Кожна людина здобуває освіту, маючи за мету навчитися чомусь новому. Вивчаючи загальноосвітні та спеціальні предмети, вона прагне отримати кваліфікацію, яка з часом дасть можливість реалізувати себе в якості успішної людини. Всі знання шукають своє практичне застосування. Наскільки важливою для процесу освіти є студентська практика? Спробуємо розібратися на окремих прикладах наших студентів.
Перед написанням та захистом диплома, в навчальному плані спеціальності передбачений такий вид діяльності, як практика. Студенти прикріплюються до певного підприємства, де проходять навчання під контролем співробітників організації. Придбання нових навичок та вмінь – ось те завдання, яке вони повинні виконати. Дуже часто після проходження практики студенти влаштовуються на роботу в ту ж саму фірму та стають її повноцінними співробітниками.
Студенти економіко-технологічного коледжу «КІБіТ» спеціальності «Менеджмент» та “Фінанси, банківська справа та страхування” проходили студентську практику в різних організаціях, займаючи різні посади. Що ж їх усіх об’єднує? Відповідь проста – реалізація отриманих в аудиторії знань та перший досвід спілкування з людьми (адміністрацією, клієнтами, колегами).
Quanta costa …? Практиканти напряму «”Фінанси, банківська справа та страхування”».
Під час продажу будь-якого майна, необхідно оцінити його вартість. У таких випадках запрошують фахівця з оціночної діяльності, який готує відповідний пакет документів, виходячи зі стану товару та його технічних характеристик. В сучасності дана професія також вимагає освоєння спеціальних комп’ютерних програм.
Фаховий коледж КІБіТ в рамках предметів «Менеджмент» та «Вступ до спеціальності «оціночна діяльність» готував своїх студентів до роботи за профілем в різних організаціях. Ким же працювали наші студенти?
Студент Дмитро Шемет проходив практику в агентстві нерухомості «Алмаз», де на посаді оцінювача зміг застосувати отримані в коледжі знання. Процес оцінки квартири включав в себе попередню оцінку вартості, аналізу умов (розташування, побутові умови, якого року будинок і т. д.) та моніторингу курсу валюти. Наступним етапом була робота з «Єдиною базою даних всіх ріелторів», згідно з якою встановлювалася безпосередня ціна квартири на продаж/оренду. Через невеликий проміжок часу Дмитру було запропоновано поєднувати роботу оцінювача з ріелторської роботою, в якій він досяг значних успіхів. Надалі Дмитра запросили на постійну роботу на цьому підприємстві.
Студент Бондарчук Юрій був практикантом магазину «ADIDAS». У своїй роботі він зміг набути практичних навичок спілкування з людьми та досвіду прямих продажів. Робота із товаром на складі дозволила Юрію підтвердити свою кваліфікацію оцінювача та набути навички роботи зі спеціальною програмою оцінки товару. Артикул та первинні характеристики товару, що підлягає уцінці або переоцінці, вводилися ним в базу даних, після чого в програмі генерувався індивідуальний номер та друкувався цінник.
Після захисту студентської практики, Юрій також отримав пропозицію продовжити роботу в магазині в якості штатного співробітника.
Як студенти вчилися організовувати виробництво. Практиканти спеціальності “Менеджмент”
Уміння організувати робочий процес – одне з найважливіших в роботі хорошого менеджера. Налагодити роботу з персоналом, правильно розподілити обов’язки, ефективно контролювати всі ланки виробництва – навички, які неможливо придбати без гарної практики.
Студентка Дмитрик Ксенія проходила практику в «ТОВ« Медикор»-офіційний представник корпорації Abbott Vascular (США) та компанії BioSphere Medical (Франція). В обов’язки практикантки входила робота з товаром: упаковка, звірка за штрих-кодом, подальший його продаж. В якості менеджера з продажів Ксенія придбала гарний досвід роботи з товарами та людьми.
Студентка Кравченко Юлія на даний момент є співробітником готелю «Верховина», де відбувалася її студентська практика на посаді адміністратора. В обов’язки Юлії входить приймати замовлення, організовувати розселення людей та організовувати стажування нових співробітників. Також вона отримала та удосконалює навички роботи з касовим апаратом і комп’ютерними програмами готельного сервісу.
Роль практики у процесі працевлаштування.
Всі опитані студенти підкреслювали важливість та необхідність проходження студентської практики. Вирішення нестандартних ситуацій, які не зустрінеш в підручниках, а також спілкування з людьми різних характерів надає студентам впевненості у перспективності своєї професії та кваліфікації.
Фаховий коледж КІБіТ Київського інституту бізнесу та технологій забезпечує своїм колежанам можливість проходження практики в різних фірмах та організаціях. Високий рівень організації та доброзичливо налаштований персонал дадуть можливість студенту коледжу швидко адаптуватися в новій для нього обстановці. За бажанням студента, він також може знайти місце для проходження практики самостійно.
У різних навчальних закладах є «персони», які намагаються пройти практику тільки «на папері», не бажаючи ускладнювати собі життя. Тим самим вони втрачають можливість придбати навички та вміння, попрактикуватися в спілкуванні з різними людьми, а також втрачають шанси придбати гарне місце роботи. Шановні недбайливі студенти, задумайтеся! Полегшивши життя зараз, ви дуже сильно ускладните його у майбутньому!
Головна складова практики – мотиваційна. Якщо ви хочете спробувати трудову діяльність за межами навчальних стін, проходьте практику в хорошому місці та забезпечуйте собі гідне місце роботи!