Що робити, куди бігти? Поради першокурсникам

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниЩо робити, куди бігти? Поради першокурсникам

Важке «вступне» літо завершилося приємною процедурою посвяти у студенти. Вітаємо – ти студент економіко-технологічного коледжу КІБiТ. І відразу на поверхню випливає купа питань – «Що?», «Як?», «Куди?», «Навіщо?». Спробуємо відповісти на деякі з них та надати «першачкам» загальні рекомендації.

Що потрібно зробити в першу чергу?

День знань настав, і ви приїхали на навчання. Процес адаптації недовгий, але все ж таки вимагає деяких зусиль. Що б полегшити собі життя, виконай початковий «мінімум», і згодом зосередься виключно на навчанні.

Вивчи розташування кабінетів. У незнайомій обстановці перше завдання – скласти план орієнтації на місцевості. Дізнайся, де знаходиться бібліотека, в який час ти зможеш працювати на комп’ютері, де можна смачно перекусити, в яких аудиторіях будеш отримувати знання, і куди тебе будуть викликати «на килим» для вказівок або роз’яснювальних бесід. Якщо зробиш це першим – є можливість отримати горде звання «консультанта» серед твоїх колег.

Приготуй зошити для конспектів. Людина без конспекту не має права носити горде звання «студента». Для кожного предмета знадобиться зошит, адже ти будеш записувати лекції, готувати домашні завдання та заносити результати практичних робіт. Боїшся заплутатися, де і що? Зупини свій вибір на зошитах із роздільними вкладками (допоможе розділити лекції, домашні завдання, практичні роботи і твої власні коментарі).

Перевір роботу техніки. Сучасне навчання передбачає роботу з текстовими файлами, графічними редакторами, використання сховища інформації Google Drive, створення презентацій в Power Point. Також ви будете спілкуватися з вашими викладачами не тільки на парах, але і за допомогою електронної пошти та в соціальних мережах. Підготуй до семестру робочий ноутбук – перевір швидкість, встанови потрібні програми, якщо потрібно – проведи профілактику і перестав операційну систему. Якщо у тебе в планах немає «нежданчику» у вигляді поломки ноуту та його тижневого ремонту, подбай про його справність заздалегідь.

Розроби оптимальний маршрут для поїздки до коледжу. Навіть якщо ти жайворонок і встаєш о шостій ранку, все одно не варто витрачати зайвий час на дорогу. Не полінуйся та вивчи всі маршрути, що ведуть до «храму знань», вони можуть бути дуже різними та передбачати різні види транспорту. Якщо не довіряєш інтуїції, скористайся системою GPS. Максимум на третій раз ти станеш справжнім асом в навігації та логістиці, чим суттєво полегшиш собі життя. Пари в коледжі розпочинаються о 9:30, оптимізуй дорогу та отримаєш 30 хвилин для додаткового сну або заняття на твій вибір.

Хто попереджений – той озброєний! Облаштуй своє навчальне життя із комфортом, та вирішуй глобальні завдання, не звертаючи увагу на побутові дрібниці.

Вчимося ефективно та із користю для себе.

Жодної професії неможливо опанувати за 3 дні. Бажаєш чи не бажаєш, тобі доведеться гризти граніт науки, і продиратися крізь нетрі навчальних предметів. Оволодіти новою термінологією (пари, модулі, сесія і т.д.) буде не складно, набагато складніше впровадити ці терміни в твоє життя. З чого краще почати?

Ознайомся із розкладом. Хто володіє інформацією, той володіє світом. Не варто плутати назви предметів, а тим більше забувати ім’я  та по батькові викладача або дату модульної роботи. Чим швидше ти розберешся, що і в якому обсязі тобі належить вчити, а також зрозумієш вимоги викладача, тим швидше ти опинишся на гребені успіху. Для більшої надійності радимо хоча б на перших порах не просто мати фотографію розкладу в телефоні, а повісити роздрукований варіант на стінку, тоді батьки точно не дадуть вам його забути.

Прагни стати добрим учнем. Побита фраза: «Ти прийшов сюди дурня валяти або за знаннями?» не втрачає своєї актуальності. Чому? Та тому що коледж – не просто місце, де ти проведеш найближчі чотири роки, а гарантія твоєї майбутньої роботи та зароблених грошей. Поки ти будеш відволікатися на постійні розваги або роботу не за фахом (що б мати гроші для тих же розваг), в твоїй голові нічого не залишиться, і про розвиток кар’єри (як і добре оплачувану роботу) доведеться забути. Отримуй чотири роки добрі оцінки, і потім все життя зможеш отримувати добрі гроші!

Будь уважним. У середніх спеціальних навчальних закладах дуже не люблять повторювати двічі. Адже ти вступив навчатися певній професії, значить це потрібно тобі самому, а не тому, хто тебе вчить. Уважно слухай викладачів і не соромся перепитувати незрозумілі тобі речі. Якщо отримав індивідуальне завдання (підготувати презентацію або реферат) – постарайся виконати його на всі 100%, адже саме під час виконання подібних завдань і проявляється твоя креативність та самостійність. І ніколи не «ляскай вухами» під час попередньої консультації напередодні модульної контрольної, така «мрійливість» може дорого обійтися. Навчися концентрувати свою увагу на найважливішому, і це вміння пройде із тобою все життя!

Навчися розпоряджатися часом. Предметів багато, часу мало … Плюс дорога «туди-назад». Думаєш, це когось хвилює? Крім тебе самого – нікого. Вступив – будь добрий приходити вчасно, підготовленим на кожен предмет, ще й на сон час залиш. Та й друзів, батьків і кохану людину ніхто не відміняв. Не опускай руки, а просто загледься на час. За 5 хвилин домашнє завдання не зробиш, але подумай, скільки ти витрачаєш цих «по 5 хвилин» на всілякі дурниці – сидіння в смартфоні, перегляд телевізора, валяння на дивані і т.д. А потім схоплюєшся, що на все не вистачає часу, і або стаєш поганим учнем, або позбавляєш себе всіх радощів життя. Може, варто переглянути свій день і викинути зайві «перекури»? Спробуй написати приблизний розклад, куди включиш свої плани на тиждень. Склади графік домашніх завдань (в залежності від предмета та вимог викладача), домовся заздалегідь про зустріч із друзями, дізнайся у батьків про свої домашні обов’язки і т.д. Дивись, скоро станеш унікальним студентом – і зробиш все завчасно, і навіть поспати зможеш.

Складно? Страшно? Не варто перебільшувати! Вже через пару тижнів ти в усьому розберешся, звикнеш до навчального графіку, і навіть зможеш допомагати своїм товаришам. Не встигнеш озирнутися, як опинишся успішним випускником і «ласим шматочком» для роботодавців.

Урізноманітнимо студентське життя!

Якщо жити одним «зубрінням» або збожеволієш, або інтерес до навчання швидко згасне. А кидати на половині шляху розпочату справу зовсім негоже. Ми допоможемо тобі врятуватися та відкрити всі «грані» студентства!

Заведи нові знайомства. Світ сповнений цікавих та оригінальних людей. Серед них чимало таких, кого ти згодом зможеш назвати своїми друзями. Багато хто може виявитися корисним в майбутньому, а з кимось просто проводити приємно час. Не випускай можливості урізноманітнити своє коло спілкування!

Приймай участь в громадському житті коледжу. Крім відвідувань підприємств в рамках виробничої практики, фаховий коледж КІБіТ КІБіТ організовує безліч заходів – відзначення національних свят, участь в соціальних акціях, спортивні змагання. У 2017/2018 навчальному році тебе чекає новинка – музичні заняття! У будь-який момент ти зможеш приєднатися і стати хорошим спортсменом, креативним шоуменом, естрадним співаком місцевого розливу або активним громадським діячем. Фаховий коледж КІБіТ – структурний підрозділ Київського інституту бізнесу і технологій, і ти завжди зможеш звернутися в Студентська Рада Інституту, де тобі допоможуть проявити себе у всій красі.

Здійснюй наукову діяльність. Добрий учень повинен перевершити свого вчителя. А якщо не перевершити, то хоча б запропонувати своє бачення проблеми. Де це можна зробити, як не в науці! Як тільки виявляєш тему, що тебе «зачепила», бігом до викладача! Під його чуйним керівництвом ти зможеш зібрати матеріал, грамотно його проаналізувати та зробити на конференції гарну наукову доповідь, доповнивши її якісної презентацією. Щороку Київський інститут бізнесу та технологій проводить міжнародну науково-практичну конференцію «Студент – Дослідник – Фахівець», де виступають студенти коледжу та Інституту, а також викладачі та запрошені фахівці, в тому числі і з зарубіжжя. Кілька років подібної практики, і ти станеш прекрасним аналітиком, і в майбутньому зможеш знайти рішення в будь-якій нестандартній ситуації.

Розширюй свій кругозір. Старанне виконання домашніх завдань не означає всебічного розвитку. Можна, подібно папузі, повторювати безліч фраз із підручників, але при цьому бути абсолютним «нулем» з точки зору ерудиції. Читай книги, цікався музикою, відвідуй цікаві місця, а головне – знайомся із різними людьми. Чим багатшим буде твій внутрішній світ, тим цікавіше з тобою буде спілкуватися, що значно підвищує шанси справити враження на майбутнього роботодавця.

Студентство – той період, коли ти закладаєш фундамент свого майбутнього життя, стаєш особистістю у всіх її проявах. Не витрать цей час даремно, а зроби так, що б потім тобі було що згадати.

Адміністрація та викладацький склад економіко-технологічного коледжу КІБіТ вітають своїх першокурсників із вступом та бажають швидше адаптуватися до реалій життя коледжу! Якщо щось не виходить або в чомусь сумніваєшся, ти завжди можеш звернутися до нас за допомогою. Не варто боятися, потрібно намагатися! Використовуй всі можливості коледжу на повну