В інформаційному суспільстві сьогодення спеціальність «Компєютерна інженерія» є чи не найактуальнішим вектором напрямку підготовки інноваційних фахівців. Фаховий коледж Київського інститут бізнесу та технологій переймає всі передові тенденції розвитку освіти, і підготовка ІТ спеціалістів здійснюється із залученням практиків, що мають досвід роботи в передових компаніях. Сьогоднішнім гостьовим лектором у фаховому коледжі КІБіТ став справжній знавець своєї справи, софт-війар інженер, розробник програмного забезпечення компанії “Епам” Станіслав Лисенко.
Під час лекції-бесіди, яка була прочитана першому, другому та третьому курсам спеціальності «Компютерна інженерія» пан Станіслав разом із студентами обговорили специфіку організації розробки програмного забезпечення.
Першим необхідним етапом, який визначає пріоритетні задачі та послідовність їхнього виконання, лектор визначив робочі зустрічі («мітинги»). Без правильної оцінки складності задач та їхнього виконання робочий процес не зможе ефективно розпочатися, тому цей етап є найважливішим.
Для продуктивного контролю виконання задач використовується програма «Scrum» – своєрідний інструмент «доглядання» за процесом. Кожен працівник вносить дані про виконання тої чи іншої задачі, які відповідним чином опрацьовуються «Scrum». В результаті формується загальна картина, яка відображає динаміку виконання завдань і дає уявлення про графік дедлайнів у цілому.
Другим обговорюваним питанням стала проблема тестування розробленого програмування і визначення, який чином працює вже створений код. Пан Лисенко поділився із аудиторією принципами філософії «Agile» – компанія повинна віддавати частину робочого продукту якомога швидко задля ефективної взаємодії
Процес перевірки коду повинен здійснюватися автоматично – після додавання написаного коду у систему відбувається запуск тестування, яке передбачає збереження і використання результатів попередніх перевірок. Це пришвидшує процес удосконалення продукту, адже повна перевірка, що відбуватиметься кожного разу, може ліквідувати попередні зміни і зламати весь робочий процес.
Лектор наголосив, що для ефективного впровадження нового програмного забезпечення на кожному етапі необхідний «фіт-бек» (зворотній зв’язок) від замовників, продукт-менеджерів, бізнес-аналітиків, програмістів, адже всі запропоновані зміни повинні бути враховані у нових версіях продукту.
В кінці лекції студенти комп’ютерних спеціальних КІБіТ отримали можливість поставити доповідачу питання та отримати на них вичерпні відповіді, які були надані із застосуванням практичних кейсів.
Адміністрація Київського інституту бізнесу та технологій висловлює подяку лектору за цікаве та гіперінформативне заняття!