Плюси та мінуси дистанційного репетитора для абітурієнтів

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниПлюси та мінуси дистанційного репетитора для абітурієнтів

Розвиток інформаційних технологій відкрив нові можливості для репетиторів. Якщо раніше їм доводилося ходити по чужих хатах, влаштовувати із власної квартири навчальний клас або затримуватися на роботі, то зараз з’явилася прекрасна альтернатива – репетиторство на відстані. Дистанційний репетитор – винахід ХХІ століття, коли комунікація по інтернету вийшла на загальносвітовий рівень і стала для населення звичайним явищем. Якщо люди можуть в режимі онлайн оплачувати рахунки, купувати одяг, укладати контракти і т.д., то чому б не практикувати і дистанційне навчання?

Навіщо кудись їздити: шукаємо репетитора по скайпу

Для викладачів переваги навчання на відстані є очевидними. А в чому полягають переваги для абітурієнтів, що користуються послугами онлайн репетитора?

repetitirstvo po skaypuФормування навички дистанційної роботи

Уміння налагодити «онлайн контакт», а також опанувати необхідну для дистанційної роботи програмне забезпечення (GoogleClassroom, Whiteboard, Moodle, OpenSourse сервіси і т.д.) – важливе вміння для сучасної молодої людини.

Самостійне планування графіка занять

Розробляти індивідуальну траєкторію навчання та визначати графік занять на кожний тиждень набагато простіше, ніж займатися в чітко відведений час, а пропущене надолужувати самостійно. Вийти на зв’язок з онлайн репетитором можна як увечері, так і рано вранці, була би вільна годинка.

Індивідуальний підхід

Розбирати щотижня по одному тематичному блоку добре для тих, хто схоплює «на льоту», а репетитора взяв лише для підстраховки. В процесі навчання абітурієнтів, які мають великі прогалини в знаннях, дистанційному репетитору потрібно враховувати, які теми він знає краще, а які гірше. Іноді має сенс провести додаткове онлайн заняття, що б закріпити нещодавно пройдену тему.

repetitorstvo po skaypu2Економія часу

Навіщо витрачати кілька годин на відвідування репетитора (крім самої дороги потрібно ще поїсти, одягнутися, зібрати підручники, «не встигнути» у справах через малу кількість часу і т.д.), якщо можна в будь-який момент включити скайп в своїй кімнаті і почати заняття.

Відсутність сторонніх в будинку

Абітурієнти не живуть самі, у них в будинку є як мінімум батьки (а то і брати з сестрами), а житлові умови не завжди дозволяють мати окрему кімнату. Звернення до послуг репетитора онлайн зніме проблему присутності сторонньої людини,  яка заважає всім іншим мешканцям.

Економія грошей

З огляду на ціни на проїзд в маршрутках та метро, можна знайти ще один плюс в репетиторстві по скайпу. Поїздка два рази в тиждень туди і назад на двох видах транспорту може вилитися в кругленьку суму, яку можна заощадити, якщо займатися з репетитором дистанційно.

Можливість займатися по скайпу знімає необхідність підлаштовуватися під систему навчання конкретного викладача, звільняє багато часу і залишає варіанти для побудови індивідуального графіка занять.

Що я вчу і де ж цей викладач? Недоліки репетиторства на відстані

Тотальна технологізація процесу навчання подобається далеко не всім. Багато хто відмовляється займатися із репетиторами по скайпу, мотивуючи свою відмову різними причинами. Давайте розглянемо деякі з них.

repetitorstvo po skaypu1Проблеми із визначенням кваліфікації репетитора

Всі батьки бажають, що б їхні діти стали студентами, тому приділяють багато уваги пошуку репетитора. Зрозуміти, наскільки репетитор грамотний і підходить їхній дитині, іноді зовсім неможливо, виходячи лише з телефонної розмови або сеансу зв’язку по Скайпу,

Складно провести об’єктивний контроль

Що перешкодить недбалому учневі обдурити довірливого репетитора і в онлайн режимі читати відповіді з плаката, що висить над столом? А якщо мова йде про письмові тестові завдання, там ще простіше – відкрив собі книгу і проставляєш потрібні галочки в заданих тестах.

Практично не задіяні способи візуалізації

Показувати по скайпу блок-схеми і портрети ще можливо, але навчити орієнтуватися в географічних картах або продемонструвати панорамні сюжети досить складно, а ще складніше – перевірити як абітурієнт в цих картах і сюжетах орієнтується.

Нестабільно працюючий інтернет

Робота репетиторів по скайпу повністю залежить від наявності інтернету і швидкості передачі інформації. Однак ідеальних провайдерів не існує навіть в найрозвиненіших в технологічному плані країнах. Тому заплановане заняття може легко зірватися, якщо пропало світло або пошкодився кабель інтернету.

 repetitorstvo po skaypu3«Підвисання» програми Skype

Якщо у вашої дитини немає доступу до комп’ютера із великим об’ємом оперативної пам’яті, вивчення предмета може перетворитися у велику проблему через те, що зображення постійно переривається в«зависаючому» скайпі

«Розслаблюючий» домашній побут

Які онлайн репетитори, коли вдома стільки всього цікавого? Поїсти, подивитися фільм, пограти в улюблену гру, поговорити по телефону набагато важливіше, ніж дивитися на екран монітора! Явно напрошується варіант поставити в скайпі статус «Не в мережі», а потім виправдатися відсутністю інтернету.

Репетитори онлайн – відносно недавнє явище у вітчизняній системі освіти, тому багато нюансів їх роботи не всім зрозумілі, та й нестабільно працюючий інтернет часто лякає. Вихід один – працювати над недоліками і завойовувати ринок освітніх послуг. Кожен з абітурієнтів вибирає зручного для нього репетитора. Проте варто задуматися, чи настільки важливо бачити викладача лицем до лиця, і такий чи поганий інтернет, що б відмовитися від використання сучасних і перспективних способів навчання? Вибір за вами!