В усі часи студенти вважалися не тільки інтелектуальною елітою, а соціальною силою, з якою необхідно рахуватися. Кожен навчальний заклад має орган самоврядування, який стежить за виконаннями прав студентів, а також намагається зробити їхнє життя різноманітним та цікавим. Його назви можуть бути різними – студентський парламент, студентська рада, студентська організація, але суть не змінюється – даний орган покликаний представляти інтереси студентів, та сприяти формуванню у них активної позиції. Урізноманітнити життя навчального закладу, і згуртувати всіх в одне ціле – що може бути кращим та цікавішим?
Студентське самоврядування в Київському інституті бізнесу та технологій.
Життя того, хто вчиться у ВНЗ, не можна назвати легким. Щоб багато досягти, потрібно багато знати, тому всі сили майбутні фахівці кидають на навчання та додаткові курси. У КІБіТ також частими є випадки працевлаштування студентів (практично з другого курсу), адже потрібно практикуватися та заробляти на своє дозвілля. В такому шаленому ритмі складно приділити увагу громадській діяльності, проте є хлопці та дівчата, які знайшли в собі сміливість ступити на цей нелегкий (і не завжди вдячний) шлях.
Чинна Студентська рада – це креативні та ініціативні люди, яким не байдуже, що відбувається в їхньому рідному Інституті, і які прагнуть розбавити навчальний процес за допомогою різних акцій та заходів. Члени ради були обрані навесні 2017 року, і відразу зайнялися організаційними питаннями. Життєве кредо цих молодих людей: «Прагнемо до саморозвитку!», що проявляється, як і в їхньому навчанні, так і в громадській діяльності.
Пропонуємо вашій увазі список тих, хто перебуває в студентській раді КІБіТ, і які функції вони виконують:
Варченко Ігор (3 курс «Психологія») – голова студради, займається питаннями спорту та моніторингу студентських олімпіад із предметів.
Рижков Максим (2 курс «Підприємництво») – заступник голови, займається дизайном.
Селезньов Дмитро (3 курс «Психологія») – автор і редактор додатка «Календар подій», фотограф на заходах (фішка – пейзажні та панорамні фото), створює дизайн афіш.
Бабенко Анастасія (3 курс коледжу «Соціальна робота») – відповідає за зв’язки з громадськістю та розвиток центру з працевлаштування («Центр кар’єри»).
Герасименко Валерій (2 курс коледжу «Комп’ютерна інженерія») – підтримує комунікацію студради з іноз
емними студентами, встановлює звук.
Кузнєцова Ольга (2 курс «Психологія) – виконує функції HR-менеджера, аналізує вакансії, які приходять до Інституту, збирає базу студентських резюме, курує роботу «Центру кар’єри», відповідальна за електронну адресу студради stud.rada@kibit.edu.ua.
Скрипник Олексій (2 курс «Підприємництво») – здійснює звуковий та технічний супровід заходів.
Лясковський Олексій (2 курс «Комп’ютерна інженерія») – відповідає за зв’язки з іноземцями.
Урдіна Ілона (3 курс «Психологія») – портретний фотограф, займається зйомкою відеороликів.
Ярославцева Євгенія (2 курс коледжу «Соціальна робота») – бере активну участь в організації свят, модерує сторінку студентської організації КІБІТ (kibit_live) в Instagram.
Крім обраної студентської ради існує актив – студенти, які здійснюють суспільну діяльність на добровільних засадах:
Албул Гліб (2 курс коледж «Соціальна робота») – звукооператор, займається проектом створення інститутського радіо;
Булавін Антон (2 курс «Психологія») – надає підтримку у вирішенні конкретних завдань за різними напрямками.
Отінова Анна (2 курс коледжу «Фінанси») – фотограф (з авторським підходом).
Студенти Київського інституту бізнесу та технологій делегували повноваження найбільш гідним із своїх колег, які повинні усвідомлювати свою відповідальність перед іншими, і виконувати всі поставлені завдання не на словах, а на ділі. Не буде перебільшенням сказати, що обрані делегати та «актив» – неформальні лідери студентського союзу Інституту. Вони вважають своїм обов’язком показувати приклад усім іншим, а головна їхня мета – пробудити активність у якомога більшої кількості їхніх колег, і створити єдину дружну родину.
Будьмо активними! Громадська діяльність студентів в КІБіТ.
Після обрання навесні діюча рада встигла досить плідно попрацювати і виробити стратегію спільних дій. Кінцева мета – не влаштовувати постійні свята, а виробити комплекс заходів, спрямованих на збільшення кількості майстер-класів та тренінгів, співробітництва з професіоналами із різних сфер, а також ефективного інформування студентів про майбутні події в Інституті. Студрада здійснює свою діяльність в наступних напрямках:
- організація свят та інших заходів розважального характеру;
- налагодження зв’язків з представниками інших вищих навчальних закладів, та організацій.
- допомога іноземним студентам в навчальних та побутових питаннях;
- сприяння в питаннях працевлаштування шляхом створення «Центру кар’єри» (моніторинг вакансій для студентів і випускників, формування пропозицій);
- допомога адміністрації в проведенні майстер-класів та конференцій (фото та відеозйомка, модерація);
- налагодження зв’язків із старостами та активістами, залучення людей до роботи в студраді;
- розробка програми «Календар подій», який синхронізований з додатком Google календар, і буде повідомляти про майбутні свята, виставках, фестивалях, концертах і т. д.
- наповнення сторінки kibit_live в соціальній мережі Instagram
Починаючи, з квітня 2017 року, були організовані наступні студентські заходи:
- тренінг з ораторської майстерності;
- майстер-клас «Робота з метафоричними картами»;
- ХХI Міжнародна науково-практична конференція «Студент – Дослідник – Фахівець» (фото- і відео супровід)
- зустріч та проведення воркауту під керівництвом голови громадської організації «Спортивна нація»;
- team building «Знайомство із першим курсом»;
Сьогодні головний «коник» громадської діяльності лідерів КІБіТ – студентські заходи. Ідеї членів ради є достатньо різноманітними, щоб привернути увагу студентів та викладачів Інституту. Однак реалізація масштабних проектів вимагає підтримки та сприяння. Яким би не був високий рівень старанності та креативності хлопців із студентського самоврядування, вони не можуть «тягнути весь віз» на собі – самі придумувати, виконувати та використовувати. Одне із стратегічних завдань ради – виробити оптимальні механізми співпраці із студентами, викладачами та адміністрацією. Для інформування студентів використовуються такі засоби:
- оголошення в холі КІБіТ;
- додаток «Календар подій» (можна скачати в холі за допомогою QR коду);
- оголошення в групах;
- афіші на сторінці kibit_live в соціальній мережі Instagram;
- анонси в групі «Київський інститут бізнесу та технологій» на Facebook;
- оголошення на сайті www.kibit.edu.ua;
Шановні студенти! Пам’ятайте, що соціальна активність особистості забезпечує не тільки всебічний розвиток, а й надає можливість сформувати ті навички, які знадобляться в майбутній роботі – ініціативність, рішучість, комунікабельність, вміння вести діалог, креативність. І те, що вчора здавалося вам непотрібним або безглуздим, стане безцінним досвідом для вашої майбутньої кар’єри. Адже ви зможете не тільки розвинути свої здібності дизайнера (фотографа, відеооператора, координатора, спікера і т.д.), але і перестати боятися вступати в контакт з людьми, та правильно організовувати свій час.
Відкладіть ваші повсякденні справи, та простежте за студентськими заходами. Ставайте їхнім пасивним учасником, і самі не помітите, як незабаром станете активним організатором. Розкрийте себе із невідомого боку – спілкуйтеся, придумуйте, відвідуйте та пропонуйте! Ви завжди потрібні КІБіТ!