Куди вступати? Що потрібно враховувати вступнику при виборі навчального закладу

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниКуди вступати? Що потрібно враховувати вступнику при виборі навчального закладу

Відлунав шкільний випускний, на руках маємо сертифікати із результатами зовнішнього незалежного тестування, і перед кожним вступником постає питання: «Куди вступати?». Якщо вибір зроблено, і рейтингових балів ЗНО вистачає, що б його здійснити, від щирого серця вас вітаємо та бажаємо успіху! Але якщо ви знаєте лише спеціальність або напрямок, а із самим навчальним закладом ще не визначилися, пропонуємо ознайомитися із критеріями, за якими потрібно обирати майбутнє місце навчання. На що ж варто звернути увагу?

Актуальність спеціальності

Важливо не до якого інституту вступати, а на кого вчитися. Якщо ви плануєте не «волонтерити» за копійки, а заробляти добрі гроші, зверніть увагу на актуальність та затребуваність майбутньої спеціальності. Не лінуйтеся переглянути статистику працевлаштування в вашому регіоні, умови роботи та рівень зарплати. При цьому радимо враховувати реальні аргументи та факти, а не поради із серії: «а ось у мене знайома працює …»

Можливість практичного застосування

«Все професії потрібні, всі професії важливі», говорить загальноприйнята істина. Тільки от невдача, якісь види діяльності потрібні більше, а якісь менше, і рівень їхньої потрібності визначається ступенем їхньої практичності. Рішення, до якого інституту вступити, і яку спеціальність обрати, має базуватися на чіткому розумінні, в якій галузі, і в якій мірі ви зможете застосувати отримані знання.

Перспективи працевлаштування

Сучасні реалії є такими, що коли думаєш про початок, одразу варто думати про кінець. Розмірковуючи про вступ, одразу поміркуйте про перспективи після випуску. Ідеальний варіант – якщо ви маєте запит від організації на заміщення вакансії, тоді залишається тільки старанно вчитися та отримати якісну освіту. Якщо ж визначеності немає, вирішіть, в якому місці хотіли б починати кар’єру і що для цього потрібно. У практичних та далекоглядних вступників питання «Куди вступати?» завжди знаходиться в нерозривному зв’язку із питанням «Куди піти працювати?»

Конкурс при вступі

В залежності від популярності спеціальності та рейтингу закладу вищої освіти, визначається кількість осіб на одне місце для навчання. Хоч і конкуренція є справою неприємною, все ж краще спробувати її витримати, ніж бути єдиним студентом в групі в навчальному закладі із низьким рейтингом.

Організація навчального процесу

Перш, ніж вирішити куди вступати, відвідайте інститут чи університет, що вас зацікавив, побувайте на Дні відкритих дверей, поспілкуйтеся із студентами, викладачами та членами приймальної комісії. Не соромтеся ставити питання про навчальні курси, розклад пар, систему контролю, зворотний зв’язок із керівництвом, культурну програму і т.д. Це допоможе визначити, наскільки відповідально адміністрація підходить до організації навчального процесу.

Викладацький склад

Основною метою навчання в закладі вищої освіти є отримання актуальних знань, тому, коли вирішуєте, до якого інституту вступати, зверніть увагу на статус, наукові та прикладні досягнення викладачів. Невеликий викладацький стаж може повністю компенсуватися реалізацією проектів, що мають практичну цінність. Головний критерій оцінки викладача – те, чому він може вас навчити, тому для формування об’єктивної думки про викладацький склад найкраще поспілкуватися як із представниками адміністрації, так і із студентами.

Виховна робота

Студентські роки – це не лише навчання, але й соціалізація. Перед тим, як подумати, до якого інституту можна вступити, дізнайтеся, на якому рівні ведеться виховна робота із студентами в навчальних закладах, що вас зацікавили. Відсутність екскурсій, спортивних змагань, конкурсів, свят і т.д. може свідчити про байдуже ставлення керівництва закладу вищої освіти до студентів, що може проявитися і в організації самого процесу навчання.

Місцезнаходження навчального закладу

Люди, що живуть в сучасних великих містах, відчувають багато проблем з трафіком, і іноді дорога додому може зайняти понад дві із половиною години. Визначаючись, куди вступати, враховуйте момент територіального розташування інституту, адже саме вам доведеться витрачати на дорогу час, який можна було б провести із набагато більшою користю.

Матеріально-технічна база

Сучасний інноваційний заклад вищої освіти ніколи не дозволить собі залишити студентів без інтернету та потужних комп’ютерів. В епоху девізу «Digitalізіруйся або помри!» роботу із комп’ютерами дві години на тиждень на уроці інформатики інакше не назвеш, як закостенілістю та блюзнірством. Перед тим, як вирішити, до якого інституту вступити, поцікавтеся рівнем комп’ютеризації навчального закладу. Буде ідеально, якщо студенти мають вільний доступ до Wi-Fi, а в комп’ютерному класі стоять потужні процесорні блоки.

Вартість контракту

Найперспективнішим капіталовкладенням є інвестиція у власну освіту. Однак вартість цієї інвестиції повинна бути в межах розумного і відповідати формулі «співвідношення ціни та якості». Проведіть моніторинг вартості контракту на навчання на вашій спеціальності серед закладів вищої освіти, і вже тоді визначайтеся, до якого інституту можна вступити.

Вибір місця для вступу є важливим та відповідальним завданням. Варто ретельно все зважити та проаналізувати, і тільки тоді прийняти остаточне рішення. І пам’ятайте, що майбутнє місце навчання є не просто місцем, де ви проведете найближчі п’ять років, а закладом, де будуть сформовані ваші професійні навички і компетенції!

Бажаємо всім вступникам мудрого вибору та вдалого вступу!