Іспити закінчені, важке літо вступної кампанії залишилося позаду, і ти отримав горде звання студента. Думаєш, на цьому всі проблеми закінчилися, і навчання піде саме по собі? Ні і ще раз ні, тобі належить сформувати в собі звичку, яка зробить тебе справжнім студентом – вчитися, вчитися, і ще раз вчитися! Чи легко це зробити?
Кашу самі ми з’їмо, а ледареві не дамо! Як проявляє себе ледачий студент.
Неорганізованість. Як встигати вчитися, якщо у тебе стільки справ – виспатися, поговорити по телефону, приїхати до коледжу, пошвендятися магазинами, попити каву з друзями, полазити в соціальних мережах. Плюс дорога до місця навчання займає мінімум хвилин 40, а то і півтори години. А про довгу вечерю перед телевізором і говорити нема чого. Поки одне, поки інше, ось вже й ніч прийшла, і проблема навчальної мотивації знову відклалася. Куди ж подівся час, не підкажете?
Даремна трата часу. Покоління «Z», ви не дивилися «Казку про втрачений час», де школяр Петрик перетворився на дідуся тільки тому, що злий чарівник елементарно підсумував час, який Петрик втрачав «в нікуди», і додав йому в якості додаткових рочків? Обов’язково подивіться, і подумайте, як мотивувати себе робити все чітко і без зволікань, а не сидіти годинами над одним і тим же підручником, і не збиратися три години на навчання.
Байдужість до майбутнього. На сьогоднішній день вступник часто вступає до ВНЗ, не маючи найменшого уявлення, ким і де він буде працювати після закінчення. Підказали батьки, професія вважається престижною, куди вистачило балів – може бути багато причин, чому студент вчиться саме тут, але серед них немає головної – бажання самого студента стати успішним випускником. Також існує і додаткова проблема – ніхто не гарантує випускникові робоче місце. Як змусити дитину вчитися, якщо роботодавець не завжди зацікавлений в кваліфікованих кадрах, а сам процес працевлаштування нагадує дарвінівський «природний відбір?»
Нерозуміння матеріалу. Жодна людина на землі не може знати все, а студент-першокурсник і поготів. Пропустив через хворобу, зрозумів не до кінця, не засвоїв – в навчальному курсі утворюється «біла пляма», через яку наступні теми даються набагато складніше. В результаті до кінця семестру починаєш «плавати», подібно до дрейфуючої крижини, і якщо зовсім нічого не тямиш, в тебе абсолютно немає мотивації вчитися.
Відволікаючі фактори. Тільки взяв почитати конспект, і на тобі, дзвінок від товариша із запрошенням в кіно! Товариш може стати подругою або батьками, запрошення в кіно – походом до магазину або пропозицією поговорити, але суть не зміниться, і ти таки відволічешся, а потім будеш дивуватися – ну чому залишилося так мало часу на домашнє завдання, адже мене завтра можуть запитати! Ну і як знайти мотивацію вчитися, коли навколо відбувається стільки цікавого, і все треба спробувати, і всюди хочеться побувати.
Поганий приклад для наслідування. У суспільстві повно людей, які не знайшли своє покликання, і ведуть більш ніж вільний спосіб життя. Улюблене заняття подібних суб’єктів – збивати з пантелику молодших за віком, чи то від заздрості, чи то від нудьги. Поки батьки ламають голову, як захопити дитину навчанням, старші та «авторитетні» товариші давно пояснили «нерозумному дитяті», що диплом в житті нічого не вартий, заробити гроші можна просто так, і навіщо витрачати час на непотрібне «просиджування» над підручниками, коли краще посидіти у веселій компанії.
Відсутність сили волі. Визначати бажання вчитися повинна саме внутрішня мотивація, коли людина сама вирішує, для чого йому потрібне навчання у ВНЗ, і ставить перед собою цілі, як досягти бажаного результату. Однак в житті не все так просто, як в кіно, і сучасним молодим людям стає все складніше приймати вольові рішення.
Чи є сенс в «просиджуванні штанів» в аудиторіях, якщо після випуску ти залишишся абсолютним «нулем»? І не шкода тобі кожен день витрачати час на дорогу до інституту і просто сидіти на парах? Може варто щось змінити?
Із гусениці на метелика: як перетворитися на старанного студента.
Найлегше сказати: «Я ледачий» і махнути на все рукою – освіту, майбутню кар’єру, цікаве і насичене життя. А ти подумав, чого тобі коштуватиме це необачне рішення років так через п’ять, коли твої щасливі однокурсники знайдуть грошову роботу за фахом, і найголовніше, будуть отримувати від неї задоволення, адже разом з грошима прийде реалізація? Якщо ти подумав, що не варто викидати чотири роки «в трубу» і хочеш щось змінити, спробуй скористатися нашими порадами.
Розклад на день. Що б все встигати, немає нічого кращого, як дисциплінувати себе за допомогою «життя по режиму». Розписуй в голові або на папері всі заплановані справи на тиждень, і кожен вечір складай розклад на наступний день. Не соромся писати, скільки часу піде на водні процедури, прийняття їжі і дорогу до місця навчання, адже саме під час подібних поточних справ і втрачається велика частина часу.
Тайм менеджмент. Мотивація студентів прямо залежить від уміння організувати свій час. Вчися будувати твій день, не маючи при цьому «чорних дір», або планів, здатних зірватися та звести все «нанівець». Якщо не виходить організувати свій час самостійно, тебе можуть навчити робити це на спеціальних бізнес тренінгах.
Чіткі перспективи. Якщо ти напевно будеш знати, ким будеш працювати, перед тобою не буде стояти проблема, як змусити себе вчитися «на відмінно». Отримати уявлення про майбутню роботу студенти можуть в процесі спілкування з викладачами-практиками та ТОП-менеджерами провідних українських підприємств, а також під час міжнародних стажувань.
Консультації. Сучасна бізнес освіта передбачає спілкування студента із викладачем в режимі «24/7» за допомогою мобільних додатків, соціальних мереж та онлайн платформ. Проблема, як мотивувати себе на навчання, може бути ліквідована, якщо ти частіше будеш консультуватися з викладачем із тих тем, де погано орієнтуєшся. Також ти зможеш підтягнути свої знання за допомогою своїх товаришів під час групової роботи над заданим проектом.
Вміння концентруватися. Як змусити себе вчити уроки? Просто сядь і почни вчити! Забудь про смартфон, про домашні справи, про кохану людину, і про те, що в кінотеатрі вийшов новий фільм. Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні, а просто сядь і зроби. Навіть якщо завдання буде надмірно довгим і складним, що не кидай його, адже легше не стане, а привчити себе систематично працювати – відмінна якість для майбутнього співробітника.
Правильні знайомства. Що б тобі не зробили, і чим би ти не був зобов’язаний своїм друзям дитинства погодься, що дворова «шпана» – не найкраща компанія для студента-першокурсника, і ці люди явне не підкажуть, як себе мотивувати на відмінне навчання. Озирнись навколо, невже не можливо знайти друзів серед своїх однокурсників, з якими будуть спільні інтереси і групові проекти?
Розвиток вольових якостей. Сила волі не формується за один день і небагато людей можуть похвалитися її наявністю. Будемо реалістами – встояти перед спокусами зовнішнього світу досить складно, на кожному кроці тебе підстерігає «капкан» відволікання від навчання. Для початку спробуй знайти підходящі саме для тебе мотивуючі слова, які змусять вчитися, а там і дивись, все піде само собою і слова більше не знадобляться.
Навіть найкращі викладачі не допоможуть тобі сформувати професійні якості, і стати успішним випускником, якщо сам цього не захочеш. Тому одразу після вступу задумайся, чи ти бажаєш стати компетентним фахівцем, або «протусити» кілька років і піти займатися некваліфікованою працею. Якщо ти обрав перший варіант, адміністрація та викладацький склад КІБіТ вітає тебе із вдалим рішенням. Коледж київського інституту бізнесу та технологій зацікавлений в ефективній мотивації студента до навчання у вузі та коледжі, і приймає всі заходи для підвищення її рівня. Хочеш почати вчитися, але не можеш себе змусити? КІБіТ допоможе тобі стати на правильний шлях!