Коледж або ВНЗ? Переваги середньої спеціальної освіти

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниКоледж або ВНЗ? Переваги середньої спеціальної освіти

kolledj ili VUZ1Повна загальна середня освіта дає можливість вступати до будь-якого навчального закладу. Школа закінчена, тобі необхідно зробити вибір – що робити далі і куди піти вчитися. Всі випускники реєструються на сайті та подають заявки на проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Але чи всі вони прагнуть здобути вищу освіту?

Чому вступники бажають навчатися у ВНЗ.

У суспільстві існує усталений стереотип про необхідність вищої освіти, без якої ти просто не будеш повноцінною людиною. Все одно де і коли її  отримувати, головне, що б в дипломі стояло «бакалавр» або «магістр». Чим обумовлений даний стереотип?

Вища освіта – престижно. Правильне твердження, якщо це стосується авторитетних вузів, які випускають хороших фахівців. Практичне застосування, англійська мова, знання комп’ютерних програм – мінімальні складові інноваційної вищої освіти. А який може бути престиж, якщо ти вступив до закладу, який відкрився рік тому, і навіть не має комп’ютерного класу?

Цікаве студентське життя. Стажування, вечірки, прогулянки, походи в кіно і на концерти, громадські заходи, організація екскурсій, участь в соціально-політичних акціях – студентська юність є багатою на враження. У сучасній освітній системі всі перераховані моменти мають місце практично в будь-якому навчальному закладі, а тим більше – в хорошому коледжі.

Роботодавцям потрібен диплом. Вступники впевнені, що жодна компанія не візьме на роботу людину без вищої освіти. Шановні «мисливці за корочками», не забувайте, що після першого питання про наявність диплома буде друге – «Що Ви вмієте робити?» Іноді роботодавцю вигідніше взяти на роботу випускника престижного коледжу і оплатити йому заочне навчання, ніж запропонувати роботу студенту ВНЗ із сумнівною репутацією та неякісними освітніми послугами.

Вивчення предметів на глибокому теоретичному рівні. Багато предметів у вищому навчальному закладі викладаються на серйозному фундаментальному рівні, та висвітлюють глобальні проблеми. Все загадкове завжди привабливо, особливо для сучасного школяра. Але вивчати теорію – не розумітися на гаджетах. Часто студенти виявляються психологічно не готовими сприймати складні навчальні курси, а тим більше – застосовувати їх на практиці. Ось і починаються питання: «А навіщо мені це треба?», «Для чого я це вчу?» і т.д., звідки один крок до розчарування в навчанні в принципі.

Вища освіта потрібна, ніхто не сперечається. Але тільки в тому випадку, коли її можливо застосувати. А якщо ти вчишся заради диплома або що б просто вбити час – ніяка «вишка» в майбутньому не допоможе. Навчання виключно заради навчання – безглузде марнування не тільки часу, а й грошей.

Спробуємо спочатку коледж?

Часто виникають ситуації, коли досвідчений кваліфікований kolledj ili VUZпрацівник знає про виробництво більше, ніж випускник ВНЗ. Чому так? Відповідь проста – спеціалісти знають теорію, але не елементарні процедури. Часто теоретичні предмети викладаються без прив’язки до конкретної виробничої ситуації, а практика на останньому курсі триває дуже мало, що б студент встиг освоїти всі «підводні камені» робочого процесу. Чим же в такому випадку може бути корисний коледж?

Вивчення професії з самих азів. Для повноцінної освіти бажано пройти всі щаблі навчання в тій сфері, де ти хочеш працювати. Перш, ніж освоювати написання програм для захисту інформації – навчитися лагодити комп’ютери та встановлювати програмне забезпечення. Перед отриманням освіти аудитора – вміти складати бухгалтерські звіти. Попрацювати адміністратором, що б потім вчитися на керівника відділу. Якщо ти будеш знати весь процес із «нуля», набагато легше буде згодом приймати правильні рішення.

Отримання практичного досвіду. Навчальний процес в коледжі передбачає велику кількість практичних завдань, як в аудиторії, так і на виробництві. Лабораторні роботи, відвідування підприємств, практика англійської мови, навчання комп’ютерним програмам, а також міжнародні стажування сприяють формуванню міцних професіоналів.

Формування запитів на необхідні компетенції. Для випускників коледжу не існує питання: «Чим я буду займатися після закінчення ВНЗ?» Будучи фахівцем в тій чи іншій області, людина чітко розуміє – чого саме їй не вистачає для розвитку кар’єри. Поступаючи в ВНЗ, вона не витрачає час на адаптацію і розваги, а одразу включається у навчальний процес.

Можливість працевлаштування. Перед випуском студенти проходять виробничу практику, і часто отримують запрошення на роботу від тієї ж організації. При правильно складеному резюме, випускник коледжу завжди зможе знайти роботу за фахом, що буде дуже важко для студента третього курсу ВНЗ.

Вища освіта дає молодому фахівцеві ті знання, яких немає у інших, але не навчає знанням, доступним кожному співробітнику виробництва. Коледж виступає своєрідною «золотою серединою» та проміжною ланкою між кваліфікованим працівником і закінчили вищий учбовий заклад. Молодші фахівці вміють робити багато практичних речей, але при цьому відкриті для подальшого навчання і розвитку.

Вступна кампанія економіко-технологічного коледжу КІБІТ.

kolledj ili vuz4Коледж Київського інституту бізнесу та технологій проводить набір на другий курс за такими спеціальностями:

 

За два роки коледж здійснив реорганізацію спеціальностей, доповнивши навчальний план і розширивши список компетенцій майбутніх випускників. Тепер власники дипломів молодшого спеціаліста будуть не просто оцінювачами, організаторами виробництва, соціальними педагогами або майстрами із обслуговування мереж, а стануть кваліфікованими фінансистами, менеджерами, соціальними працівниками та комп’ютерними інженерами.

Фаховий коледж КІБіТ надає можливість отримати сучасну інноваційну освіту з потенційною можливістю працевлаштування в престижні українські та зарубіжні компанії. Крім стандартних спеціальностей, навчання в коледжі можливо в рамках освітніх програм, розроблених відповідно до європейських стандартів системи «Erasmus»:

Для продовження своєї освіти наші випускники зможуть вступити одразу на третій курс інституту на споріднені спеціальності, і отримати саме ті знання, яких їм не вистачає. Для студентів і викладачів КІБіТ це буде органічним продовженням навчального процесу.

Турбуєшся за втрачений час? Порахуй – на бакалавра в інституті навчаються чотири роки. Поступово після 11 класу, ти провчився в коледжі другий та третій курс, і в інституті – третій та четвертий. Ті ж самі чотири роки, зате більш високий рівень кваліфікації – адже ти почнеш вивчати спеціальність з початкового рівня, і отримаєш свої перші навички в процесі проходження виробничої практики.

Хочеш стати студентом економіко-технологічного коледжу КІБІТ? Ми чекаємо тебе за адресою м.Київ, пров. Зоряний 1/5. Якщо ти потребуєш попередньої консультації співробітників приймальної комісії, телефонуй нам за телефоном +38 (050) 3414242. Прийом документів для вступників на основі повної загальної середньої освіти відбувається з 12 липня по 8 серпня на денну форму навчання і з 8 серпня по 6 вересня – на заочну. Графік прийому документів та розклад вступних випробувань ви можете подивитися тут. Випускники, що вступають на основі атестатів та сертифікатів ЗНО (з двох предметів) , можуть при бажанні створити електронний кабінет або подати документи в паперовому вигляді.

Визначився із майбутньою професією? Тепер визначся, яким чином тобі буде легше її вивчити. ВНЗ від тебе нікуди не дінеться, і після коледжу ти прийдеш туди з конкретними питаннями та повним розумінням, що тобі потрібно знати. І пам’ятай – обираючи заклад для навчання, ти визначаєш свою долю не на 4-5 років, а на все подальше життя.