Вітаємо тебе, учень дев’ятого класу! Через кілька місяців ти станеш випускником і бажаєш розпрощатися із шкільною партою? Ми поважаємо твій важливий життєвий вибір – рішення про вступ в коледж! Головний крок зроблено! Проте залишається ще декілька другорядних, проте не менш важливих, про які ми зараз тобі більш детально розповімо.
Обери майбутню спеціальність
Вступ – це не просто вибір місця, де ти проведеш найближчі три-чотири роки, але і твоя майбутня професія, тому підійти до вибору спеціальності потрібно дуже серйозно. Порадься із батьками, вивчи тенденції ринку праці, зваж всі «за» та «проти», при необхідності пройди профорієнтаційні тести. І визначайся
Nota Bene! При виборі професії відкидай мотивацію: «Подивися, як багато заробляє наш сусід!» Пам’ятай, вступ в коледж – твоя справа і вчитися будеш саме ти!
Дізнайся перелік іспитів для складання
Обравши спеціальність, дізнайся, які предмети ти складатимеш в якості вступних іспитів, і до яких треба буде готуватися. Не відкладай на останній момент, адже тут можуть бути «сюрпризи». Наприклад, чи відомо тобі, що при вступі на спеціальність «Соціальна робота» можна складати історію України? Більш детальну інформацію про перелік вступних іспитів можна із статті Вступні іспити до коледжу: які предмети потрібно здавати https://kibit.edu.ua/vstupitelnye-ekzameny-v-kolledzh-kakie-predmety-nuzhno-sdavat/
Nota Bene! При вступі в коледж без ЗНО на 2 курс складається іспит не просто з української мови, а української мови та літератури!
Ретельно засвоюй матеріал випускного класу
Якщо вже вирішив змінити навчальний заклад, не можна дозволяти собі розслаблятися. Програма кожного іспиту мінімум на 30% складається із матеріалу випускного класу, який є логічним завершенням попередніх класів. Кожну тему потрібно вивчати не «заради оцінок» та «аби скласти». Якщо щось важко дається, знайди додаткові матеріали, встанови спеціальні додатки, не забувай про візуалізацію. Підготовка до вступу в коледж потребує ретельного засвоєння всього матеріалу. Головне, не залишай на «аби як»!
Nota Bene! Обирай при підготовці до Державної підсумкової атестації ті ж самі предмети, що і на іспит, і «вбивай двох зайців»!
Присвячуй час повторенню
Фраза «Повторення – мати навчання» стала класичною на всі часи і не даремно. Повертаючись через деякий час до раніше вивченого матеріалу, ти зможеш подивитися на проблему під іншим кутом зору і засвоїти те, що раніше «не давалося». А якщо підібрати вдалі приклади до правил, то вони запам’ятаються надовго і протримаються в пам’яті до вступу в коледж
Nota Bene! Ніколи не зазубрюй правила без прикладів та асоціацій! Що не можна використати , заляже у мозку «мертвим вантажем» і ніколи не згадається у потрібний момент.
Навчися візуалізувати інформацію
Епоха «кліпової свідомості» зробила трендом картинки та відеоролики, із якими стає легше запам’ятовувати інформацію. Якщо це спосіб є прийнятним для тебе – переводь текст у зображення! Використовуй блок-схеми, розмальовки, картинки, портрети, комікси! Це можна зробити як і на папері, так і за допомогою комп’ютеру чи мобільного додатку (що є більш поширеним варіантом). Головне – створити яскраву асоціацію, що є основою підготовки до вступу в коледж.
Nota Bene! Візуалізуй інформацію лише тоді, коли це розвиває твою уяву, пам’ять та фантазію. Уникай зайвого перевантаження медіа продукцією!
Не зволікай із збором документів
Перелік документів вказаний на сайтах навчальних закладах у відповідних розділах, тому сформувати відповідний пакет не є складністю. Проте якщо це не зробити вчасно, то можна в останній момент щось забути (ту ж саму фотокартку чи додаткову ксерокопію) і мати клопіт. Тому краще заздалегідь отримати ID карту, ідентифікаційний код, сфотографуватися, отримати свідоцтво/атестат,зробити потрібні ксерокопії, здобути сертифікати ЗНО (якщо це вступ в коледж після 11 класу) і спокійно чекати дати подання документів.
Nota Bene! Обов’язково уточни перелік документів за місяць до подання! Правила можуть змінюватися , а готовим треба бути завжди!
Слідкуй за термінами подання
Динаміка пандемії COVID 19 не є прогнозованою, і часто спричинює неочікувані карантинні міри, що може вплинути на відтермінування подачі документів до приймальної комісії. Тому кожному вступнику необхідно тримати «руку на пульсі» щодо можливих змін
Nota Bene! Прийом документів обов’язково відбувається щороку і не може бути скасованим, тому твоя задача просто слідкувати за датами!
Взаємодій із приймальною комісією обраного закладу
У підготовці до вступу в коледж тобі завжди допоможуть представники приймальної комісії. Будучи одночасно фахівцями із профорієнтації, співробітники закладів добре розуміються на всіх нюансах вступної кампанії. Тобі завжди допоможуть порадою, яку спеціальність краще обрати, виходячи із твоїх схильностей та оцінок, або як правильно готувати пакет документів.
Nota Bene! Отримання консультацій від певного навчального закладу не змушує тебе обов’язково до нього вступати. Не бійся дзвонити і потім бути зобов’язаним, адже останнє рішення завжди за тобою!
Вступ до коледжу є знаковою подією, до якої потрібно підійти із усією серйозністю та відповідальністю. Якщо ти остаточно визначився і плануєш в цьому році стати вступником, представники приймальна комісії КІБіТ допоможуть тобі у вирішенні всіх питань. Консультації за телефоном +38(050)341-42-42! Бажаєш вступити до коледжу і не знаєш як? Чекаємо на твій дзвінок!
Читайте також:
Вступ до коледжу після 9 класу: спеціальності, документи, умови вступу
Освіта після училища: вступаємо до коледжу і не зупиняємося на досягнутому!
Вступ після 11 класу: розпочни освіту із коледжу!
Вступ після 9 класу: складно або просто?