Підводимо підсумки навчання або що таке сесія?

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниПідводимо підсумки навчання або що таке сесія?

Груповий аврал, переписування поспіхом конспектів, добровільний домашній арешт, величезна кількість кофеїну – що відбувається із студентами? Чому весь колектив охопила одночасно і паніка, і активність? Дуже просто – в гості завітала пані «сесія», яку ніхто не чекає, але вона сама приходить в чітко зазначені терміни. Що ж означає для студентів всього світу це страшне і загадкове слово?

Перевіримо знання? Як здають сесію студенти.

sessiaПровчившись кілька місяців, ви виходите на рубіжну лінію контролю, коли потрібно в стислій формі повторити все, що ви вивчили з початку семестру. Комусь це вдається відносно легко, комусь складніше. Однак можемо вас запевнити, в цей період серед студентів просто неможливо зустріти байдужих. Якими словами можна визначити все, що відбувається?

Закріплення знань. Початок сесії в вузах означає мобілізацію студентських сил на повторення вивченого, і вивчення пропущеного. У процесі підготовки знання вкладаються в цілісну систему, і те, що раніше здавалося складним, стає простим і зрозумілим. Студенти набувають вміння викладати інформацію в стислій формі, складаючи чітку структуру відповіді. Саме під час сесії менеджера вчаться керувати, бухгалтера – вести облік, фінансисти – підраховувати, психологи – розуміти і т.д., адже під час підготовки до заліку або іспиту відбувається встановлення взаємозв’язку між теорією і практикою.

Відмінний результат. Коли сесія в інститутах, багато хто думає про успішні оцінки, про майбутні дипломи, а також про те, що батьки матеріально винагородять успішну дитину, або, навпаки, покарають. Для багатьох гарна «корочка» – питання статусу та престижу, спосіб підняти свою самооцінку, тому для деяких отримати високий бал з предмету, подібно до виграного змагання, адже ніхто не хоче зіпсувати собі диплом.

Проблеми із здоров’ям. Сесія – це втома, гарячково виблискуючі очі, хронічний недосип. Організм перебуває в суцільному стресі (від недосипання, перевантаження інформації, великої кількості кави), і страху (від перспективи отримати погану оцінку).

Який варіант є правильним? Давайте не будемо оточувати себе ореолом святості, а чесно зізнаємося – всі три визначення вірні. Люди не роботи, тому важливими є не тільки професійні знання, але і відмінний диплом, який гарантує гарну самооцінку і впевненість в своїх силах. І зовсім не зайвим зберегти під час навчання своє здоров’я, адже для майбутніх звершень потрібно бути міцним тілом і бадьорим духом.

Як здати залік – формальність чи проблема?

Сучасна освіта не винаходить велосипеда, а використовує дві традиційні форми контролю – залік та іспит. sessia2Присутнє тільки одне нововведення – всі предмети оцінюються по 100 бальній Європейсько-кредитної трансферної системи (ECTS), яка має відповідність із п’ятибальною національною шкалою.

Заліки з профільних предметів відрізняються підвищеним рівнем складності, тому вимагають від студентів більшої уваги і часу для підготовки. Однак це не означає, що на факультеті економіки ви «без напрягу» здасте філософію або історію, адже кожна навчальна дисципліна – частина фундаменту, на якому формується майбутній професіонал, і кожен викладач сумлінно виконує свою роботу.

Розклад заліків в усіх навчальних закладах складається, виходячи із графіка занять. Під час останнього заняття студенти пишуть письмову роботу або здають матеріал усно. Часто зустрічається комбінована форма – пишеться самостійна робота (або вирішується тест), перевіряється викладачем, а далі йде додаткове опитування (найчастіше, якщо спірна оцінка). Найбільша складність – вкластися в академічну пару, однак досвідчений викладач вміє успішно вирішувати подібне завдання.

Якщо студент не здав залік, це не привід засмучуватися. У навчальному плані відведено спеціальні години для перездач, крім того студент завжди може знайти викладача під час його пар, і спробувати здати залік разом з іншою групою. Єдиний мінус подібного «провалу» – додаткова заборгованість або (практикується в деяких приватних ВНЗ) оплата за перездачу.

Поширений стереотип – «зданий залік – доступ до іспиту» поступово відходить у минуле. Зайва заборгованість не піднімає настрій ні студенту, ні викладачеві, а якщо при цьому ще не допускати до іспитів, список «хвостів» буде збільшуватися в геометричній прогресії, зводячи «нанівець» всі спроби студента вибратися із «снігової лавини» боргів. Завдання викладача – максимально донести знання, адміністрації – скласти оптимальний графік навчального процесу, а самого студента – скористатися створеними для нього умовами і отримати гарну оцінку з першого разу.

Іспити в інституті – лотерея або перевірка знань?

sessia1У житті кожного студента існує страшне слово, яке викликає побоювання навіть у найдосвідченішого та ерудованого старшокурсника. Це слово – іспит, яке розшифровується як «оцінка» або «випробування». У народі ходить багато анекдотичних історій про хлопців та дівчат, які винахідливо ховають шпаргалки, деякі з них навіть були показані у відомому «Операція« И »та інші пригоди Шурика».

Подібні намагання разом із сміхом здатні викликати повагу – до чого можна додуматися заради гарної оцінки. Однак справа тут не тільки в оцінках, адже саме за результатами складання іспитів у ВНЗ оцінюється рівень знань студента, його кваліфікація та здатність правильно викласти матеріал. Інноваційна освіта включає в процес складання іспиту презентацію, комп’ютерні тести, звіт про роботу в командному проекті і т.д.

Сучасні навчальні заклади намагаються виключити із процесу складання іспитів в інституті суб’єктивний фактор – особисту симпатію або антипатію, співчуття, злість і т.д. Згідно 100 бальній Європейської трансферно-кредитній системі кожен вид робіт оцінюється відповідно спеціальному рейтингу, адаптованому під потреби конкретного ВНЗ, а підсумковий результат – не більше, ніж сума отриманих балів.

Для перездачі іспитів складається спеціальний графік, і кожен студент отримує можливість виправити свою відмітку. Якщо раніше вважалося, що під час другої спроби виходить оцінкана один бал нижче (із серії відповів на «п’ять», отримав «чотири»), то сучасна система оцінювання не допускає подібної дискримінації, і студент може з «хорошиста» стати впевненим «відмінником».

Якщо бажаєте знати, як здати іспит в інституті, ми відповімо – не витрачайте час на написання шпаргалок, а просто добре вивчіть предмет! Ми розуміємо, що існує велика відповідальність і з «підстраховуванням» людина відчуває себе надійніше (адже від стресу можна що-небудь забути). Однак все ж таки не варто писати шпаргалки, адже ви не зможете написати «шпори» на всі випадки життя. Також не варто вимагати скасувати іспити, адже ніхто персонально для вас не скасує співбесіду щодо працевлаштування, або переговори для підписання контракту, а стресостійкість – необхідна якість для майбутнього співробітника сфери бізнесу.

Кінець першого модулю або як здають сесію студенти КІБіТ.

Навчальний процес Київського інституту бізнесу та технологій передбачає наявність трьох сесій під час навчального року. Кінець жовтня – час, коли починається осіння сесія, як для старших, так і для молодших курсів. Всі, як вміють, борються із заліками та іспитами, забувши про відпочинок і розваги.

Останній тиждень жовтня в КІБіТ – кінець першого модуля. Залежно від навчального навантаження, предмети розраховані на один або два модулі. Деякі дисципліни можуть бути вичитані протягом двох місяців, цим і зумовлено наявність сесії в середині осені. Студенти всіх курсів і спеціальностей здають різні дисципліни, але в середньому виходить близько трьох предметів.

При складанні програми предмета кожен викладач зобов’язаний для навчальної сесії прописати форму контролю – список питань, варіанти тестів, практичні завдання і т.д. Якщо студенти економічних спеціальностей вирішують задачі, то для психологів більш актуальні тести та практичні завдання. Студенти навчальних програм («Корпоративні фінанси», «Підприємництво», «Психологія бізнесу») в якості заліку часто виконують власний «Start up».

В кінці першої сесії з’ясовується потенціал та здібності кожного студента, на які предмети потрібно звернути увагу і налягти, що б в майбутньому не зганьбитися. Після кожної сесії студент КІБіТ отримує такі дивіденди:

  • Кваліфікація (набуті знання)
  • Покращення самооцінки (відмінна оцінка – впевненість в собі)
  • Мобілізація (вміння зібратися в потрібний момент)
  • Концентрація на головному (виклад питання в декількох хвилинах).

Адміністрація та викладачі Київського інституту бізнесу та технологій вітають студентів з успішно зданої сесією та бажають успіхів у навчанні, а також набуття професійних навичок і вмінь. І пам’ятайте, сесія – це не тільки навчання, а й багатий життєвий досвід, який обов’язково стане в нагоді в майбутньому. Будь успішним в усьому і ніколи не помилишся!