Даний напрямок підготовки виник 5-7 років тому в КНУ імені Т.Г.Шевченка та НТУ «КПІ». Студенти технічних факультетів, знали як правильно розбирати та збирати техніку, але не вміли правильно компонувати, а також створювати відповідні програми для її інтеграції. Терміново стала потрібна універсальний людина, яка змогла б закрити питання, як в плані підбору обладнання (як мережевого, так і комп’ютерного), так і його правильного налаштування, а також створення під це налаштування певного пакета програм (один із напрямів підготовки it факультетів – фахівець з програмного забезпечення ).
Що таке «Комп’ютерна інженерія» в КІБіТ?
Київський інститут бізнесу та технологій також не бажає відставати від трендів сучасної освіти. На сьогоднішній день навчання на it фахівця здійснює фаховий коледж КІБіТ, (структурний підрозділ КІБІТ), де проводиться набір на спеціальність «Комп’ютерна інженерія».
Штатні співробітники коледжу та запрошені фахівці проводять навчання в рамках різних курсів з комп’ютерної інженерії – предметів «Основи алгоритмів», «Основи Веб-дизайну», «Історія комп’ютерної техніки» «Програмування CCS ++» «Програмування Python», «Інформатика та комп’ютерна техніка», “Інформаційні технології”. У КІБіТ вивчають курси як і з мережевого обладнання, так і з програмування.
У коледжі великий відсоток занять з комп’ютерних наук присвячений практиці. У спеціально обладнаній лабораторії йде складання та розбирання комп’ютерів, ноутбуків, роутерів, принтерів та іншого комп’ютерного обладнання. Також передбачені інші види практики – проектування та обслуговування мереж, створення програмного забезпечення.
Важливий аспект в it освіті – вміти правильно працювати в команді при розробці програмного забезпечення. Тому обов’язковий пункт для студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» – оволодіти гнучкою методологією розробки програмного забезпечення Agile / Scrum. Група розбивається на команди, кожна із них отримує окреме завдання, наприклад, створити веб-портал. В процесі студенти вчаться його проектувати, нарізати, інтегрувати до нього html та java script і т.д.
Навчання на програміста здійснюють багато навчальних закладів в Києві та інших українських містах. Одна із переваг програми економіко-технологічного коледжу – навчання роботі в команді. Яким би крутим програмістом людина крутим програмістом людина не була, дуже важливо вміти взаємодіяти з іншими. Мало яка компанія складається з однієї людини, і потрібно вміти узгоджувати темпи своєї роботи та стиль написання свого коду (а також інтегрування туди чужих кодів) з іншими людьми.
Майбутні інженери із комп’ютерних систем вчаться працювати в команді в розрізі виконання різних завдань в IT проекті, тобто хтось займається проектуванням, хтось пише коди, хтось тестує, а потім міняються ролями. У кожного буде можливість спробувати себе в різних галузях програмування та зрозуміти, в якому секторі краще працювати – починаючи від програмування, закінчуючи тестуванням. Студент комп’ютерних професій в КІБіТ здатний розробити програму, яка зможе аналізувати базу даних та видавати варіанти рішень на основи придуманого алгоритму (для цього потрібно проаналізувати конкуренцію). Також в його компетенції розподіляти завдання в середині команди, створювати дизайн (сайту або бази даних), розробляти програмне забезпечення, тестувати його, «заливати» в мережу і т.д.
Комп’ютерна інженерія – робота чи покликання? Перспективи випускників коледжу КІБіТ
Кожен студент повинен бачити світ «в кінці тунелю», тобто перспективу своєї реалізації. Сфера інформаційних технологій доситьрізнопланова, і має багато можливостей для застосування. Випускники економіко-технологічного коледжу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» зможуть займати такі посади:
- Програміст (розробка програмного забезпечення)
- Інженер комп’ютерних систем та мереж (проектування, ремонт, обслуговування комп’ютерних мереж і серверних станцій)
- Системний адміністратор (адміністрування мереж, встановлення програмного забезпечення на комп’ютер)
- Дизайнер інтерфейсу (розробка головної сторінки сайту)
- Веб-дизайнер (розробка концепції сайту та його створення)
- Адміністратор сайту (наповнення контентом, перевірка плагінів, контроль працездатності)
- Верстальник (створення сайтів та їхніх окремих сторінок)
- Спеціаліст із роботи з базою даних (розробка та впровадження програмних систем для автоматизації роботи компанії)
- Бізнес-аналітик (аналіз бізнес процесів та складання бізнес прогнозів)
Професія програміста передбачає співпрацю із зарубіжними компаніями. В Україні сформовано ринок, який відповідає негласним міжнародним вимогам, і студенти теж мотивовані створювати та виконувати відповідні проекти.
В кінці навчання студенти Коледжу (спеціальності it сфери) захищають дипломні проекти – створюють веб-портали, розгортають базу даних та пишуть програму взаємодії з нею, проектують мережі (при цьому прораховують її вартість, налаштовують і т.д.)
Фаховий коледж КІБіТ дає дуже багато інструментів та можливостей для майбутнього працевлаштування за професією «програміст» або «інженер комп’ютерних мереж» – теоретичну і практичну базу, екскурсії в компанії, участь в хакатонах. Також в коледжі є окремі заняття та майстер-класи, де вчать складати резюме, розповідають як правильно поводитися на співбесідах, знайомлять із варіантами можливих тестових завдань.
Однак велика відповідальність лежить саме на студентах спеціальності «Комп’ютерна інженерія», вони повинні самі аналізувати вимоги ринку праці, а також консультуватися у викладачів. Якщо студент не байдужий до своєї майбутньої долі, то вже ближче до випуску його професійні навички будуть заточені під роботу в конкретній компанії або галузі.
IT технології – ваше покликання? Коледж КІБіТ чекає на вас!