24 травня 2018 року в Київському інституті бізнесу та технологій відбулася ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Студент – Дослідник – Фахівець», в ході якої були представлені актуальні тренди та інноваційні методики в сфері бізнес-освіти. Міжнародна конференція зібрала за одним столом понад 200 чоловік. В рамках чотирьох тематичних секцій студенти із 21 країн світу, дипломати, вчені та громадські діячі, іноземні гості та партнери КІБіТ обговорили базові тренди економіки майбутнього, основні виклики, які сьогодні стоять перед менеджментом і маркетологами компаній, різні аспекти психології бізнесу – поняття досить нового для українських підприємців, а також важливість активного розвитку інформаційних технологій і практики їхнього повсякденного застосування в бізнес-діяльності.
В ході першої секції «Економічні аспекти сучасності: базові тренди економіки майбутнього», яку відкрили Олена Яковлева, ректор КІБіТ, і Літа Сурмава, другий секретар Посольства Грузії в Україні, з доповідями виступили студенти КІБіТ з Бангладеш, Нігерії, Пакистану та Російської Федерації. Особливу увагу учасники приділили інвестиційним механізмам фінансового забезпечення, проблемам оплати праці, руху грошових потоків і т.д. Також були обговорені питання специфіки регіональної економіки різних країн в цілому і українського підприємництва зокрема.
За підтримки професійних модераторів – Олени Никифорук, доктора економічних наук, зав. відділенням розвитку виробничої інфраструктури Інституту економіки та прогнозування НАН України, та Степана Голубки, доктора економічних наук, професора, співробітника Міністерства фінансів України – за підсумками роботи цієї тематичної секції було відзначено, що для формування в Україні здорової та розвиненої підприємницької екосистеми необхідний конструктивний діалог і обмін досвідом та інноваціями між представниками світових і регіональних економічних співтовариств.
Лауреатами секції «Економічні аспекти сучасності: базові тренди економіки майбутнього» стали Ajayi O.D. із доповіддю «Photography in Nigeria as Business and Art», Іслам Мд Захірул – «Економіка Бангладеш», Б. Задорожний, Е. Соловей – «Онлайн-курси як тенденція сучасної освіти».
Учасники другої секції під назвою «Менеджмент і маркетинг: йдемо в ногу із часом!» довели, що саме КІБіТ впевнено тримає пальму першості серед майданчиків для підготовки управлінських та підприємницьких кадрів. Під час відкриття Оксана Алієва, PR-директор КІБіТ, підкреслила, що сьогодні головними для співробітника стають не знання, а компетенції – ініціативність, комунікабельність, організованість, креативність, енергійність і т.д. – і саме вони є вирішальними для участі в будь-якому проекті. У своїх доповідях студенти та викладачі інституту обговорили актуальні питання проектного менеджменту, Інтернет-маркетингу, стратегії створення бренду, специфіку виробничо-управлінських процесів.
До дискусії в рамках секції про менеджменті та маркетингу ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Студент – Дослідник – Фахівець» також були залучені бізнесмени-практики, від яких учасники почули про ефективні методи продажів (компанія по просуванню сайтів Neatpeack), змогли протестувати спеціальний віртуальний додаток (від компанії Linzar), оцінити новий імідж Африки, критично подивитися на проблему виробничої мотивації, розглянути ефективні тенденції в рекламі і т.д.
За підсумками тематичної секції модератором Оленою Жігелевіч, сертифікованим міжнародним бізнес-тренером, був оголошений список лауреатів: А. Шестопал із доповіддю «Психофізіологічні основи нейромаркетінга в бізнесі», Діалло Сиди – «Ребрендинг Африки у фільмі «Чорна пантера «Marvel Studios»», В. Криворучко – «Відповідальне підприємництво і розвиток культури: «Агенти змін», В. Мороз – «Основні переваги і недоліки вживання реклами», К. Гаєвська, М. Соколенко, В. Шлапак, М. Яскевич – «Використання сучасних мотиваційних механізмів: зарубіжний досвід ».
Третя секція на тему «Соціально-психологічні експерименти – невід’ємна складова роботи секції із психології» продемонструвала, що психологи Київського інституту бізнесу та технологій – невтомні практики-експериментатори, які постійно роблять нові відкриття. Адже продати сірник в центрі Житомира за встановленою покупцем ціною для того щоб дослідити реакцію населення, гендерні тенденції і вивести алгоритм успіху, – подібний підхід є більш ніж нестандартним. У відповідь на такі сміливі експерименти студентів КІБіТ Анна Славоміра Грушевська, модератор секції, професор Щецинського університету (Польща), презентувала стратегію правильного навчання випускника УВО як майбутнього професіонала на ринку праці. Також учасники почули про психологічні аспекти проблеми вакцинації, навчальних методиках, арт-терапії тощо
За підсумками секції учасниками було прийнято одноголосне рішення про те, що і бізнес, і його цільова аудиторія схильні цінувати нестандартність та оригінальність, які, в свою чергу, неможливі без розуміння психологічних аспектів.
Лауреатами секції стали Д. Селезньов з доповіддю «Мотиваційний аспект при заняттях спортом у чоловіків та жінок в період пізньої юності і в період зрілого віку», А. Пількевич, А. Нетрібійчук, Д. Глазкова, Е. Соловей, К. Приймак, К. Гончаренко, М. Шмельова – «Challengeme: Скільки коштує сірник», Р. Дзюба, О. Ільчук, Л. Пишнова – «Ігри як один з найважливіших методів навчання іноземних мов».
Четверта секція міжнародної конференції – «Хакатон: створюємо чат-боти!» – проілюструвала ключову тенденцію сучасного бізнесу: IT-фахівці з їхніми знаннями та напрацюваннями можуть стати основною рушійною силою світового прогресу. Саме тому Київський інститут бізнесу та технологій бере активну участь у формуванні елітної бізнес-спільноти шляхом не тільки теоретичного, але практичного виховання покоління «просунутих» фахівців інформаційних технологій. Так, в ході Хакатона цього року під чуйним керівництвом модераторів секції – Дениса Кушніра, сертифікованого експерта Google, старшого викладача КІБіТ, та Олексія Борисенко, старшого викладача КІБіТ, – студентами був створений чат-бот для оптимізації роботи онлайн-платформ.
За результатами тематичної секції лауреатами стали А. Лясковський з роботою «Еволюція графічного моделювання в комп’ютерних іграх», С.Гайдук – «Python в навчанні програмуванню», В.Кузнєцов – «Гра як метод навчання».
Список практичних підсумків ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Студент – Дослідник – Фахівець» є досить довгим: опубліковані статті студентів в «Віснику КІБіТ», багато хто з хлопців вперше виступили публічно і придбали впевненість в своїх силах; всі учасники, включаючи фахівців міжнародного рівня, обмінялися досвідом; сформульовані відповіді на актуальні питання щодо сучасних ефективних інструментів ведення бізнесу; кращі з кращих відзначені сертифікатами та цінними подарунками.
Завершуючи конференцію, Олена Яковлева, ректор КІБіТ, зазначила: «Цей день залишиться в пам’яті нас усіх, як один з найпотужніших освітніх дослідів в процесі навчання. Сьогоднішня конференція – квінтесенція освітнього процесу, коли порушуються актуальні проблеми, використовуються різноманітні техніки і нове покоління знаходить відповідь на хвилюючі їх питання ».
Київський інститут бізнесу та технологій дякує всім учасникам конференції за масштабну і плідну роботу, а також бажає їм подальшої успішної наукової та професійної діяльності!