «нічого». Якщо відчуваєте, що готуєтеся неправильно, перечитайте наші поради та розробіть відповідну саме для вас програму. І пам’ятайте, що КІБіТ чекає на вас!

Розклад вступних випробувань ви можете подивитися тут

 

Как правильно подготовиться к вступительным экзаменам

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниЯк правильно підготуватися до вступних іспитів

kak podgotovitsya k ekzamenu2Учебное заведение выбрано, определена специальность, поданы документы. Что бы подтвердить ваше право на обучение, предстоит сдать вступительные экзамены. Многие из абитуриентов в течение года занимались с репетиторами и изучали нужные им предметы самостоятельно, но теперь им предстоит систематизировать уже имеющиеся знания и восполнить пробелы. Экономико-технологический колледж Киевского института бизнеса и технологий даёт вам советы как правильно подготовиться к вступительным экзаменам, и при этом избежать стресса и переутомления.

Экзамены на горизонте. Что делать?

Первое, что нужно для сдачи вступительных испытаний – учиться, учиться и ещё раз учиться. Но учиться надо не бездумно, а с пользой. Повысить эффективность учёбы помогут простые рекомендации. Их прочтение не отнимет много времени, а польза будет большая. Итак!

Организуйте своё рабочее время. Уметь управлять временем – великое искусство. Его или всегда не хватает, или не знаешь куда девать. В случае поступления ощущается именно дикая нехватка.  «Вот ещё один день, и я бы все повторил» – думают абитуриенты, хотя это абсурд. Поступите разумно и выделите каждому предмету по два часа в день. Если время поджимает – два часа с утра и два часа после обеда. Получится прекрасная возможность переключаться и посмотреть на нерешаемую задачу «свежим взглядом». Так вы сможете освоить большее количество дисциплин, ведь экзамен предстоит не один.

Решайте практические задания. Вы можете выучить все правила, но они не отложатся в голове, пока вы не «набьете руку» в их применении. Решайте примеры по математике, пишите импровизированные диктанты и сочинения по украинскому языку, привязывайте даты по истории к памятникам и людям, рассматривайте строение живых организмов на конкретных примерах! Даже если не получается с первого раза, не подглядывайте в учебник. Со второго или третьего раза вы всё сделаете правильно, а  на пятнадцатом будете всё делать «на автомате», не заглядывая в правила. Навыки решения задач пригодятся вам и в будущем, ведь весь мир – сплошная головоломка.

Тренируйте ассоциативную память. Ни один человек неkak podgotovitsya k ekzamenu 1 в состоянии запомнить всё на свете. У нашей памяти есть хорошее свойство – забывать, что б не сойти с ума от большого количества информации. Но на экзамене данное свойство будет совсем некстати. Если вы желаете выудить в нужный момент необходимые знания, придумывайте для каждого проблемного определения удобную для вас ассоциацию. Коверканье слов, клички, любимые места, звонки друзей, бытовые ситуации  – все это можно сопоставить с правилами, датами, персонажами и т.д.

Используйте визуализацию. Программы экзаменов часто предусматривают наочные образы демонстрации – карты, схемы, портреты, изображения и т.д. Разобраться в них непросто, но можно попытаться запомнить визуально. Попробуйте повесить в комнате портреты или карты и подписать маркерами ярких цветов. Через несколько дней эти картинки отложатся в памяти, и вы сможете заменить их другими. Если вам нужно учить много населённых пунктов (например, центры украинской промышленности по географии), найдите их на карте, нарисуйте в голове схему их расположения (треугольник, ромб, звезда и т.д.), и во время ответа вызовите в памяти эту схему, которая подскажет названия.

Создайте в голове целостную картинку. Очень трудно запоминать обрывочные факты, не понимая, откуда они взялись. Не забывайте «примерять» каждую тему к общему разделу, к которому она относится. Каждая формула выводится из другой, а каждая историческая дата принадлежит к определённой эпохе. Способность видеть всё «целиком» приходит далеко не сразу, но впоследствии она сильно облегчает человеку жизнь.

Читайте книги. Расширение общего кругозора невозможно без чтения. Советуем обратиться к печатным изданиям. Формат именно «книги» позволит вам «набить глаз» в обозначении знаков препинания и орфографических ошибок, даже если вы не знаете соответствующих правил. Также литераторами используется много научных фактов, которые иллюстрируются яркими примерами, что полезно для развития ассоциативной памяти.

Бывайте на свежем воздухе. Мозгу необходим кислород. Даже если вы заняты, найдите время для непродолжительной прогулки вокруг дома или в парке. Ваши мысли уложатся, и голова станет свежей. Если возьмёте с собой товарища, то он сможет помочь взглянуть на проблему под другим углом зрения, не зря  говорят, что в споре рождается истина.

Отвлекайтесь на физический труд. Чувствуете, что мозги закипают? Займите руки работой – уберите в квартире, что-нибудь приготовьте, поработайте на огороде или в саду. Устав физически, вы дадите вашей голове отдых и вернётесь к учёбе с другим моральным настроем.

Стоп действия для абитуриента.

kak podgotovitsya k ekzamenuЧеловек – существо социальное и может контролировать свои биологические потребности. Многие абитуриенты думают, если они будут нервничать и не спать ночами, то выучат всё гораздо быстрее. Для таких людей мы публикуем советы, как не надо поступать. Послушайте нас и не сделайте наоборот!

Никогда не начинайте зубрить всё подряд.  Школьная программа рассчитана на девять – одиннадцать лет и, наивно думать, что она вся сможет вместиться у вас в голове. Если  думаете, что описание костюма исторического деятеля, или перечисление всех видов семейства паслёновых поможет на экзамене – ваше право, но мы бы посоветовали не увлекаться, а сосредоточится на самом экзаменационном вопросе. Создайте структуру ответа (при необходимости, уточните у репетитора или вашего учителя) и следуйте ей при подготовке, а один-два примера пусть будут, но для иллюстрации. Если экзамен проводится в тестовой форме – сосредоточьтесь на основных положениях каждого параграфа.

Не зацикливайтесь. Слишком долго не получается решить задачу? Оставьте, и принимайтесь за новую! Во-первых, сэкономите время, а во-вторых, сможете вернуться к непонятному материалу, выучив много другого, что поможет вам решить сложное ранее задание. Но не стоит принимать этот совет буквально и всё время переключаться – есть риск «распылить» себя на все, не выучив ничего.

Не делайте шпаргалок. Перед человеческим мозгом стоит много задач. Если задача будет выполнена без его участия, он просто о ней забудет и примется за что-нибудь другое. Прописывая нужную информацию в шпаргалках, вы подсознательно перекладываете ответственность на листок бумаги, который в нужный момент не сможете вытащить. Важную информацию лучше запоминать, воспользовавшись методом ассоциативной памяти.

Не учитесь по ночам. Многие люди – совы и работают ночью. В это время суток спокойно, прохладно, ничто не отвлекает и можно посвятить всё время полезным делам. Так поступают многие работники, работающие удалённо и не имеющие каждодневных семейных обязанностей. Хороший вариант, но не для абитуриента. Не имея опыта организации ночной работы, вы или проспите весь следующий день и потеряете драгоценное время, или в результате переутомления начнёте плохо усваивать информацию. Для сдачи экзамена оба варианта губительны.

Не нервничайте! Поступление – серьёзное и ответственное мероприятие. Но никому не станет лучше, если в результате стресса вы побоитесь прийти на экзамен, или плохо подготовитесь. Научитесь владеть собой и будьте в себе уверенны. В крайних случаях примите настой из успокоительных трав или воспользуйтесь техникой релаксации, но обязательно уберите волнение.

Мандраж и паника – плохие советчики. Не стоит думать, что вы ничего не знаете, прививая себе лишние комплексы. Человек, проучившийся в школе девять лет, просто физически не может не знать «ничего». Если  чувствуете, что  готовитесь неправильно,  перечитайте наши советы и разработайте подходящую именно для вас программу. И помните, что КИБиТ вас ждёт!

Расписание вступительных экзаменов вы сможете прочитать тут

https://ahoj.stikesalifah.ac.id/pages/slot-depo-5000/http://ahoj.stikesalifah.ac.id/dana-resmi/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/slot-dana-depo10k/https://mata.pulaumorotaikab.go.id/public/images/file/1711212514temp.htmlhttps://mata.pulaumorotaikab.go.id/public/images/avatar/1710788275avatar.htmlhttps://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://ahoj.stikesalifah.ac.id/demo/https://www.sa-ijas.org/sweet-bonanza/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://seer.anafe.org.br/pages/akun-pro-kamboja/https://sipusli.mojokertokab.go.id/upload/~/akun-pro-kamboja/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/products/mpo/https://siduta.dukcapil.baritoselatankab.go.id/assets/idn/https://perizinan.jambikota.go.id/frontend/web/situs-gacor/https://revistas.uia.ac.cr/pages/products/sigmaslot/https://disbudpar.padanglawasutarakab.go.id/assets/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/pt2/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/docs/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/https://setwan.katingankab.go.id/asset/slot-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/frontend/web/situs-pulsa/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/Assets/https://revistas.uroosevelt.edu.pe/public/https://apiv2.umkendari.ac.id/https://revista.farol.edu.br/uploads/https://ejournal.aibpmjournals.com/classes/https://section.iaesonline.com/slot-gacor-maxwin/http://mpo-terbaru.hermanradtke.com/http://idn-ministry.hermanradtke.com/https://section.iaesonline.com/docs/