Сучасна освіта є неможливою без використання технологій, які із кожним роком йдуть далеко вперед. З метою підвищення кваліфікації викладачів, в Київському інституті бізнесу та технологій пройшов міжнародний семінар «Didital technologies for learning and teaching». В якості доповідача виступила професор Університету Арізони, стипендіатка Програми Фулбрайта в Україні Бетул Черкавскі.
Презентація пані Черкавскі була присвячена використанню сучасних комп’ютерних технологій в освіті. У класичному освітньому процесі переважно використовуються технології рівня Web1.0 – сайти-візитівки та персональні сторінки. Як інструменти викладання вони не зовсім ефективні, бо є статичною матрицею, наповненою інформаційними блоками, і не передбачають можливість конструктивного діалогу.
Активна взаємодія із студентами стає можливим завдяки використанню технологій рівня Web2.0 – блогів, вікі-сайтів, соціальних мереж, веб-квестів. Студенти повинні відчувати себе учасниками навчального процесу та взаємодіяти з викладачем в режимі «онлайн» шляхом креативного вирішення поставлених завдань. Особливу увагу варто приділити технології Digital Storytelling, яка дозволяє створити захоплюючу історію, пов’язану безпосередньо з особистістю викладача і навчальним предметом.
Професор також продемонструвала ефективність роботи викладацької методики, що базується на використанні концептуальних карт, коли за допомогою схем зображується зв’язок між базовими ідеями навчального курсу.
Сучасні студенти повинні вчитися за системою «Open Learning», де головними складовими будуть дистанційне навчання, інтерактивність, а також активний розвиток навичок і формування компетенцій за допомогою комп’ютерних технологій.
Київський інститут бізнесу та технологій дякує за виступ професора Бетул Черкавскі, а також Офіс Програми Фулбрайт і координаторів заходу Вероніку Алексанич і Сергія Курбатова за допомогу в організації та проведення семінару.