Слово «менеджер» викликає різні асоціації – управлінець, адміністратор, співробітник офісу, розпорядник, координатор і т.д. Але жодна з цих посад не розкриває дану спеціальність в повній мірі. Менеджер може бути різним – як механічним виконавцем, так і креативним організатором. Від чого це залежить? У даній статті ми спробуємо з’ясувати, якими якостями треба володіти, щоб не стати співробітником «за шаблоном», а зуміти себе проявити неординарним чином.
Виконуємо, але не думаємо. Причини появи «офісного планктону».
Професія менеджера не користується популярністю серед певних верств населення. Багато хто вважає її представників нудними і близькими, що підтверджує прізвисько «офісний планктон». Звідки беруться дані стереотипи?
Бюрократична ієрархія. У великих компаніях повно непримітних посад, які не вимагають особливої кваліфікації – роздрукувати документ, відксерити паспорт, скласти список гостей і т.д. Найчастіше їх займають близькі знайомі керівництва (а не люди, що володіють високою кваліфікацією), які більшу частину робочого часу проводять за грою «в пасьянс» або в соціальних мережах. Якщо організація велика, то і подібних посад чимало, що сприяє формуванню негативного образу менеджера – ледаря, який «просиджує штани».
Неорганізованість. Багато офісних співробітників не володіють здатністю організувати своє робоче місце та правильно розподіляти службовий час. В результаті, більшість завдань залишається не виконаною, (або виконаною наполовину), що істотно гальмує роботу відділу, де працює горе-менеджер, і формує у клієнтів негативну думку про професію в цілому.
Однотипні завдання. Часто менеджерам доводиться виконувати однакові завдання – вести листування, консультувати клієнтів з однотипних питань, копіювати та друкувати документи, вносити контактні номери до бази даних, складати звіти і т.д. Працюючи на одному і тому ж місці з одноплановими службовими обов’язками, люди не розвивають свої здібності та не роблять кар’єру.
Малозадачність. Багато фірм не пред’являють до своїх співробітників особливих вимог, задовольняючись базовими вміннями – посереднє знання Microsoft Word, використання Internet на рівні користувача, вміння користуватися принтером та копіювальним апаратом. Відсутність soft skills стає перешкодою для виконання великої кількості завдань, що виключає формування творчого мислення.
Незнання іноземних мов. Сучасний бізнес побудований на постійних контактах із зарубіжними партнерами. Менеджер не зможе вести переговори, не володіючи англійською мовою, тому його службові обов’язки (як і зарплата) будуть значним чином обмежені.
Завдяки недостатнім знанням співробітників, їхньому безвідповідальному ставленню до роботи, а також поганій організації діяльності компанії, професія менеджера набуває в очах звичайної людини негативного відтіноку, що змушує задуматися про те, як можна уникнути цих стандартів та вивчитися на доброго менеджера.
«Правильне» навчання менеджменту в економіко-технологічному коледжі КІБіТ.
З кожним роком ринок праці висуває до претендентів все більшу кількість вимог. Що б влаштуватися на добру роботу потрібно багато знати та багато вміти, а також робити все швидко і якісно. Навчитися всьому цьому можливо тільки в спеціальному навчальному закладі, де робиться наголос на практичні знання. Фаховий коледж КІБіТ Київського інституту бізнесу та технологій здійснює підготовку конкурентоспроможних менеджерів, здатних зайняти свою нішу в секторі української та зарубіжної економіки.
Студентів коледжу навчають:
- використовувати методи формування громадської думки (різні види реклами, безпосередній контакт з клієнтом, забезпечення якості послуг, що надаються і т.д.).
- налагоджувати співпрацю з різними організаціями (ведення переговорів про партнерство із вітчизняними та зарубіжними підприємствами, укладення договорів на обслуговування із комунальними службами, співпраця з компаніями, що надають послуги в сфері відпочинку та розваг і т.д.)
- оцінювати ефективність виробництва (за параметрами адаптації виробництва відповідно до змін потреб ринку, якості та конкурентоспроможності продукції, розробки, впровадження та оцінки інновацій і т.д.).
- застосовувати на практиці методи управління (організація виробництва і контроль роботи персоналу)
- проводити контроль діяльності підприємства (виконання планів із виробництва, фінансової звітності, ефективності роботи співробітників і т.д.)
Студенти вивчають:
- методологію аналізу економічних явищ;
- актуальний стан виробничої та фінансової діяльності підприємств;
- питання дотримання прав людини на виробництві та організації безпечних умов праці.
Крім академічних пар викладачі коледжу використовують такі форми роботи:
- участь в тренінгах та фокус групах;
- створення індивідуальних та групових проектів;
- відвідування підприємств.
Інноваційні методики викладання в коледжі Київського інституту бізнесу та технологій сприяють формуванню професійних якостей менеджера із високим інтелектуальним рівнем та великим набором компетенцій.
Нестандартні вміння майбутніх менеджерів. Навички випускників коледжу КІБiТ.
Чим більше ти вмієш, тим більше ти отримуєш, тому кожен претендент прагне урізноманітнити своє резюме. Якими навичками будуть володіти випускники економіко-технологічного коледжу КІБіТ?
Знання основ 1C, M.e.Doc, Adobe Photoshop. Зробити логотип компанії, вести документацію із обсягу продажів, привести до ладу особисті справи співробітників і т.д. – дрібниці, які повинен вміти кожен поважаючий себе менеджер. У коледжі вчать створюватитаі редагувати зображення у фотошопі, а також знайомлять із роботою програм, пов’язаних з документообігом (1С, M.e.Doc)
Робота із Office 365 EXEL, WORD. Знання пакету офісних програм – перший критерій, який відрізняє справжнього менеджера від дилетанта. На уроках інформатики студентів коледжу навчають вирішувати різнопланові завдання під час роботи з Microsoft Word, Microsoft Exel та з іншими офісними програмами.
Бізнес-планування. Уміння прораховувати на три кроки вперед – запорука успішної кар’єри для менеджера. Наші випускники ніколи не будуть звичайними виконавцями тому, що вони володіють навичками розробки стратегії продажів, а також вміють складати бізнес-план відділу або малого підприємства.
Інтернет маркетинг. Сучасний бізнес неможливий без просування власного інтернет-ресурсу, адже сайт – обличчя компанії. За допомогою контекстної реклами Google Adwords ви зможете розробити стратегію продажів, а також аналізувати рівень її успішності і, при необхідності, вносити корективи. Студентів коледжу навчають правильному налаштуванню та функціональному використанню контекстної реклами в Google.
Бізнес-етика. Часи «нахрапистих фірмачів» відійшли у минуле. Серед сучасних підприємців існують негласні правила поведінки та спілкування, що отримало загальну назву «Бізнес-етика». Що б досягти успіху, потрібно мати у ділових колах відповідну репутацію, яка набувається роками, а втрачається в одну мить. Студенти спеціальності «Менеджмент» освоюють правила, а також вивчають всі «підводні камені» бізнес-етикету, що в майбутньому дозволить їм стати впевненими в собі ТОП-менеджерами.
Основи роботи із персоналом. На невеликих підприємствах менеджер середньої ланки часто проводить співбесіду на заміщення вакансій, розподіляє службові обов’язки та відповідає перед начальством за дисципліну в колективі. У коледжі КІБіТ вас навчать, як грамотно працювати з персоналом, підвищивши ефективність виробництва, зберігши при цьому власні нерви.
Знання трудового законодавства та нормативних кадрових документів. Співробітник будь-якого підприємства повинен знати свої службові права та обов’язки, а також порядок прийому на роботу/звільнення з роботи. Майбутні випускники спеціальності «Менеджмент» знайомляться з усіма нормативними документами, пов’язаними із трудовим законодавством.
Англійська мова. Фаховий коледж КІБіТ велику увагу приділяє вивченню іноземної (англійської) мови з акцентом на економічну термінологію. Після закінчення коледжу наші випускники зможуть сміливо вказувати в резюме «знання англійської мови на професійному рівні».
Фаховий коледж КІБіТ орієнтований на випуск справжніх професіоналів в сфері менеджменту, які мають достатній багаж знань, що б «не загубитися» на біржі працевлаштування.
Бути менеджером з великої літери означає бути успішним, креативним, організованим та ерудованим. Бажаєте стати таким, але не знаєте де? Вступайте до економіко-технологічного коледжу Київського інституту бізнесу та технологій, і ми зробимо з вас справжнього професіонала! Потрібно просто зважитися, і все вийде як треба!