Прощання із школою – це не лише ЗНО, атестат та випускний. Залишити шкільну парту можна вже на два роки раніше, вступивши до одного із коледжів Києва після 9 класу. Однак подібні зміни завжди є болючими, а вихід із «зони комфорту» несе певні складності. Давайте розглянемо, з яких етапів складається процес вступу випускника дев’ятого класу, і розберемося, яким чином вступник може знизити рівень «кризовості» та пройти вступну кампанію із найменшими втратами.
Прийняття рішення про вступ
Перше доросле рішення школяра не є відповіддю на питання: «Куди піти вчитися після 9 класу?». Це відповідь на питання: «Чи варто йти із школи взагалі?». Дуже непросто прийняти рішення, яке визначить твою подальшу долю, і тут не варто діяти імпульсивно або «рубати із плеча». Перш, ніж зробити остаточний висновок, слід все ретельно зважити. Отже, що буде доречним зробити?
Прислухатися до своїх бажань. Прагнення виділитися, зробити «на зло всім», сісти за парту разом із кращим другом – все це не є тими мотиваційними чинниками, які зможуть вплинути на рішення про вибір професії. Враховуй лише свої прагнення та бажання, адже вчитися та працювати будеш саме ти.
Порадитися із батьками. Окрім фінансової та моральної підтримки, варторозуміти, що це найближчі тобі дорослі люди, які знають тебе як ніхто і зможуть порадити, куди піти після 9 класу, або може взагалі залишитися в школі.
Перше доросле рішення дається нелегко, але якщо ти його вже прийняв, то зумієш і виконати, вистачило б бажання!
Вибір спеціальності
Не місце прикрашає людину, тому вступати слід не до навчального закладу, а на конкретну спеціальність, яка передбачає здобуття конкретних навичок і компетенцій. Розберімося, за якими критеріями варто вибирати майбутню професію?
Профорієнтаційні тести. Бажання – це одне, а здібності – зовсім інше. Перш, ніж визначитися, куди піти вчитися після 9 класу, радимо покладатися не лише на власну інтуїцію або відмінні оцінки у табелі, але й пройти тести на професійну орієнтацію, які визначать, до яких професій ти є найбільш схильним.
Актуальність та затребуваність спеціальності. Сучасна економічна ситуація змушує нас враховувати не лише інтерес до спеціальності, але й рівень майбутніх доходів. Якщо ти не маєш інших джерел доходу і збираєшся годуватися за рахунок майбутньої професії, проаналізуй ситуацію на ринку праці, що б не поповнити лави безробітних або тих, хто мало заробляє.
Найкращою інвестицією є вкладення у свою освіту, тому слід ретельно підійти до вибору майбутньої професії, що б час та гроші не пропали марно
Пошук навчального закладу
До якого коледжу вступити після 9 класу? Переглянь все пропозиції ринку освітніх послуг, вивчи їх інформаційні ресурси, почитай відгуки, і не полінуйся з’їздити на день відкритих дверей. Отже, що вимагається від доброго коледжу?
Відповідати профілю підготовки.Обрана тобою спеціальність повинна не просто бути прописаною «на папірці», а бути профільним напрямком, що підтверджується відповідними навчальними дисциплінами та викладацьким складом.
Надавати актуальні знання. Напіврозпад знань в економіко-технологічній сфері може складати понад 50%, і в більшості випадків студент не отримує в аудиторії актуальної для ринку інформації. Розглядаючи коледжі Києва після 9 класу, зупини свій вибір на тому, де не тільки грамотно викладають теорію, але й надають гарну практику.
Пам’ятай, що ти не просто обираєш місце, де проведеш найближчі три-чотири роки, але й закладаєш фундамент майбутньої кар’єри, тому не варто ставитися до вибору навчального закладу «абияк» та перекладати відповідальність на інших.
Підготовка до іспитів
Визначившись, до якого коледжу вступити після 9 класу, потрібно якісно підготуватися до вступних випробувань, що б вберегти себе від неприємних сюрпризів у вигляді нестачі балів. Яким же чином це краще зробити?
Складання ДПА. В кінці навчального року випускники дев’ятого класу здають державну підсумкову атестацію із української мови, математики та заданого школою предмету. Якісна та серйозна підготовка до атестації допоможе систематизувати знання, отримані за чотири роки навчання, і коли ти вирішиш, куди вступити після 9 класу, іспити до коледжу не виявляться складними.
Практичні приклади. При підготовці до вступних випробувань велике значення мають не лише численні правила, які просто неможливо запам’ятати, але й вирішення практичних завдань, які допоможуть закріпити вивчену теорію.
Завдання на вступних іспитах не виходять за межі шкільної програми, і для успішного вступу до коледжу потрібно просто повторити та систематизувати всі отримані раніше знання, що б вже до осені отримати студентський квиток.
Складання вступних випробувань
Вступити до коледжів Києва після 9 класу особливо не складно, однак здача іспитів є певним стресом для організму, тому в цей день потрібно бути максимально сконцентрованим, що б показати позитивний результат. Що ж потрібно обов’язково зробити?
Вчасно з’явитися. Як банально не звучало б твердження, що із непунктуальними людьми не можна мати справу, більшість людей дійсно не сприймають їх серйозно, тому що той, хто не зміг вчасно прийти, точно не зможе навести порядок у справах. Запізнення може загрожувати зайвими хвилюваннями та невиконаними завданнями.
Прибрати «мандраж». Страх є поганим порадником, особливо коли потрібно мобілізуватися та максимально сконцентрувати розумові зусилля. Однак наполегливо рекомендуємо відмовитися від будь-яких заспокійливих засобів в день іспиту, тому що вони загальмовують реакцію і негативно впливають на розумову діяльність. Позбався від страху природним способом, адже якщо ти вже зробив вибір, до якого коледжу вступити після 9 класу, боятися нема чого!
Виконання умов до зарахування
Іспити успішно складені, і твоє ім’я є у рейтинговому списку? Не поспішай подумки саджати себе до аудиторії, залишилися ще деякі формальності, без яких повноцінним студентом не стати.
Пред’явлення оригіналів. Згідно із чинним законодавством вступник має право вступати до кількох навчальних закладів, тому документи подаються у паперовій формі. Однак після оприлюднення рейтингу вступників, слід приїхати та пред’явити оригінали своїх документів – ID карту та свідоцтво про неповну середню освіту.
Оплата контракту. Якщо ти вступив до одного із коледжів Києва після 9 класу, який проводить навчання на контрактній основі, слід подбати, що б до початку навчального року кошти були перераховані на рахунок навчального закладу. Або, якщо є така потреба, узгодити із коледжем термін відстрочки,.
Розпочату справу потрібно доводити до кінця, і якщо ти вже є вступником, не варто через непогоджені формальні справи віддавати своє місце іншому.
Проаналізувавши основні етапи вступної кампанії, можна побачити, що вступ після 9 класу не є складним, якщо ти старанно готуєшся і знаєш, що і як робити на кожному етапі.
Якщо у тебе залишилися питання із вступу, можна звернутися до приймальної комісії економіко-технологічного коледжу КІБіТ за телефоном +38(050)341-42-42 та отримати відповіді на всі запитання від наших кваліфікованих консультантів. Вирішуєш, куди піти навчатися після 9 класу? Щоб не помилитись, вступай до коледжу КІБіТ!