Вступ до навчального закладу – важливий етап в житті кожної людини. Прийняття рішення, вибір навчального закладу, формування пакету документів, підготовка та складання вступних іспитів забирає багато сил і часу. Однак всьому колись приходить кінець, і ось вчорашні вступники перетворилися на новоспечених студентів. І якщо на заочну форму навчання ще проходить активний набір, то вступну кампанію на стаціонар можна назвати закінченою, та підвести підсумки її проведення.
Вперед та з піснею до вступу! Настрій вступників.
Вступна кампанія 2017/2018 року в економіко-технологічному коледжі КІБіТ характеризувалася достатньо великою кількістю бажаючих вступити. Вступників приваблювали технологічні можливості, інноваційні методики викладання та грамотні консультації співробітників приймальні комісії. Вагому роль зіграв інтернет-ресурс www.kibit.ua, де було викладено докладний опис спеціальностей і пропонувалося залишити електронну заявку. Співробітники приймальної комісії зв’язувалися з відправником в найкоротші терміни та докладно консультували з усіх питань. Практично всі вступники приходили в КІБіТ не випадково, а із чітким розумінням, куди і навіщо йдуть.
Незважаючи на той факт, що майбутніх першокурсників супроводжували батьки, відчувалося, що рішення про вступ прийнято самим випускником без будь-якого тиску, що вигідно відрізнялося від картини минулих років. У більшості випадків вступники відчували себе спокійно, впевнено та абсолютно не губилися при заповненні кожного папірця.
Технократи правлять світом. Рейтинг популярних спеціальностей.
Під час вступу як на перший курс (після дев’ятого класу), так і на другий курс (після одинадцятого класу або училища), найбільшим попитом користувалися спеціальності «Комп’ютерна інженерія» та «Менеджмент». Молоді люди висловлювали величезну зацікавленість в своєму прагненні стати фахівцями з обслуговування комп’ютерних мереж, багато зізналися, що обрали саме цю професію ще в сьомому-восьмому класі.
Бажання навчитися організовувати виробництво також спостерігалося у багатьох вступників. Більшість з них приваблювала можливість оволодіти навичками управління часовими ресурсами, ведення документації, роботи з людьми.
На третьому почесному місці розмістилася «Соціальна робота» – перша сходинка до здобуття вищої освіти психолога в КІБіТ. Майбутні соціальні працівники та соціальні педагоги були рішучим чином налаштовані вивчати науки, які допоможуть їм знайти спільну мову з дітьми та соціально неблагонадійними людьми.
Спеціальність «Фінанси, банківська справа і страхування» користувалася трохи меншим попитом, але теж не залишилася без уваги. Робота оцінювачем та фінансистом передбачає великий рівень відповідальності, що, імовірно, трохи відлякувало юних вступників. Однак ті, хто прийшов подавати документи, демонстрували високий рівень мотивації отримати професію та знайти роботу в престижному державному або комерційному закладі.
Серед вступників другого курсу рейтинг популярності розташувався таким же чином:
- «Комп’ютерна інженерія»;
- «Менеджмент»;
- «Соціальна робота»;
- «Фінанси банківська справа і страхування»
Вибір майбутніх другокурсників був більш усвідомленим, що обумовлювалося віком (17-19 років) та додатковим життєвим досвідом. Серед випускників училищ був великий відсоток кваліфікованих працівників виробничих спеціальностей, які побажали змінити свій профіль і стати комп’ютерними інженерами, менеджерами, соціальними працівниками або фінансистами.
Без документів нікуди. Деякі подробиці «внутрішньої сторони» вступної кампанії.
Бюрократичні моменти існують завжди, а особливо під час вступу. Прийом документів влітку 2017 року також мав свої особливості.
На перший курс коледжу вступають молоді люди, які не мають паспорта громадянина України. У попередні роки єдиним документом, що засвідчує особу вступника, було свідоцтво про народження. У 2016 році паспорт замінила спеціальна ID карта, яку можна отримати, починаючи з 14 років. Довгий час ніхто не знав, чи буде даний документ обов’язковим для вступу, це лякало певний відсоток вступників (у тому числі із тих, хто залишив на сайті електронну заявку). Черги на отримання ID карти великі, і можна було елементарно не встигнути. На початку літа Міністерство Освіти і Науки України видало спеціальні роз’яснення до правил, де виключало ID карту із списку обов’язкових документів для вступу. Щоб уникнути непорозумінь, співробітники приймальної комісії обдзвонювали потенційних вступників і повідомляли приємну новину, що відсутність ідентифікаційної картки не може стати перешкодою до вступу.
Мало кому відомо, що при наявності паспорта одного з батьків, ідентифікаційний код можливо отримати з самого народження. Дану інформацію представники КІБіТ завчасно повідомляли вступникам та їхнім батькам, які наївно думали, що відсутність паспорта автоматично означає відсутність коду.
Втім, вступник 2017 року доставив працівникам приймальної комісії набагато менше клопоту, ніж його попередники. В цьому році практично не було дзвінків із вимогою покрокової інструкції для вирішення проблеми, пов’язаної з підготовкою документів або створенням електронного кабінету (для вступників на основі сертифікату ЗНО).
Також приємно здивував рівень знань, продемонстрований вступниками під час вступних випробувань. Іспити проводилися в формі тестів і результати набагато перевищили звичайний прохідний мінімум. Навіть при наявності вибору між двома предметами, знання вступників 2017 року були оцінені одним з вищих балів.
Вітаємо із вступом!
Всі перешкоди подолані, і вчорашні школярі вступили до дорослого життя! Кінець вступної компанії ознаменувало оприлюднення рейтингових списків, де кожен із новоспечених студентів зміг прочитати своє прізвище. Після виконання вимог до вступу (пред’явлення оригіналів документів) одразу вийшов наказ про зарахування.
Адміністрація та викладацький склад економіко-технологічного коледжу Київського інституту бізнесу та технологій вітає наших першокурсників із успішним зарахуванням та майбутнім початком навчальної діяльності! Після посвяти в студенти вас чекає багато відкриттів та нововведень. Бажаємо вам відкрити для себе новий захоплюючий світ студентського життя! Крім навчальних пар, ми проводимо велику кількість громадських та культурних заходів. Вливайтеся до нашої дружньої родини! Будьте успішними в навчанні та активно беріть участь в житті коледжу!