ID карта та багато іншого: готуємо документи для вступу

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниID карта та багато іншого: готуємо документи для вступу

Після вибору майбутньої професії та навчального закладу вступник не тільки починає готуватися до вступних іспитів, але й займатися вирішенням формальностей. В цій статті ми пропонуємо вашій увазі інформацію про список документів для вступної кампанії 2018 року. Ми розповімо вам, які документи потрібні для вступу до коледжу КІБіТ, як їх зібрати, і на що варто звернути увагу.

Вступна компанія 2018 – перелік документів для вступу

Пропонуємо нашим вступникам ознайомитися зі списком документів, які потрібно буде надати в розпорядження приймальної комісії під час вступної кампанії.

dokumenti na postuplenieДокумент про освіту

Вступники вступають до середніх спеціальних навчальних закладів на підставі документа про здобуту освіту. Якщо ви вступаєте на перший курс після дев’ятого класу – це буде свідоцтво про закінчення 9 класів, якщо на другий після 11 – атестат. Також серед документів на вступ може бути диплом кваліфікованого робітника. Документ про освіту подається разом з додатком.

Сертифікати ЗНО (для випускників 11 класу)

Якщо ви вступаєте до коледжу після 11 класу, серед документів для вступу повинні бути два сертифікати про складання ЗНО, оцінені не менше, ніж 100 балів кожен. Всі інші категорії вступників складають вступні іспити.

Важливо! Студенти, які вступають на підставі сертифікатів ЗНО можуть подавати документи на вступ тільки в електронній формі!

ID карта або паспорт громадянина України старого зразка

При подачі документів вступник подає копію документа, що посвідчує особу. Після проходження конкурсного відбору той, хто вступив, зобов’язаний протягом 10 днів виконати умови зарахування – пред’явити оригінал паспорта або ID карти членам приймальної комісії.

Військовий квиток або приписне свідоцтво

На питання «Які документи потрібні для вступу?» військовозобов’язані відповідають дещо інакше, ніж інші вступники. Під час вступної кампанії в розпорядження приймальної комісії потрібно надати копію військового квитка або приписного свідоцтва, а після успішного складання вступних іспитів – пред’явити оригінал

Важливо! Взяття на військовий облік відбувається після 16 років, тому військовий квиток відсутній серед переліку документів для вступу на перший курс коледжу

dokumenti na postuplenie2Медична довідка

Проходження медкомісії – обов’язковий захід для багатьох, в тому числі і для вступників. Для вступу до ВНЗ або коледжу видається спеціальна довідка формату «086-у», яка надається під час подачі заяви разом з іншими паперами.

Копія ідентифікаційного коду

Один з головних документів для вступу, який отримується вступниками в податковій інспекції. Якщо ви отримуєте код на підставі свідоцтва про народження, слід пред’явити паспорт одного з батьків.

Фотографії 3х4

Співробітникам приймальної комісії в обов’язковому порядку знадобляться чотири кольорові фотографії розміром 3х4 (для вклеювання до особової справи та до інших документів)

Щороку правила прийому змінюються відповідно до прийняття змін в українському законодавстві або ж у зв’язку з новими правилами навчального закладу. Тому для вступника має бути важливо, які документи на вступ потрібно збирати особисто йому, а не які збирали його старші друзі та колеги. Якщо ви потребуєте додаткової консультації, то завжди зможете звернутися до приймальної комісії коледжу КІБіТ за телефоном +38 (050)3414242 та з’ясувати питання, що вас цікавить.

Проходимо ідентифікацію або чому не можна вступити до коледжу без ID карти

Серед переліку документів для вступу вагоме місце займає ID карта – документ, що засвідчує особу вступника. Починаючи з 2017 року id karta na postuplinieідентифікаційні карти замінили собою паспорт громадянина України.

На відміну від паспорта (який видавався в 16 річному віці), ID карта – обов’язковий документ для отримання в 14-річному віці, тобто є основним документом для вступників коледжу.

Що б отримати ідентифікаційну карту і сформувати остаточний список документів для вступу, зверніться до найближчого відділення Державної міграційної служби або до Центру надання адміністративних послуг. Проблема полягає в тому, що бажаючих отримати ID карту очікує величезна черга, «розбавлена» охочими отримати біометричний паспорт. Тому якщо ви бажаєте стати вступником коледжу, радимо вирішити проблему заздалегідь, адже іноді від попереднього запису (за 15-30 днів) до отримання самого документа може пройти близько чотирьох місяців

Важливо! Приймальна комісія КІБіТ поспішає попередити своїх вступників, що в 2018 році ID карта є основним документом для вступу до коледжу!

Шановні вступники! Рекомендуємо вам не сприймати в якості джерел інформації вступників попередніх років, яким дозволяли вступати із свідоцтвом про народження. Це був тимчасовий захід, прийнятий у зв’язку з тим, що на оформлення ID карти були великі черги і багато вступників просто не встигали її отримати (вона була введена з 2017 року). Починаючи з 2018 року, вступник не може вступати на підставі свідоцтва про народження, а зобов’язаний пред’явити ідентифікаційну карту. Відсутність ID карти в переліку документів для вступу є підставою відмовити вступнику в прийомі документів!

Вступна кампанія в коледж – важливий етап як для вступника, так і для його батьків. Радимо поставитися до процесу збору документів із великою відповідальністю та зробити все завчасно, адже вступнику також буде потрібно багато часу для підготовки до вступних іспитів. Не варто чекати, сформуйте пакет документів та лягайте спати спокійно!