Вивчаємо, лагодимо, збираємо… Лабораторія коледжу КІБіТ.

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниВивчаємо, лагодимо, збираємо… Лабораторія коледжу КІБіТ.

komp laboratoriaТехніка – невід’ємна риса ХХІ століття. Сучасні люди не мислять себе без комп’ютерів, ноутбуків, комплектуючих та іншої необхідної їм апаратури. Інформаційне суспільство докладає всіх зусиль, щоб захистити свій особистий простір, зробивши його при цьому максимально відкритим. І практично кожен стикається із проблемою несправності своїх технічних пристроїв, адже нічого не може бути вічним. Саме тоді виникає проблема, як полагодити те, що практично не лагодиться. Після пошуку сервісних центрів та покупки дорогих комплектуючих, приймається рішення: дешевше купити нове, ніж ремонтувати старе.

Знайома для вас ситуація? Фаховий коледж КІБіТ пропонує вихід – готувати фахівців, які будуть здатні обслуговувати та лагодити будь-яку техніку за мінімальних витрат.

Без практики нікуди: навчальна лабораторія.

У Київському інституті бізнесу та технологій існує своя лабораторія, де практикуються студенти laboratoria1спеціальності «Комп’ютерна інженерія», а також освітніх програм «Комп’ютерна інженерія» та «Веб-розробка». Облаштування комп’ютерів не можна вивчати за книжками – техніку обслуговують не підручники, а живі люди. Викладання предметів «Архітектура ЕОМ» та «Технічне обслуговування ЕОМ» має практичний нахил, що приносить студентам фактичні, а не абстрактні знання.

Під керівництвом старшого викладача Ткаченко Василя Олександровича майбутні інженери освоюють облаштування комп’ютерів, моніторів, копіювальних апаратів не за чутками, а «на ділі». Які види робіт виконують студенти в навчальній лабораторії?

Збирання/розбирання персональних комп’ютерів. Ноутбук або системний блок великого комп’ютера складається з великої кількості дрібних деталей. Будь-яка непрацююча мікросхема здатна вивести з ладу всю машину. Майбутній фахівець із комп’ютерної інженерії зобов’язаний знати, з чого складається той або інший пристрій. До кінця навчання студент повинен вміти розібрати та знову зібрати будь-який комп’ютер,а також абсолютно точно знати, які функції виконує кожна деталь, і за що вона відповідає.

Налаштування мережі та обтиск мережевого кабелю. Співробітники серверної служби повинні вміти налаштовувати мережеві підключення та працювати з мережевим обладнанням. Підключення до мережі, сортування кабелів, перепрошивання роздавальних пристроїв – майбутні випускники будуть володіти всіма даними навичками. Важливо вміти правильно обтиснути мережевий кабель, що б він міг функціонувати та передавати сигнал мережі Інтернет.

Вивчення материнських плат. Кожна комп’ютерна система має свій «мозковий центр», який materinskaya plataконтролює всю її роботу – материнську плату. Пошкодження хоча б маленької її ділянки може спричинити  «вмирання» комп’ютера. Найчастіше, не бажаючи зайвих проблем, плату одразу пропонують замінити, що коштує чималих грошей. Мистецтво ремонту «материнки» – одне з найскладніших в процесі ремонту електронних машин. Але якщо ви їм оволодієте, рівень вашої кваліфікації стане на щабель вищим. У навчальній лабораторії коледжу КІБіТ студенти вивчають пристрій материнських плат та набувають навичок їхнього можливого ремонту.

Підбір конфігурації комп’ютера. Правильне функціонування комп’ютера залежить від підбору його складових. Потужний процесор може бути оснащений слабкою відеокартою або, навпаки, сучасне програмне забезпечення комп’ютера не відповідає можливостям оперативної пам’яті пристрою. Навчальний план дисципліни «Технічне обслуговування ЕОМ» передбачає наявність лабораторних робіт, під час яких студенти самостійно комбінують оптимальну конфігурацію ПК.

Розбираємо та лагодимо: реальна користь навчальних занять.

Що б освоїти на практиці технічні параметри комп’ютерів, студент повинен «потримати в руках» багато різних пристроїв. І не просто потримати, а проаналізувати їхній стан, визначити можливі несправності і, при можливості, їх усунути. Що б поєднати приємне з корисним, співробітники навчальної лабораторії КІБіТ пропонують всім бажаючим приносити на ремонт стару або поламану техніку. Якщо несправність підлягає усуненню, відремонтований «агрегат» повертають щасливому власнику. Якщо ж пристрій не підлягає відновленню, його використовують для наочної демонстрації складових ПК та материнських плат. Крім ремонту комп’ютерів і ноутбуків, студенти та викладачі приводять до ладу копіювальні апарати, принтери, монітори, переносні вінчестери та іншу техніку, пов’язану зі зберіганням та обміном інформацією.

У навчальній лабораторії знаходиться паяльна станція – часто ремонт приладів вимагає лабораторияперепаювання різних деталей та мікросхем. В історії лабораторії був випадок, коли під час практичних занять із теми «Облаштування ноутбуку» вдалося відремонтувати непрацюючий ноутбук однієї зі студенток коледжу. Пристрій Hewlett Packard 17.3 laptop мав проблеми із електропостачанням. За допомогою паяльної станції студенти і співробітники лабораторії перепаяли ШІМ постачання та привели портативний комп’ютер студентки у робочий стан.

Комп’ютерники КІБiТ: будемо командою!

Адміністрація економіко-технологічного коледжу Київського інституту бізнесу та технологій сприяє набуттю студентами практичних навичок, пов’язаних з обслуговуванням комп’ютерної техніки. Організовуючи роботу навчальної лабораторії, ми даємо нашим студентам дуже багато:

  • ми надаємо реальну можливість вивчити облаштування комп’ютера на ділі;
  • ми пропонуємо майбутнім спеціалістам ремонтувати реальну сучасну техніку, чим стимулюємо в них практичний інтерес,;
  • ми формуємо командний дух шляхом постановки та поетапного вирішення групових завдань;
  • ми сприяємо вирішенню проблем з технікою у самих студентів.

Викинути старе та купити нове може кожен. Піти в сервіс, полегшивши свою голову та кишеню, зможе будь-хто. Студенти КІБіТ не шукають легких шляхів, а бажають навчитися робити те, чого не вміють інші. Якщо ти хочеш збагатитися практичними знаннями, приєднуйся до команди комп’ютерників коледжу КІБіТ!