Знайти гарну роботу – мета будь-якого випускника. Допоможе в цьому багаж придбаних знань і відкритий ярмарок вакансій. Вивчившись, фахівець в хороших умовах завжди стане відмінним працівником. Головне питання, де і як йому знайти застосування своїм знанням. Чи достатньо докладають сил роботодавці і навчальні заклади, що б на ринку праці весь час була робота для випускників ВНЗ?
Шукаємо роботу або робота шукає нас? Пасивна позиція роботодавця.
Випускник ВНЗ має право розраховувати на робоче місце відповідно до своєї кваліфікації. Тоді звідки виникають ситуації, коли людина з відмінним дипломом бореться за місце з людиною без вищої освіти? І не просто бореться, а програє. Іноді фірмі зручніше підвищити на посаді продавця або кур’єра, ніж взяти на роботу недосвідченого співробітника з вулиці. На жаль, бути бакалавром в Україні – не означає мати роботу.
Роботодавці часто поводяться пасивно і до заміщення вакансій відносяться як до збору яблук – самі падають до ніг, а їхня справа – вибрати найкраще на свій смак. Чому так відбувається?
Рівень безробіття. Завжди вистачає людей: що потрапили під скорочення, які не вміють правильно себе подати або мають популярну на ринку праці професію.
Страх втратити роботу. У нинішній ситуації не можна навіть місяць залишатися без роботи, про що роботодавець прекрасно обізнаний.
Універсальні посади. Велика кількість менеджерів, які володіють базовими навичками (досвід продажів, робота з комп’ютером і т.д.), зтикаються на біржі з численними конкурентами.
В результаті, фірмі доводиться проводити нескінченні співбесіди, і постійно навчати недосвідчений персонал. Буває так, що випускники престижних вузів Києва, не знайшовши застосування своїй професії, йдуть здобувати другу вищу освіту. Або знаходять роботу в іноземних компаніях, де їх здібності та навички будуть оцінені набагато вище і в плані зарплати, і в плані умов. А деякі студенти елементарно бояться йти на роботу в незнайому контору, де від них вимагатимуть багато, а навчати не будуть.
Активна позиція роботодавця: виховуємо кваліфіковані кадри.
Всі фірми зацікавлені в кваліфікованих, досвідчених і надійних співробітників. Але не всі розуміють, як їх вибирати. Найефективніший підхід – бути активним роботодавцем, тобто виховувати власні кадри у співпраці з ВНЗ.
Які основні аспекти політики зацікавленого роботодавця?
Пропонувати роботу за фахом з частковою зайнятістю. Замість роботи офіціантом або кур’єром, студенти із задоволенням поринуть в вивчення документів, освоєння комп’ютерних програм, отримають перший досвід спілкування з клієнтами і співробітниками. До кінця навчання недосвідчені молодики перетворяться в повноцінних працівників фірми;
Проводити тренінги в офісі і в аудиторіях. Майбутні співробітники зможуть зануритися в робочу атмосферу підприємства, познайомитися з керівництвом, показати себе і проявити свої здібності.
Організовувати спільні проекти. Учні будуть готувати доповіді, складати аналітичні звіти, формувати презентації, що надасть роботодавцю можливість оцінити вміння студента працювати з інформацією.
Консультувати викладацький склад. Викладачі «старої школи» в своїх методиках часто користуються застарілими класичними схемами, які складно реалізувати на практиці. Співпраця з провідними корпораціями допоможе внести до кожного предмету практичну складову.
Передавати список вакансій ВУЗу, з яким співпрацює. Менеджер з набору персоналу не зможе оцінити можливості майбутнього фахівця за одну зустріч. Розумним буде покластися на заклад, який знає потенціал всіх своїх учнів і зможе підібрати правильного кандидата на заміщення вакансії.
Забезпечити студенту місце практиканта з подальшим працевлаштуванням. Практика не повинна проводитися формально, а стати повноцінним перехідним періодом від навчання до роботи
Подібна модель співпраці ефективна як для підприємства, так і для ВНЗ. Вступник завжди вибере той навчальний заклад, після якого він зможе без проблем влаштуватися на роботу.
Київський інститут бізнесу та технологій – активний учасник процесу працевлаштування.
Як і будь-який сучасний навчальний заклад, Київський інститут бізнесу та технологій повністю розділяє зі своїми студентами тягар відповідальності за їх майбутнє. Інститут тісно співпрацює з низкою європейських та українських компаній, також є членом Української асоціацією з розвитку менеджменту та бізнес-освіти. Це дає КІБіТ наступні переваги:
- ми даємо нашим студентам поєднану з навчанням роботу;
- наші студенти завжди задіяні в різних проектах;
- ми набираємо тільки викладачів-практиків і регулярно відправляємо їх на стажування у великі корпорації;
- ми постійно отримуємо запити на підбір вакансій від провідних українських фірм;
- ми відправляємо наших випускників на практику, яка в 90% випадків стає місцем їх роботи;
Шукайте інститут з подальшим працевлаштуванням? Київський інститут бізнесу та технологій допоможе вам зробити правильний життєвий вибір. Хочете дізнатися докладніше? Запрошуємо в захоплюючу подорож по нашому сайту www.kibit.edu.ua. Саме там на ваші питання завжди знайдуться правильні відповіді.