КІБіТ пройшов акредитацію!

akkreditacia2Кожен ВНЗ, якщо йому не 150 років, періодично зіштовхується із підозрою вступників. Всі хвилюються за легітимність своїх майбутніх дипломів і цікавляться, коли пройдена акредитація. Що це за страшне слово? Відповідь добре відома навчальним закладам – те, що потрібно проходити раз в п’ять – десять років. Приблизно з такою періодичністю кожен ВНЗ, коледж, школа підтверджують, що вони відповідають всім вимогам Міністерства Освіти і Науки України, та мають право навчати студентів тим або іншим професіям. Яким чином проходить цей клопітливий процес?

Основні етапи акредитації.

Ліцензії на право надання освітніх послуг видає Акредитаційна комісія України (АКУ), яка складається з  представників Міністерства Освіти і Науки.

Організація роботи акредитаційної комісії забезпечується Державною освітньою установою «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» шляхом надання послуг організаційного характеру, пов’язаних з проведенням ліцензування, акредитації та атестації. Акредитація проходить в кілька етапів:

  • ВНЗ готує пакет документів для подачі до Міністерства Освіти і Науки, де відбувається формування ліцензійної та акредитаційної справи, яка направляється на розгляд АКУ;
  • «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» готує всі необхідні матеріали для засідання експертних засідань акредитаційної комісії, організовує технічне обслуговування засідань та обробляє результати прийнятих рішень;
  • до Міністерства Освіти і Науки України, а також до інших центральних органів виконавчої влади направляється інформація про результати засідання АКУ та оголошуються прийняті нею рішення;
  • у разі позитивного рішення акредитаційної комісії, на основі протоколу про проходження акредитації в короткий термін відбувається виготовлення ліцензій, сертифікатів про акредитацію та свідоцтв про атестацію.

Станом на 2017 рік всі спеціальності отримують ліцензії на право надання навчальних послуг терміном на 10 років.

Акредитація спеціальностей в Київському інституті бізнесу та технологій.

Наш інститут випускає професіоналів різного рівня та в різних галузях. Випускники ВНЗ отримують диплом бакалавра, спеціаліста або магістра, а фаховий коледж КІБіТ в якості структурного підрозділу КІБіТ готує молодших спеціалістів. Крім стандартних міністерських спеціальностей, ВНЗ та коледж працюють в рамках автономних освітніх програм, складених відповідно до європейських стандартів «Erasmus». Влітку 2017 року всі спеціальності Київського інституту бізнесу та технологій пройшли акредитацію на 10 років та отримали ліцензію з усіх спеціальностей для всіх кваліфікаційних рівнів. Які ж спеціальності зможуть отримати в інституті наші випускники?

«Фінанси, банківська справа та страхування». КІБіТ випускає майбутніх фінансів, здатних вести фінансовий облік та управляти активами різних підприємств. Якщо ви бажаєте отримати навички управління активами великих корпорацій, в рамках даної спеціальності передбачена навчальна програма «Корпоративні фінанси».

«Облік і оподаткування». Бажаєте працювати головним бухгалтером підприємства чи провідним спеціалістом у податковій інспекції? Київський інститут бізнесу та технологій забезпечить вас необхідними знаннями та зможе прищепити відповідні уміння.

«Менеджмент». Бажаєте стати ефективним управлінцем – вам прямий шлях до КІБіТ. Навички бізнес аналізу та бізнес планування, вміння організувати робочий час, знання англійської мови та комп’ютерних програм – невеликий фрагмент із переліку ваших «післявипускних» умінь. На базі спеціальності «Менеджмент» розроблена освітня програма «Підприємництво», де студенти зможуть підготувати та реалізувати власні проекти.

«Публічне управління та адміністрування» – спеціалізація для майбутніх державних службовців, передбачає організацію роботи в міській раді, виконавчому комітеті, соціальних організаціях тощо.

«Психологія». Вивчення внутрішнього світу людей – цікава та корисна справа. Особливо це корисно для співробітників вітчизняних та зарубіжних компаній, які бажають працювати із персоналом. Поряд із стандартними міністерськими курсами, освітня програма «Психологія бізнесу» включає спеціальні предмети, які орієнтують майбутніх випускників на роботу бізнес тренерами, провідними спеціалістами та керівниками відділів HR, фасилітаторами виробничих зустрічей та ін.

Спеціальності в КІБіТ – готовність на всі сто!

Київський інститут бізнесу та технологій проводить багаторівневу підготовку студентів. Вступник може “влитися” в структуру інституту на будь-якій стадії – після 9 класу, після 11 класу, після першого курсу коледжу, після професійного училища, після коледжу, вступити до магістратури, перейти з іншого ВНЗ. З метою забезпечити перераховані вище можливості для вступу, в 2011 році на базі КІБіТ був створений фаховий коледж КІБіТ. У червні 2017 року у коледжі була акредитована спеціальність «Комп’ютерна інженерія» – майбутні системні адміністратори, майстри з обслуговування мереж та веб-розробники можуть не турбуватись за свої дипломи, їхня кваліфікація буде відповідним чином підтверджена.

Вступникам та студентам інших направлень коледжу також немає ніяких причин турбуватися, спеціальності «Фінанси, банківське справа та страхування», «Менеджмент» та «Соціальна робота» пройшли акредитацію і отримали ліцензію в 2014 році. Після закінчення коледжу новоспечені молодші спеціалісти зможуть продовжити свою освіту одразу з третього курсу інституту.

Втратити репутацію можна за мить, а відновлювати її доведеться багато років. Київський інститут бізнесу та технологій не допускає навіть можливості втратити репутацію, яку він здобуває із року в рік. Інститут співпрацює з різними міжнародними організаціями, організовує лекції представників посольств, діаспор та земляцтв, випускає першокласних спеціалістів як для роботи в Україні, так і за кордоном. Не варто переживати про майбутній диплом, нехай переживають ті, хто не вступив до нас!