Починаємо діяти або як підготуватися до вступу до ВНЗ

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниПочинаємо діяти або як підготуватися до вступу до ВНЗ

Здобути вищу освіту – мрія кожної людини. Диплом кваліфікованого фахівця відкриває багато можливостей для працевлаштування та кар’єрного зросту. Тому дуже важливо зробити й успішно закінчити саме той навчальний заклад, після якого ви зможете знайти свій життєвий шлях. Процес вступу достатньо довгий – від вибору ВНЗ до зарахування. Якими ж є ці етапи?

Моральні роздуми або як правильно вибрати ВНЗ.

kak podgotovitsya v vuz1Вже на початку старшої школи йде активний вибір майбутнього місця навчання. Навички, отримані в інституті, закладають фундамент для успішної майбутньої трудової діяльності, саме тому дуже важливо вступити саме туди, де можна буде отримати хорошу базу знань з можливістю їх практичного застосування. На що варто звернути увагу при виборі вищого навчального закладу?

Престиж. Велику роль для вступників відіграє рейтинг вузів, адже бажання опинитися студентом престижного вищого навчального закладу є дуже великим. Однак варто дивитися, за якими критеріями складається рейтинг, і який там прохідний бал для вступу. У сучасному світі на перший план виходить технологічна прикладна освіта тоді, як багато класичних ВНЗ Києва продовжують працювати за старими схемами навчання і роблять упор на теорію. Викладачі «старого зразка» дуже важко засвоюють нововведення в освіті, що створює студентам додаткові складності.

Успішні випускники. Будь-який продукт оцінюється виходячи з його смакових та корисних якостей, а вищий навчальний заклад – з реалізованості його випускників. Якщо ви зустрінете власника рекламного агентства, відомого бізнес тренера або HR менеджера великої компанії, і дізнаєтеся, в якому ВНЗ він навчався, подумайте, може варто піти по його стопах.

Можливість працевлаштування. Головний аргумент у виборі ВНЗ – гідна робота після його закінчення. Зверніть увагу на навчальні заклади, де існують договори про практику з українськими та зарубіжними підприємствами. Для студентів останнього курсу місце проходження практики найчастіше перетворюється в їхню майбутню роботу, тому не варто розглядати виробничу практику як щось другорядне.

Інноваційність. Внаслідок участі в міжнародних торгових об’єднаннях українська економіка стає все більшkak pogotovitsya1 відкритою, що відбивається на вітчизняних бізнес процесах, і переліку вимог компаній до своїх співробітників. Для отримання якісної бізнес освіти серед вузів Києва варто вибрати той, який йде в ногу з часом і тримає руку «на пульсі» всіх новинок.

Міжнародна діяльність. В епоху Глобалізації економічні та ментальні кордони між державами поступово стираються, і сучасні фахівці стають затребуваними в усьому світі. У вузі, де ви плануєте вчитися, повинні бути налагоджені зв’язки із зарубіжними вищими навчальними закладами та організовуватися щорічні міжнародні стажування.

Вирішити, куди вступати, є не менш важливим, ніж писати зовнішнє незалежне оцінювання або реєструвати електронний кабінет. Починайте пошук мінімум за рік, адже вам буде необхідно вивчити всі довідники, зібрати реальні (а не «на замовлення») відгуки, порадитися з батьками, визначити, які предмети здавати. Якщо не хочете помилитися, заплануйте на вибір вузу мінімум пів року, і тільки потім протягом року починайте систематично готуватися до вступу. Прийняте рішення, набагато простіше здійснити, адже ви будете йти до чітко поставленої мети.

Вивчення теорії або як правильно підготуватися до ЗНО

Від «вирішити» до «вступити до ВНЗ» шлях чималий, і пройти його потрібно від початку і до кінця. Головне у процесі вступу – написання зовнішнього незалежного оцінювання. Хто бажає вступити напевно – починає готуватися заздалегідь і докладає до цього максимум зусиль. Розглянемо, на що слід звернути увагу в кожному з профільних дисциплін, адже кожен предмет має свої особливості.

kak podgotovitsya v vuz3Українська мова. Предмет обов’язковий для здачі в усі ВНЗ і на всі спеціальності. Якщо ви не маєте вроджену грамотність і пам’ять «суперкомп’ютера», запам’ятати всі правила ви не зможете просто фізично. Тому під час підготовки до ЗНО з української мови та літератури слід пам’ятати, що кожне правило має потребу в перевірці за допомогою конкретного прикладу, і що тренувати правопис потрібно із самого початку підготовки. Не намагайтеся запам’ятати правило, запам’ятайте його використання!

Математика. Профільний предмет для вступу на технічні та економічні спеціальності. Тут існує єдиний універсальний рецепт – що б здати ЗНО з математики, потрібно її вчити і не допускати «білих плям», адже одна тема тягне за собою іншу. І поменше заглядайте до «вирішальника» – він не сформує у вас гнучкість мислення (таку необхідну якість для роботи в сфері бізнесу і IT технологій!).

Історія України. Разом із чисельними датами та фактами потрібно знати портрети і біографії історичних діячів, та ще й вміти розбиратися в картах, є від чого голові піти обертом. І все-таки поспішати не варто. Перш, ніж кидатися шукати репетитора з історії, спробуйте сформувати у себе уявлення про послідовність історичних періодів, а тільки потім приступити до вивчення дат, фактів і культурної спадщини. Навіть якщо ви не будете знати дату з точністю до року, то зможете вибрати вірний варіант, виходячи з асоціацій з епохою. Також ми порадимо вам повісити портрети, карти і плакати в кімнаті, і в міру запам’ятовування змінювати їх на інші.

Англійська мова. У кожній школі викладання англійської має різний рівень, тому якщо ви не впевнені в ваших знаннях з граматики або лексики, радимо вам пройти пробне ЗНО з англійської, що б зрозуміти рівень завдань і визначити, в чому конкретно у вас є «прогалини». Навіть якщо завдання здадуться досить легкими, не варто розслаблятися – граматичні правила завжди повинні бути в голові, а словниковий запас – поповнюватися і розширюватися, мало які завдання можуть бути на самих тестах.

Біологія. Профільний предмет не тільки для медика, а й для майбутнього психолога і соціолога. Підготовка доkak podgotovitsya v vuz4 ЗНО з біології – одна із найскладніших, та включає в себе всю програму середньої школи. Крім ранньої підготовки важливим моментом буде опанування системного підходу (аналізувати окремо систему кровообігу, дихання, розмноження і т.д) і знання принципів класифікації, що дасть можливість правильно охарактеризувати будь-який живий організм.

Фізика. У порівнянні з ХХ століттям популярність науки про закони природи значно впала, і сучасна молодь вже не мріє стати космонавтом, а заглиблюється у вивчення прикладних дисциплін. ЗНО із фізики здається для вступу переважно на технічні спеціальності і виступає в якості одного з виборних предметів. Однак якщо ви вже обрали фізику в якості профільного предмету, то поставтеся до майбутнього тестування серйозно – вчіть закони, ставте експерименти, а головне – вирішуйте якомога більшу кількість завдань з усіх розділів.

Географія. Головна порада – навчіться орієнтуватися в картах, адже саме там нанесено 70% інформації, що вивчається. При відповіді на питання просто викликайте в пам’яті відповідну візуальну схему, і шукайте в ній потрібну назву міста, промислового центру, басейну з корисними копалинами і т.д.

Якщо ви не знаєте, як здійснити реєстрацію на здачу ЗНО, подивіться ролики на відеохостингу YouTube або познайомтеся із докладною текстовою інструкцією, скориставшись пошуковою системою Google.

Підготуватися для вступу до вузу непросто, але і не складно. Головне – правильно розподілити свій час і сили, сконцентрувавшись на головному. Вирішили, куди піти вчитися? Залишається лише здати ЗНО і подати заявку в електронній формі! Якщо все зроблене правильно, не варто хвилюватися – вже восени ви почнете із новими силами гризти граніт науки в якості студента. Варто докласти зусиль, і все у вас вийде!