Вступ до коледжу: обираємо та визначаємося!

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниВступ до коледжу: обираємо та визначаємося!

Після закінчення середньої школи перед молоддю постає непростий вибір: продовжувати вчитися далі чи вступати до спеціалізованих закладів для здобуття вищої освіти. Ретельно зваживши усі «за» та «проти», ти нарешті приймаєш рішення про те, що більше не хочеш залишатися у стінах школи, а маєш на меті вже розпочати опанування сучасної спеціальності, яка затребувана на ринку праці. Ось тут і постає досить важливе питання: в який коледж піти вчитися після 9 класу. Адже юним хлопцю або дівчині буває досить непросто скласти чітку картину майбутнього й здійснити визначальний життєвий вибір. І це абсолютно нормально! Тому ми сформулювали декілька важливих порад, які покликані допомогти кожному вступнику зробити правильний, а головне – самостійний вибір.

vremyastudenta3

Прислухайся до свого сердця

Слухаючи численні роздуми та аргументи оточуючих тебе людей, ніколи не забувай про те, що і вчитися, і працювати за обраною професією будеш саме ти, а не ті, хто радять тобі ту чи іншу спеціальність. Тому варто звернутися саме до себе з питанням: «А чого хочу я?». Можливо, у тебе класно виходить організовувати друзів у межах різних соціальних ініціатив або ж твої авторські тексти збирають численні лайки та перепости у Facebook. Адже кожен із нас є унікальним, у тому числі у своїх вміннях та навичках.

Коли ти визначився чи, може, вже маєш чітко окреслені орієнтири, то подальший вибір професії суттєво спрощується. Головне, обираючи в який коледж піти вчитися, у жодному разі не розглядай варіанти суто з точки зору престижності імені навчального закладу. Адже будь-який заклад формують люди, а не вивіска на його будівлі. Пам’ятай про це!

 Пройди профорієнтаційні тести

Якщо ти ще сам не знаєш, чого конкретно прагнеш навчитися, аби присвятити життя цій професії, не полінуйся пройти профорієнтаційні тести. Комплексні завдання у них побудовані таким чином, що дозволять з високою вірогідністю точно визначити твій тип мислення та схильність до певного напрямку діяльності. Прості тести з профорієнтації можна знайти через пошукові системи у мережі Інтернет, а більш комплексні – у освітніх центрах та центрах підготовки при різних навчальних закладах вищої освіти.

 Порадься із людьми, яким  довіряєш

В який коледж краще вступити після 9 років навчання у школі, також можуть підказати люди, які мають у цій справі відповідний досвід – працівники освітньої сфери, успішні випускники або просто авторитетні родичі чи знайомі. Саме вони можуть надати вичерпну інформацію про переваги та недоліки обраної тобою спеціальності (чи конкретного навчального закладу), проінформувати про «підводні камені» при вступі чи під час навчання на ній.КОлледж_КИбит выбираем1

 Проведи моніторинг сайтів із працевлаштування

Мріяти стати космонавтом – це одне, а отримати актуальну професію – геть інше. Перед тим як вирішити, в який коледж піти вчитися після 9 класу, уважно проаналізуй українські та зарубіжні рекрутингові сайти, почитай аналітичні статті, прогнози експертів, визнач хоча би приблизно перспективність та затребуваність обраної професії. Адже сучасний світ розвивається надзвичайно динамічно, щодня ставлячи перед кожним все нові і нові виклики. Тому варто відповідально ставитися до такого важливого кроку як вибір професії.

Порадься з батьками

Яким би ти не був самостійним, варто пам’ятати про тих, хто знає тебе від народження. Важко визнати, але часто саме батьки знають про тебе більше, ніж ти сам, тому їхні мудрі поради та життєвий досвід обов’язково потрібно врахувати при виборі спеціальності та навчального закладу. Приймати остаточне рішення краще разом, але з урахуванням твоїх схильностей та побажань.

Обирай сучасний та інноваційний навчальний заклад

В який коледж піти вчитися як не в той, де надають перевагу практичним знанням, якісному опануванню іноземними мовами та ІТ-технологіями? Адже стрімка динаміка розвитку цілого світу призводить до того, що те, що ти сьогодні вивчив в аудиторії, вже за рік втрачає значимість та актуальність для обраної професії. А що вже говорити про друковані підручники, написані кілька років тому?! Отож, обов’язково дізнайся, якою є частка практичного навчання у закладі вищої освіти, який ти обрав для здобуття спеціальності.

КОлледж_КИбит выбираем2Ознайомся із сайтом навчального закладу

Інтернет-ресурс для сучасного навчального закладу – це його повноцінне обличчя. Тому перед тим як обрати в який коледж вступити після 9 класу, ретельно ознайомся із сайтами обраних тобою навчальних закладів. Звертай увагу на перелік спеціальностей, список майбутніх знань та вмінь, активністю закладу щодо участі у навчальних, наукових та виховних заходах, відомими випускниками закладу і т.д.

Зверни увагу на технологічну базу навчання закладу

Життя сучасного студента неможливо уявити без ноутбука, планшета чи вільного wi-fi. Якщо викладачі обраного тобою навчального закладу не використовують у своїй роботі методики онлайн-навчання, а Інтернет підключено лише в кабінеті інформатики та бібліотеці, – будь готовий до того, що якість освіти треба буде постійно вдосконалювати на різноманітних профільних курсах або шляхом тривалої самостійної роботи.

 КОлледж_КИбит выбираемОбирай заклад із багаторівневою інституціональною структурою

Базовий тренд сучасної освіти – «Life long learning» (навчатися протягом всього життя), і перед тим, як вступити в коледж після 9 класу, ти маєш чітко зрозуміти, що після його закінчення повинна бути можливість продовжувати навчання. Краще за все таке навчання проходить у межах багаторівневого інституціонального навчального закладу, де представлені комплексні освітні програми для фахівців різних рівнів.

 Зверни увагу на якість студентського дозвілля

Студентське життя – це не лише навчання, але і потужна соціалізація. Відповідаючи на питання: «В який коледж краще вступити після 9 років навчання у школі?», варто зробити вибір на користь навчального закладу, у якому студенти дружньо святкують різноманітні події, беруть участь у мистецьких заходах, разом подорожують, відвідують екскурсії, займаються спортом і т.д. Адже навчальний заклад, який розуміє необхідність та користь студентського дозвілля, безперечно, розуміє і рівень відповідальності за якість навчання.

Як бачиш, обрати гарний заклад для здобуття свого майбутнього фаху – справа непроста і вимагає виваженого комплексного підходу. Сподіваємося, що ти обов’язково з цим упораєшся, і вже у липні ми вітатимемо тебе у приймальній комісії як вступника Економіко-технологічного коледжу бізнесу та технологій.

Обирай якісно! Ми вже чекаємо на тебе у сучасному та інноваційному коледжі Київського інституту бізнесу і технологій!