Дуже часто вища освіта просто не дає нам можливості вивчити іноземну мову, змушуючи нас все частіше займатися самоосвітою.
Старше покоління нині дуже часто звинувачує молодь в залежності від телефону або комп’ютера. Однак, людина, яка пропустила свою зупинку через навушники у вухах може не тільки насолоджуватися музикою, а й слухати правильну вимову англійської та поповнювати власний словниковий запас.
У цьому матеріалі ми спробуємо розібратися, які програми для iOS і Android допоможуть вам вивчити англійську мову.
1. LinguaLeo
Якщо ви самостійно вивчали англійську, то ймовірно вже чули про LinguaLeo.
Прикладна програма є досить універсальною та підійде всім незалежно від рівня володіння мови.
Основним її сховищем є офіційний сайт, на якому розміщені різноманітні освітні тренінги, відео та навчальні курси, включаючи і платні.
Однак, велика частина завдань, все-таки є безкоштовною. Ви безкоштовно зможете дізнатися багато нових слів, поліпшити правопис, зможете дивитися навчальні відео і перекладати тексти пісень.
Програма розробляє індивідуальний план навчання в залежності від ваших здібностей і вмінь. Від вас тільки потрібно дотримання рекомендацій.
Разом з цим, розробники подбали про збереження мотивації на випадок, якщо ви не зможете взяти себе в руки і зайнятися самоосвітою. Вам потрібно годувати миле левенятко Лео «фрикадельками», регулярно виконуючи завдання.
Якщо ви позаймалися п’ять днів поспіль, то отримаєте невеликий приз. Це, наприклад, може бути добова активація преміум-аккаунта, який відкриє нові можливості для навчання.
2. Duolingo
Поряд з LinguaLeo це одна з найпопулярніших програм з вивчення англійської.
Не дарма Apple оголосили Duolingo кращою в 2013 році: розробники воістину створили унікальний продукт, перетворивши вивчення англійської (і якої іншої іноземної мови) в веселу погоню за балами і змагання з друзями.
Весь курс поділений на етапи за принципом збільшення складності. Якщо ви знаєте вже дуже багато, то можете здати тест достроково і відразу перейти на наступний рівень.
У Duolingo можна розвинути абсолютно всі навички: писемну та усну мову, читання та аудіювання. Додаток моментально виявить ваші помилки і порадить, як можна виправити їх.
3. Learning English With The New York Times
Додаток розроблений авторитетним світовим ЗМІ – The New York Times.
У програмі дванадцять уроків, які складаються з всесвітньо відомих статей.
Кожен урок надасть вам флеш-картки зі словами, завдання на читання статті і три словникові довідки.
Програма простежить, чи засвоїли ви матеріал, запропонувавши виконати тематичні завдання. Вас попросять прибрати зайве слово, або ж по фразі з тексту визначити, що правда, а що – брехня.
Скористатися Learning English with New York Times потрібно, якщо ви мрієте про комплексну бізнес-освіту з хорошим знанням англійської мови.
Очевидним мінусом є те, що програма зовсім не безкоштовна – вам доведеться розщедритися на три долари. Це далеко не наймінімальніша сума, та й в базовий комплект входить досить небагато уроків. Крім того, матеріали припускають, що ви вже знаєте мову, принаймні, на середньому рівні.
4. English At Work
Як і Learning English With The New York Times, цей додаток підійде людям, які займаються бізнес-освітою.
Користувачі зможуть удосконалити розмовні і навички ділового листування, поповнити словник новою лексикою і запам’ятати багато корисних фраз, які можуть зустрітися в сфері бізнесу.
Розробники запевняють, що після чотирнадцяти уроків вам вдасться покращити комунікативні здібності і куди більш ефективно проводити ділові зустрічі, презентації та переговори.
5. Rosetta Stone
Ця програма допоможе вам запам’ятовувати слова на інтуїтивному рівні, за асоціаціями.
За словами самих розробників, мета програми – навчити розуміти іноземну мову шляхом занурення в мовне середовище.
Єдиним недоліком може бути те, що безкоштовна версія програми обмежена кількома уроками. А платна коштує близько трьохсот доларів. Погодьтеся, не так вже й дешево.
6. Easy Ten
Все дуже просто. Вам пропонують щодня поповнювати лексичний запас, запам’ятовуючи десять нових слів.
Уявіть: це сімдесят слів в тиждень, триста в місяць та більшим ніж три з половиною тисячі в рік. Здавалося б небагато, але носій мови в повсякденному житті вживає тільки три тисячі. Перевага самоосвіти ще й у тому, що вам при цьому достатньо приділяти цьому в день всього лише двадцять хвилин.
Програма налічує десятки тисяч англійських слів, які ви при бажанні можете розділити за тематичними блоками.
Також вам запропонують обрати складність в залежності від знання мови. Навіть є можливість підготуватися до одного з відомих мовних іспитів: TOEFL, IELTS та GRE.
Кожне слово озвучено носієм мови. Але безсумнівно, найцікавішою є те, що приклади зі словами беруться прямо з Твіттеру.
7.English Grammar in Use Activities
Досить проста в користуванні програма від Кембриджського Університету, яка вдосконалить ваші граматичні навички.
З нею ви зможете довести до автоматизму використання часів, артиклів, неправильних дієслів і іменників.
8. Words
Краща освітня програма на думку редакції «Apple».
За допомогою дивовижної словесної гри вам вдасться поліпшити правопис і слухове сприйняття мови.
Електронний додаток доступний в оффлайн-режимі, він адаптується до конкретного користувача і містить понад вісім тисяч слів.
Програма підбирає індивідуально тільки ті слова, з якими вже виникали труднощі.
Якщо ви помилилися з якимось словом – вам його запропонують ще раз. І так до тих пір, поки ви його не запам’ятаєте.
9. Carton Tongue Twister
Незвичайний та веселий додаток, яке навчить вас ідеальній вимові одним з найоригінальніших шляхів – за допомогою скоромовок.
Наскільки б не був хороший ваш рівень граматики, уміння правильно і виразно говорити теж багато чого варте. А один з кращих методів навчитися правильній вимові – це скоромовки.
Скоромовки мають кілька рівнів складності. Та й крім цього, є можливість записати, а потім і проаналізувати власну вимову.
Однак, потрібно сказати заздалегідь, що безкоштовні в додатку тільки вісім перших скоромовок – на решту доведеться розщедритися.
10. 15500 Useful English Phrases
Чудовий додаток-словник складається з більш ніж п’ятнадцяти з половиною тисяч ідіом, які регулярно використовуються в спілкуванні.
Це не тільки найуживаніші фрази, але й яскраві літературні обороти, незвичайні порівняння, які можна використовувати в бізнес-середовищі та й в повсякденному спілкуванні.