Вибір професії: як не помилитися

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниВибір професії: як не помилитися

З муками вибору професії не стикається тільки той, хто з самого раннього віку мріє стати банкіром або, припустимо, футболістом. Ця людина під час всього дорослішання із наймовірним натхненням читає підручники, відвідує гуртки і тренує відповідні навички.

Переважній ж масі людей властиво міняти інтереси і рід діяльності, тому вибір професії – далеко не найпростіше рішення.

Найефективнішою для вибору майбутньої спеціалізації може бути формула «хочу-можу-треба». «Хочу» – це те, що вас у ній приваблює. «Можу» – це ваші здібності, потенціал і стан здоров’я; потрібно – попит на ринку праці. Ідеальним варіантом буде той, який лежить на перетині цих площин. Але давайте будемо послідовними.

Вивчіть свої сильні і слабкі сторони

способности

Почніть з себе. Варто враховувати, що професія вимагає не тільки спеціальної освіти, але й деяких навичок і особистісних якостей. Навряд чи з вас вийде успішний адвокат, якщо ви боїтеся публічних виступів. А хороший юрист цілком може вийти. Але ж якщо ви все-таки дуже хочете стати адвокатом, то спробуйте наполегливо розвивати в собі необхідні для цього якості.

Однак, на початковому етапі рекомендуємо зіставити свої інтереси з вибором можливих професій.
Тут все просто. Потрібно під кожне своє захоплення підібрати відповідні професії.

Наприклад, якщо ви обожнюєте тварин, то вам сподобається робота ветеринара, кінолога, дресирувальника. Якщо ви любите кінематограф, варто звернути увагу на роботу режисера, кінооператора, кінокритика. І так далі.

Для повноти вибору рекомендується виписати всі можливі варіанти можливих професій. Після цього можна закреслити ті, які з різних причин вам не цікаві.

Наприклад, з професій, пов’язаних з кінематографов вас цікавить лише робота кінооператора. Решту можна на даному етапі сміливо викреслювати.

Не намагайтеся реалізувати мрії батьків

kinopoisk.ru

Часто буває, що родичі з благими намірами обирають дитині майбутню професію.

Наприклад, Вова любить кіно і хоче бути кінооператором, а батьки відправляють його до військового училища.

В цьому випадку вкрай важливо проявити характер. Якщо ви вже зробили вибір і професія вам підходить, робіть по-своєму.

Багато, хто вибрав спеціальність по волі батьків не витримує банальних лекцій і нудних предметів і відправляється у «вільне плавання».

Якщо ви зовсім не в силах визначитися у виборі майбутньої професії, то можна і вдатися до порад родичів.
Однак, намагайтеся брати на себе відповідальність за прийняті рішення і подивіться на інші чинники, про які йтиметься нижче.

Вивчіть ринок праці

Зробити це можна за допомогою інтернет-порталів, газет з відповідними оголошеннями, статистичних даних. Перш за все, зверніть увагу на такі фактори, як затребуваність, рівень заробітної плати, умови праці та доступність освіти.

1. Затребуваність

Для того, щоб оцінити витрачені на кар’єрне зростання зусилля, просто подивіться, скільки отримують в обраній сфері фахівці без досвіду роботи.

Також спробуйте з’ясувати, які сфери будуть користуватися попитом на момент вашого закінчення ВНЗ. Не секрет, що в епоху стрімкого розвитку інформаційних технологій, через п’ять років попит на програмістів тільки збільшиться.

Очікується, що в «тренді» будуть і лікарі – поява вірусів нового покоління і захворювань робить вкрай затребуваним молодих фахівців-медиків.

2. Рівень зарплатні
Рівень зарплатні
Спробуйте якомога краще оцінити всі можливі перспективи майбутньої роботи. Пошукайте оголошення, подивіться на рівень зарплат і розвиненість даної сфери в Україні.

Проаналізуйте заздалегідь можливість відкриття власного бізнесу. Це може бути виходом, якщо в майбутньому ви будете розчаровані в обраній спеціальності.

3. Умови роботи

Визначтеся, де і як вам зручніше працювати – в комфортному офісі або вдома, повний робочий день або мати вільний графік, працювати в одному місті чи бути готовому до постійних відряджень. Ймовірно, ви любите працювати з іншими людьми або ж навпаки – віддаєте перевагу улюбленій справі на самоті.

4. Доступність освіти

Далеко не всі мають фінансові можливості для того, щоб відправити своїх дітей в інше місто і, тим більше платити за іх освіту. Доводиться вибирати – і часом вибір дуже обмежений, особливо якщо ви з маленького села. Тому, варто враховувати також і цей фактор.

Пройдіть тест на профорієнтацію

Якщо ви все ще не знаєте, як бути, то спробуйте пройти тест на профорієнтацію. Зазвичай його проходять в школі і центрі зайнятості, проте в епоху інтернету ви знайдете його в найрізноманітніших варіаціях.

Дані тести розробляються психологами та соціологами. І хоча їх точність далеко не стовідсоткова, відповіді на деякі питання ви все-таки отримаєте.

Тест допоможе визначити професійні навички, бажання займатися певним видом діяльності і розповість, не тільки про ваші професійні якості, але й те, які професії будуть приносити моральне задоволення.

Оберіть ВНЗ

Вибором майбутнього місця навчання краще займатися тоді, коли ви вже визначилися з професією. Однак, якщо ви відчуваєте труднощі з вибором і шукаєте найоптимальніший варіант вибору професії, то вам варто дізнатися думку експертів.

Фахівці Київського інституту бізнесу і технологій зможуть розповісти вам про ситуацію на ринку праці, можливості та перспективи працевлаштування та можливі варіанти розвитку вашої майбутньої кар’єри. Для цього вам потрібно лише обрати зручний час і записатися на екскурсію.