Дуже часто вища освіта просто не дає можливості вивчити іноземну мову, змушуючи нас дедалі частіше займатися самоосвітою.
Старше покоління нині дуже часто дорікає молоді за залежність від телефону або комп’ютера. Однак людина, яка пропустила свою зупинку через навушники у вухах, може не тільки насолоджуватися музикою, а й слухати правильну вимову англійської та поповнювати власний словниковий запас.
У цьому матеріалі ми спробуємо розібратися, які програми для iOS і Android допоможуть вам вивчити англійську мову.
ТОП-10 ресурсів для вивчення англійської
1. LinguaLeo
Якщо ви хоч колись самостійно вчили англійську, то ймовірно вже чули про LinguaLeo.
Додаток універсальний і підійде всім незалежно від рівня володіння мови.
Основним сховищем даних програми є офіційний сайт, на якому розміщені всілякі освітні тренінги, відео та навчальні курси, включно з платними.
Однак, більша частина завдань, все-таки безкоштовна. Ви безкоштовно зможете дізнатися багато нових слів, поліпшите правопис, зможете дивитися навчальні відео, перекладати тексти пісень і займатися іншою інтернет-освітою.
Додаток розробляє індивідуальну програму навчання залежно від ваших здібностей і вмінь. Від вас лише вимагається дотримання рекомендацій.
Разом з цим, розробники подбали про збереження мотивації на випадок, якщо ви все одно не можете взяти себе в руки і зайнятися самоосвітою. Вам потрібно радувати миле левеня Лео «фрикадельками», регулярно виконуючи завдання.
Якщо ви займетеся п’ять днів поспіль, то отримаєте невеликий приз. Це, наприклад, може бути добова активація преміум-акаунта, який відкриє нові можливості для навчання.
2. Duolingo
Поряд з Lingualeo це одна з найпопулярніших програм з вивчення англійської.
Не дарма Apple оголосили Duolingo найкращою програмою 2013 року: розробники воістину створили унікальний продукт, перетворивши вивчення англійської (та іншої іноземної мови) на веселу гонитву за балами і змагання з друзями.
Весь курс поділений на етапи за принципом збільшення складності. Якщо ви знаєте вже дуже багато, то можете скласти тест достроково і одразу перейти на наступний рівень.
У Duolingo можна розвинути абсолютно всі навички: письмове та усне мовлення, читання та аудіювання. Додаток миттєво виявить ваші помилки та порадить, як можна виправити їх.
3. Learning English With The New York Times
Додаток розроблено авторитетним світовим ЗМІ – The New York times.
У програмі дванадцять уроків, які складаються з всесвітньо відомих статей.
Кожен урок надасть вам флеш-картки зі словами, завдання на читання статті та три словникові довідки.
Програма простежить, чи засвоїли ви матеріал, запропонувавши виконати тематичні завдання. Вас попросять прибрати зайве слово, або ж за фразою з тексту визначити, що правда, а що – брехня.
Скористатися Learning English with New York Times безумовно потрібно, якщо ви мрієте про комплексну бізнес-освіту з хорошим знанням англійської мови.
Очевидним мінусом є те, що додаток зовсім не безплатний – вам доведеться розщедриться на три долари. Це далеко не наймінімальніша сума, та й у базовий комплект входить досить небагато уроків. Крім того, матеріали передбачають, що ви вже знаєте мову, принаймні, на середньому рівні.
4. English At Work
Як і Learning English With The New York Times, цей додаток підійде людям, які займаються бізнес-освітою.
Користувачі зможуть удосконалити розмовні та навички ділового листування, поповнити словник новою лексикою і запам’ятати багато корисних виразів, які можуть зустрітися у сфері бізнесу.
Розробники запевняють, що після чотирнадцяти уроків вам вдасться поліпшити комунікативні здібності та значно ефективніше проводити ділові зустрічі, презентації та переговори.
5. Rosetta Stone
Ця програма допоможе вам запам’ятовувати слова на інтуїтивному рівні, за асоціаціями.
За словами самих розробників, мета програми – навчити розуміти іноземну мову шляхом занурення в мовне середовище.
Єдиним недоліком може бути те, що безкоштовна версія програми обмежена кількома уроками. А платна коштує близько трьохсот доларів. Погодьтеся, не так уже й дешево.
6. Easy Ten
Усе дуже просто. Вам пропонують щодня поповнювати лексичний запас, запам’ятовуючи десять нових слів.
Уявіть: це сімдесят слів на тиждень, триста на місяць і більш ніж три з половиною тисячі на рік. Здавалося б небагато, але носій мови в повсякденному житті вживає лише три тисячі. Принадність самоосвіти ще й у тому, що при цьому вам достатньо приділяти цьому по двадцять хвилин на день.
Програма налічує десятки тисяч англійських слів, які ви за бажання можете розділити за тематичними блоками.
Також вам запропонують обрати складність залежно від знання мови. Навіть є можливість підготуватися до одного з відомих мовних іспитів: TOEFL, IELTS і GRE.
Кожне слово озвучене носієм мови. Але безсумнівно, найцікавішим є інтерактивна можливість побачити живий приклад зі словом із картки просто з Твіттера.
7.English Grammar in Use Activities
Досить проста в обігу програма від Кембриджського Університету, яка вдосконалить ваші граматичні навички.
З нею ви зможете довести до автоматизму використання часів, артиклів, неправильних дієслів та іменників.
8. Words
Найкраща освітня програма на думку редакції «Apple».
За допомогою дивовижної словесної гри вам вдасться поліпшити правопис і слухове сприйняття мови.
Додаток доступний в офлайн-режимі, адаптується до конкретного користувача та містить понад вісім тисяч слів.
Програма підбирає індивідуально лише ті слова, з якими вже виникали труднощі.
Якщо ви помилилися з деяким словом – вам його запропонують ще раз. І так доти, доки ви його не запам’ятаєте.
9. Carton Tongue Twister
Незвичайний і веселий додаток, який навчить вас ідеальної вимови одним із найоригінальніших шляхів – за допомогою скоромовок.
Наскільки б не був хороший ваш рівень граматики, вміння правильно і виразно говорити теж багато чого варте. А один з найкращих методів навчитися правильної вимови – це скоромовки.
Скоромовки мають кілька рівнів складності. Та й крім цього, є можливість записати, а потім і проаналізувати власну вимову.
Однак, потрібно сказати заздалегідь, що безкоштовними в застосунку є тільки вісім перших скоромовок – на інші доведеться розщедритися.
10. 15500 Useful English Phrases
Чудовий додаток-словник складається з більш ніж п’ятнадцяти з половиною тисяч ідіом, які регулярно використовуються у спілкуванні.
Це не лише найуживаніші фрази, а й яскраві літературні звороти, незвичні порівняння, які можна використовувати в бізнес-середовищі та в повсякденному спілкуванні.
Застосунки для підготовки до НМТ з англійської мови:
- Просте ЗНО– тут можна вивчати теорію, виконувати практичні завдання і тренуватися проходити тести (є в App Store та Google Play).
- Складу ЗНО– містить тексти для попередньої підготовки, словник та власний тренажер тестів ЗНО (є в App Store та Google Play).
Що краще: самостійна підготовка до НМТ з англійської мови чи підготовчі курси?
Якщо ви обрали самостійну підготовку до НМТ з англійської мови, то маєте зосередитись на тестуваннях. Звісно, спочатку слід з’ясувати свій поточний рівень знань, пройшовши пробне тестування на відповідних сайтах (zno.osvita.ua, zno.academia), потім визначити, які розділи потрібно повторити чи опрацювати наново.
Переваги самостійної підготовки: заняття у будь-який час, фінансова вигода.
Недоліки: відсутність чіткого графіку виконання завдань, брак ретельного аналізу помилок з огляду на власний недостатній рівень знань, домашня атмосфера, яка відволікає на інші справи. Крім того, потрібно реально оцінювати свої можливості, адже навряд чи самостійно можна за короткий час підвищити рівень із початкового бодай до А2 чи від В1 до В2.
Тому підготовчі курси (https://kibit.edu.ua/kurs-pidhotovky-do-nmt-z-anhlijskoi-movy/) – це правильне рішення для:
- чіткого й послідовного опрацювання матеріалу з компетентним наставником, який допоможе зрозуміти граматичні особливості мови та поступово розширюватиме лексичний запас, достатній для НМТ,
- дисциплінує термінами виконання і перевірки завдань,
- виокремить і вирішить ваші індивідуальні проблеми в опануванні англійської мови (спілкування, вимова, граматика, стилістика),
- навчіть тлумачити текст англійською мовою,
- розкриє специфіку завдань НМТ на практиці завдяки проходженню тестувань минулих років та демонстраційного варіанта 2025 року.