Розвиток інформаційних технологій повністю змінив традиційне світосприйняття і відкрив великі можливості для майбутнього розвитку. Підготовка IT фахівців в економіко-технологічному коледжі КІБіТ здійснюється відповідно до актуальних трендів техноосвіти, що знаходить своє відображення в активній науково-прикладній діяльності наших студентів. Майбутній комп’ютерний інженер Олексій Лясковський, лауреат Хакатону, який проходив на щорічній конференції «Студент – Дослідник – Фахівець» поділився із нами результатами своїх досліджень в області моделювання та 3D графіки, а також роздумами про роль «айтішників» в теперішньому та майбутньому
Сфера інформаційних технологій є досить багатогранною. Однак я вже обрав область, з якою хотів би пов’язати свою майбутню професійну діяльність – розробка, моделювання та тестування комп’ютерних ігор. Саме тому моя доповідь на конференції мала назву «Еволюція графічного моделювання в комп’ютерних іграх».
3D графіка розвивається паралельно із розвитком комп’ютерних технологій, що особливо проявляється саме в комп’ютерних іграх. Кожен новий проект презентує новий рівень якості, деталізованості, фотографічності, і однозначно у ця сфера має велике майбутнє.
Іграми я захоплююся давно. Однак якщо раніше грав на комп’ютері просто щоб «вбити час», зараз я сприймаю кожну гру в якості нового цікавого проекту. В процесі проходження того чи іншого рівня мною здійснюється аналіз механіки, звукових ефектів, бюджету проектування і реалізації та інших важливих чинників. Ну і, звичайно, я завжди намагаюся донести свої ідеї до громадськості, дізнатися їхню експертну думку.
Якщо говорити про мою кар’єру, то зараз я намагаюся знайти перспективну роботу в сфері розробки комп’ютерних ігор, це стане першою сходинкою в побудові мого майбутнього. Згодом планую переходити до більш масштабних компаній, які працюють із великими проектами.
В майбутньому я планую організувати свою справу. Спочатку хочу побути співробітником великої компанії, набратися досвіду, придбати відповідний рівень кваліфікації, а в подальшому використовувати свій потенціал для реалізації самостійного проекту.
Свою кар’єру IT-фахівця я почав ще із вступу до коледжу КІБіТ. Після дев’ятого класу я вже точно знав, що хочу вчитися на «айтішника», адже все в світі технологізується та комп’ютеризується, і сфера ІТ є найперспективнішою, так само як і найцікавішою для молоді. Не побоюся сказати, що друга назва інформаційних технологій – «Майбутнє»!
У мене був вибір між кількома навчальними закладами. Однак я обрав коледж КІБіТ тому, що одразу видно, що це сучасний інноваційний навчальний заклад, де все аудиторії оснащені проекторами, а комп’ютерні класи вражають брендовою технікою останніх версій. Це кардинальним чином відрізнялося від картини, яку я побачив в інших навчальних закладах – стара будівля «аля совдеп». Можу тільки уявити, як там відбувається навчальний процес.
Під час навчання я вивчаю багато цікавих предметів. Не можу сказати, що мені подобається якийсь один, всі дисципліни по-своєму цікаві й пізнавальні, кожна із них має практичну спрямованість.
Орієнтацію навчального процесу на практику прекрасно підтверджує конференція, яка нещодавно відбулася. Робота нашої секції «Комп’ютерні науки» проходила в комбінованому форматі. Окрім доповідей ми брали участь в Хакатоні, нашим завданням було створення чат-боту для сайту Київського інституту бізнесу та технологій.
Чат-боти – оригінальний спосіб налагодити комунікацію із цільовою аудиторією, адже багато людей дійсно часто соромляться набрати номер і поставити свої запитання телефоном. Ось тут і приходить на допомогу чат-бот – обираєш рубрику, вводиш запит та отримуєш потрібну інформацію. Під час розробки чат-боту ми спочатку використовували запропонований модераторами алгоритм, проте особисто для мене більш ефективним виявився альтернативний варіант, який я знайшов в інтернеті. Я радий, що так вийшло, адже в КІБіТ нас вчать, в тому числі, знаходити самостійно ефективні та результативні рішення.
Звичайним людям здається, що «айтішники» – ходячі комп’ютери, які не думають ні про що, окрім розробки програм і злому серверів. Проте це не більше, ніж звичайний стереотип. Наприклад, я спортсмен, довгий час на професійному рівні займався веслуванням. Хоч і після вступу довелося залишити професійну греблю, продовжую займатися в спортзалі.
Взагалі, моє життя є досить різноманітним. Я люблю читати книги, кататися на велосипеді, займатися музикою. Є свій ансамбль, де я граю на гітарі, все це дуже цікаво і захоплююче.
Як я все встигаю? Найголовніше захотіти – визначити мету і поступово йти до неї. З приводу багатозадачності, я дивлюся статистику і бачу, що чим більше у людини справ, тим більше вона організована і пунктуальна. Якщо ж у людини немає ніяких захоплень і він проводить свій час виключно в Інституті та вдома, то повірте, такий студент буде більш розхлябаним і безвідповідальним і його успішність буде набагато нижчою, ніж у соціально активних людей, у яких багато завдань.
Побажаю всім студентам спеціальності «Комп’ютерна інженерія» не зациклюватися виключно на програмуванні. Якщо ви забажаєте влаштуватися до корпорації, то повірте, на вакантну посаду скоріше візьмуть не вузькопрофільного фахівця, а всебічно розвинену людину, із якою можна поговорити, і яка завжди дасть слушну пораду. Адже ще засновник компанії Apple Стів Джобс сказав про свою компанію, що одна половинка яблука – це професіоналізм, а інша – особистості, про що ніколи не варто забувати.