Життя в філіях Київського інституту бізнесу та технологій вирує. Вінницька філія КІБіТ відома своєю активністю у сфері участі та організації наукових і культурних заходів. Також викликає велику повагу робота з мотивацією студентів та їхнім психологічним настроєм на навчання, що видно вже по студентам молодших курсів. Більш докладно про життя Вінницького філіалу в 2016/2017 навчальному році нам розповів його керівник – Якимчук Андрій Анатолійович.
– Закінчився навчальний 2016/2017 рік. Розкажіть, будь ласка, про успіхи і досягнення вашої філії?
Минулий рік виявився досить насиченим. Є у нас успіхи і досягнення.
Найбільшими здобутками, на нашу думку, можна назвати:
- збільшення контингенту студентів, яке відбулося за рахунок ступеневої освіти та набором студентів на перший курс економіко-технологічного коледжу (на основі свідоцтва про базову середню освіти);
- підвищення якості навчального процесу, застосування нових інформаціних технологій під час занять;
- успішна акредитація спеціальностей «Психологія», «Менеджмент» (освітній рівень «бакалавр»);
- покращення умов навчання, забезпечення викладачів та студентів комфортними умовами перебування в навчальному закладі, на що звертають увагу всі, хто приїздить до нас.
Наразі у Вінницькому філіалі здійснюється підготовка фахівців за освітніми рівнями молодший спеціаліст, бакалавр, спеціальностями «Фінанси, банківська справа та страхування», «Комп’ютерна інженерія»; «Менеджмент», «Психологія» ступенево або неперервно залежно від вимог до рівня оволодіння сукупністю умінь та навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності.
– Як ви оцінюєте рівень дипломів, написаних в цьому році вашими випускниками? Чи можете Ви виділити конкретну роботу?
Приємно зазначити, що наші студенти-випускники продемонстрували гарну якість робіт. Всі роботи гідні відзначення, оскільки їхня тематика спрямована на практичну діяльність і всі студенти справилися зі своїм завданням.
– У вашому навчальному закладі сфера бізнесу поєднує в собі як технічний, так і гуманітарний напрям. Хто, на Вашу думку, в цьому році більш успішний – «фізики» (фінансисти і менеджера), «лірики (психологи) або «технократи» (комп’ютерники)?
Дійсно у Вінницькій філії КІБіТ навчаються різні студенти, які доповнюють один одного і є по-своєму успішними.
– Може в чомусь потрібно підтягнутись саме «відстаючим» студентам»?
У нас немає «відстаючих», у нас є категорія «низько мотивованих» студентів. От саме їм потрібно допомогти розвинути в собі відчуття впевненості та успішності, постійно підтримувати оптимальну мотивацію до використання ними свого потенціалу в області навчання.
– Ваші студенти перед випуском проходили виробничу практику. На Вашу думку, як вони там себе проявили, і наскільки виросли їхні професійні компетенції?
У нас є позитивні відгуки від установ та підприємств, де проходити практику студенти. Більше того, деяким студентам запропонували залишитися там працювати.
– Які студентські заходи, що відбулися в цьому році, Ви вважаєте найбільш значущими?
Студенти брали участь в різних заходах: День студента, Хелоувін, Новорічна феєрія, благодійна акція до Великодня «Подаруй частинку свого тепла», “Чисте місто – рідне місто” та ін. Найбільш цікавим був турнір з боулінгу між студентами та викладачами.
– Давайте поговоримо більш детально про студентів молодших курсів. Наскільки активно вони себе проявили в цьому році у науковому та суспільному житті КІБіТ?
Студенти молодших курсів протягом навчального року відвідали низку екскурсій (Краєзнавчий музей, станцію юних натуралістів, кондитерську фабрику Рошен, обласну наукову медичну бібліотеку, Вінницьку обласну універсальну бібіліотеку ім. К. А. Тімірязєва) та долучилися до заходів, які проводилися у філії. Кожен зі студентів 1-го та 2-го курсу спробував підготувати та презентувати невеличкий проект зі своєї спеціальності (кращі були представлені на щорічній науковій конференції Студент-дослідник-фахівець, а деякі з них вибороли призові місця).
– Наскілько успішно пройшло працевлаштування випускників Вінницького філіалу в цьому році?
Стосовно працевлаштування сьогоднішніх студентів-випускників денної форми навчання ще не можна нічого сказати, оскільки вони закінчили рівень «молодшого спеціаліста», “бакалавра” і більшість з них планують продовжити навчання за вищим освітнім рівнем – «бакалавр», «магістр» відповідно.
Варто відзначити студентів-випускників заочної форми навчання. Серед них є ті, як мають свою власну справу, керівники фермерських господарств, менеджери з кредитування, менеджери фармацевтичної діяльності, бухгалтери-аналітики, програмісти. Так, наші студенти працюють у Вінницькому обласному управлінні АТ “Ощадбанк”, Піщанській селищній раді, ПАТ Вінницяобленерго, крюїнговій компанії Леомар Одеса, ПАТ “Вінницький ОЖК”, Рокітт Дінамікс Україна ТОВ та ін.
– Чого б Ви на даний момент побажали Вашим випускникам та студентам?
Сучасне суспільство висуває випускнику ВНЗу високі вимоги, серед яких важливе місце займають професіоналізм, соціальна активність і творчий підхід до виконання робочих завдань. Тому сьогоднішнім студентам і студентам-випускникам хочеться побажати наполегливості в усіх справах, професійних досягнень і, звичайно, здоров’я, щасливої життєвої дороги та мирного неба.