У зв’язку із інтенсивним розвитком технологій на світовому ринку праці відбуваються глобальні зміни, які торкнулися й українського економічного простору. Із тих пір, як Україна задекларувала свій європейський вибір, її економіка прагне до налагодження бізнес-процесів відповідно до європейських стандартів, що пов’язано із підвищенням попиту на другу вищу освіту в Україні.
За останні десять років в світі з’явилося безліч нових професій, які витіснили собою традиційні. І сьогодні Україна потрапляє до середовища, де принцип «Longlife learning» (навчання на протязі всього життя) стає девізом не окремих людей, а кожного. Адже якщо бажаєш бути успішним, потрібно весь час вчитися чомусь новому, і зараз головним освітнім трендом є готовність постійного навчання.
Чому варто отримати другу вищу освіту?
Деякі освітні оператори думають, що «входять у положення» зайнятих людей і пропонують своїм слухачам короткі програми – тренінги, семінари, майстер-класи, зустрічі із цікавими людьми і т.д.. Однак подібні курси вирішують швидше емоційну ніж пізнавальну проблему і через два тижні незакріплені знання вивітрюються, залишається тільки емоційний осад та задоволення, що «я був», «я прослухав», «я поспілкувався» і т.д.
Якщо ми говоримо про «бойову готовність», то зараз актуальною є саме системна освіта із використанням новітніх технологій. Київський інститут бізнесу та технологій відповідає на питання, як дипломованому фахівцю (інженера, педагогу, артисту і т.д.) отримати другу вищу освіту та стати конкурентоспроможними на ринку праці.
Сьогодні великої популярності набувають так звані суміжні професії, які включають в себе велике коло посадових обов’язків. Багато країн стурбовані процесом створення та розвитку штучного інтелекту, який із часом може витіснити з ринку праці людину (професія юриста, співробітника call центру і т.д.). Виникає необхідність здобуття нових компетенцій та міждисциплінарних навичок, коли фахівець вміє робити те, чого не вміють інші. Наприклад, вже недостатньо бути просто HR менеджером, потрібно вміти поєднувати свою діяльність із професією спікера, бізнес-тренера, коуча.
Конкуренція в сучасній сфері бізнесу є настільки сильною, що роботодавець чекає від вас нових компетенцій. Не існує пігулки, яку ви зможете прийняти увечері та прокинетеся вранці великими фахівцями, тому немає іншого виходу, окрім отримання другої вищої освіти. Не живіть ілюзіями, якщо ви бажаєте бути успішним та займатися тим, що приносить задоволення, потрібно рухатися далі та працювати в сфері, де відчуваєте себе експертом. Зараз в бізнес середовищі відбувається багато змін, і потрібно вміти до них під лаштуватися
Головні програмні пункти підготовки фахівців у КІБіТ
Київський інститут бізнесу та технологій здійснює підготовку кадрів для бізнесу – підприємців, топ-менеджерів, фахівців IT, HR менеджерів, бізнес психологів, фінансистів, страхових агентів, тобто представників професій, пов’язаних із бізнесом, в тому числі із виробництвом та управлінням.
Окрім фундаментальної підготовки, програми другої вищої освіти в КІБіТ:
- розвивають управлінські навички
- допомагають засвоїти принципи динаміки кар’єрного росту
- надають знання про ефективні системи операційного виробництва.
У цьому сенсі неоціненну допомогу надають наші викладачі, які безперервно вдосконалюють свої методики та будують свої навчальні курси, спираючись на актуальні бізнес тренди.
Іншим напрямком нашої «пошукової» діяльності є співробітництво із керівниками підприємств та корпорацій. Бізнес є головним замовником КІБіТ, тому Інститут завжди орієнтується на запити компаній та включає в навчальний план програм другої вищої освіти відповідні розробки.
У підготовці фахівців ми також враховуємо запити аудиторії, тому навчальні тренінги та майстер-класи, а також студентські start upи формуються виходячи із інтересів студентів – до якої сфери вони відчувають інтерес, де б хотіли краще себе розвинути та відшліфувати свої навички.
За останні 25 років діяльності КІБіТ не знав жодного схожого випуску, що пов’язано із безперервною актуалізацією та формуванням нових трендів в бізнес навчанні.
Друга вища освіта в КІБіТ: модульне навчання
Не можна назвати легким процес навчання, коли ви є співробітниками компанії і працюєте в режимі повної зайнятості, Навчання забирає багато сил та часу, як же можна ефективно поєднати його із роботою?
Процес навчання в Київському інституті бізнесу та технологій побудований на модульній системі, коли модулі (тривалістю в два тижні) проводяться три рази на рік: жовтень, січень-лютий і травень-червень. У цей час відбувається повне занурення до навчального процесу, що передбачає: спілкування із викладачами, теоретичну та практичну підготовку, вирішення кейсів.
Ключовий момент – перед тим, як вступити на другу вищу освіту, людина отримала певний досвід роботи, і прийшла до аудиторії із власною проблематикою. Навчання в КІБіТ є моделюванням реальних бізнес ситуацій під керівництвом свого коуча-викладача, які оцінюються одногрупниками в якості експертів та консультантів.
Однією із характерних рис нашого бізнесу є закритість та страх розголосу, тому, що б винести на обговорення свій бізнес-кейс, потрібна мужність та рішучість. Однак той, хто перший приносить свої ідеї і готовий з ними поділитися, завжди виявляється у виграші, бо він отримає ефективне бізнес-рішення, вироблене в результаті практичної апробації.
Головною умовою якісної другої вищої освіти є грамотний викладацький склад. В аудиторіях Київського інституту бізнесу та технологій працює багато викладачів, які є не лише бізнес-тренерами, але й мають досвід підприємництва, тобто при підборі кадрів робиться акцент не стільки на теоретиків та вчених, скільки на фахівців, що працюють в бізнес-секторі.
Київський інститут бізнесу та технологій оголошує набір вступників на програми другої вищої освіти:
- Стратегія розвитку бізнесу
- Коучинг і психологія бізнесу
- Бухгалтерія SMART
- Маркетинг SMART
- Менеджмент IT проектів
- Дизайн менеджмент
Програми другої вищої освіти рекомендовано всім соціальним та віковим категоріям, але в особливому порядку звертаємо свої рекомендації до молодих людей віку 30-40 років, які відчувають, що вичерпали ресурс першої освіти і хочуть домогтися чогось більшого.
Ми вступаємо до світу жорсткої конкуренції. Давно пора звільнитися від стереотипів соціального суспільства Радянського Союзу, де держава була відповідальною за все, і перейти в світ корпоративної соціальної відповідальності. Просто неможливо прожити однією освітою, яку ти отримав в 20 років, тому кожна людина, якщо хоче втриматися на плаву і чогось досягти, повинна стати відкритою системою та бути готовою до подальшого навчання.
Наш Інститут є місцем, де готують до конкурентної боротьби в комфортних умовах, адже конкуренція – це завжди виклик часу, і ми охоче його приймаємо. Бажаєте отримати нову професію та змінити своє життя? Вступайте на другу вищу освіту до КІБіТ!