16 лютого студенти КІБіТ мали нагоду відвідати майстер-клас викладача інституту Наталі Юріївни Мельнік, присвячений роботі з метафоричними асоціативними картами (МАК) в практиці психологічного консультування.
Методика МАК стає надзвичайно популярною нині серед психологів різних шкіл і напрямів. Виникнувши як мистецький феномен, асоціативні карти міцно закріпилися в арт-терапії. Автор першої колоди Елі Раман – канадський професор мистецтвознавства прагнув вивести малярство з галерей, скоротити відстань між глядачем і твором. У 1983 р. Моріц Егетмейєр розгледів потенціал цього «експерименту» для проговорення проблемних моментів під час психологічного консультування. Те, про що мовчить клієнт, болючі спогади, які не хоче порушувати свідомо, може розкритися в процесі роботи з символічними зображеннями МАК. Відтоді варіації колод, покликаних вирішити різні проблеми чи розкрити особистісний потенціал, годі й злічити.
Відвідувачі майстер-класу, почувши історію методики, мали нагоду пересвідчитися в дієвості МАК для аналізу емоційних станів клієнта.
Спочатку учасники обирали карти всліпу, а потім з’ясовували чи відповідає випадкова карта поточному внутрішньому стану. У більшості на цьому етапі кореляції не спостерігалося, а от змішаний метод, при якому зображення брали відкрито, а словесну рамку до нього наосліп, дозволив усім більше розкритися й зрозуміти про себе цікаві несподівані речі.
Насамкінець усі присутні «написали» спільну історію – кожен наступний учасник продовжував сюжет попереднього, докладаючи кілька карток із життєрадісної ресурсної серії «Morena» про побут і мрії бразильського племені, не зіпсованого цивілізацією. Емоційні стани, здається, у всіх тепер збігалися й відповідали зображенням.