Ось і добігає кінця черговий навчальний рік. Написання ЗНО (для першокурсників), практичні модулі, виробнича практика (для старшокурсників) – все це закінчується, і кожен викладач виставляє по своїй дисципліні підсумкові бали. На жаль, не всі можуть похвалитися відмінним навчанням, і погані оцінки теж мають місце. Чи так це критично? Розберімося!
Погана оцінка в КІБіТ: проста формальність чи тривожний сигнал?
Деякі студенти, які ще не до кінця визначилися із життєвими пріоритетами, не усвідомлюють важливості навчання і вважають, що погана оцінка – це нічого страшного, он Альберт Енштейн взагалі був «трієчником», а отримав Нобелівську премію.
Звичайно, не можна змушувати студентів вчитися «заради обгортки» або «заради відміток». Однак давайте подивимося, що означає «гарна оцінка» саме в стінах економіко-технологічного коледжу КІБіТ.
Рівень знань. Коледж КІБіТ – інноваційний багаторівневий навчальний заклад, орієнтований на випуск кваліфікованих кадрів для роботи в бізнесі. Тому питання: «Як підвищити рівень успішності студентів?» прирівнюється не до питання: «Як не зіпсувати статистику?», а до прагнення підняти загальний рівень знань учнів, що б зробити їх перспективними кадрами для майбутніх роботодавців. Але ж кваліфікації не буде без високого рівня знань.
Ступінь розвитку практичних навичок. Фаховий коледж КІБіТ орієнтований на прикладну освіту, тому оцінювання знань студентів означає оцінювання рівня розвитку їхніх практичних навичок. Отримав погану оцінку із фінансів? Значить, зарано йти працювати фінансистом, бо у тебе низький рівень фінансової грамотності. З інформатики? Сучасні корпоративні digital системи (а відповідно й висока зарплата) пройдуть повз тебе. Із соціальної педагогіки? Складно буде влаштуватися до родини гувернанткою, не маючи педагогічних навичок! Мотивація до навчання в коледжі КІБіТ є мотивацією до здобуття компетенцій.
Організованість. Гарні оцінки свідчать про високий рівень організованості. Зараз, коли час цінується найдорожче тому, що його вічно не вистачає (дорога до місця навчання, родинні обов’язки, розваги і т.д.), для молодих людей дуже важливо навчитися раціонально організовувати своє навчання і встигнути все. Результатом ваших досягнень в сфері тайм-менеджменту стануть ваші успіхи в навчанні.
Престиж. Додатковим стимулом мотивації до навчання служить гарна репутація в колективі. У наших стінах навчають майбутніх управлінців та підприємців, для яких важливо вміти бути лідером та легко встановлювати контакти. А коли ти маєш репутацію відмінника або «хорошиста», то зробити це набагато легше, ніж коли ми не вилазиш із «хвостів».
Самоповага. Відсутність поганих оцінок підніме твій авторитет не тільки в очах оточуючих, але й у своїх власних. Одним із головних критеріїв, що визначають ТОП підприємця, є віра в успіх та власні сили. Тому впевненість в собі, продиктована гарною успішністю, є важливим моментом для навчання в бізнес коледжі.
Якщо ти вступив до навчального закладу для того, що б здобути знання та кваліфікацію, потрібно стежити за навчанням і намагатися не отримувати негативних оцінок, адже вони, подібно до дзеркала, відображають рівень твого професіоналізму.
Як виправити погані оцінки: поради від КІБіТ
Якщо ти переконався, що вчитися потрібно добре, і відмітки отримувати виключно позитивні, можеш ознайомитися із нашими рекомендаціями, як підтягти навчання та виправити підсумкові оцінки. Отже, що ж можна зробити і як допомогти?
Виконати всі завдання в Google Class. Фаховий коледж КІБіТ навчає студентів із використанням сучасних технологічних освітніх методик, в тому числі й онлайн-платформи Google Classroom. Платформа дозволяє працювати із студентами дистанційно та розміщувати виконані самостійні роботи. Що робити, якщо не здав домашнє завдання вчасно? Виконати всі завдання, запропоновані в Google Classroom, та ліквідувати заборгованості!
Підготувати презентацію. Навчальні плани передбачають не лише аудиторні години, а й самостійну роботу. Ти можеш звернутися до викладача і отримати від нього завдання підготувати презентацію на тему, яку ви не встигли розглянути на парі, а потім здати її в призначений для консультацій час.
Скласти звіт про відвідування підприємств. Яким чином можна добре вчитися в практично орієнтованому коледжі? Брати участь у екскурсіях на підприємства та складати власні звіти про їхні відвідування! Вивчення виробництва, спілкування із представниками адміністрації, знайомство із документацією – все це надає, як практичного досвіду, так і можливість підвищити підсумкові бали.
Реалізувати власний проект. Коледж КІБіТ – одна із структурних складових Київського інституту бізнесу та технологій, який є успішним майданчиком підприємницької екосистеми. Тому, починаючи із наймолодших курсів, студенти беруть участь в розробці та реалізації індивідуальних і групових проектів на різних рівнях. Мотивація до навчання заохочується, як на рівні участі в проектах закладу (StartUP Академія), так і в якості приватної ініціативи.
Взяти участь в конференції. Щорічно в КІБіТ відбувається міжнародна науково-практична конференція «Студент – Дослідник – Фахівець», в якій беруть участь студенти, викладачі, представники міжнародних владних органів, наукових організацій та провідних підприємств. Цікава та інформативна доповідь – відмінний спосіб не лише виправити погану оцінку, але і попрактикуватися в публічних виступах та надрукуватися в науковому журналі.
Дорогі наші студенти! Адміністрація економіко-технологічного коледжу бажає випустити вас успішними, креативними та кваліфікованими професіоналами! Однак нагадуємо, що без старанного навчання це завдання буде дуже складно виконати, тому тримайте свою успішність на контролі і вчіться добре. Гарних вам оцінок!