Хвилюючий момент зустрічі з Інститутом … Кожен першокурсник призначив цю зустріч, виходячи зі своїх прагнень, бажань та обставин. Про причини, що спонукали зупинити свій вибір на КІБіТ, і як відбувався його вступ, нам розповів студент першого курсу освітньої програми «Підприємництво» Андрій Канигін.
Отже, Ви – студент. Які відчуття маєте при цьому?
Маю відчуття, що я йду до своєї заповітної мети. Я вчуся, щоб в майбутньому використовувати це в процесі управління загальною фірмою нашої родини, тобто буду вчитися для себе, за інтересом. Бажаю навчитися всьому та стати кваліфікованим фахівцем.
Розкажіть, що вплинуло на вибір Вашої майбутньої спеціальності. Коли саме Ви вирішили, що будете підприємцем?
Була задумка ще в класі сьомому-восьмому вступити до коледжу на спеціальність (тим самим заощадити рік), що б навчитися професії в максимально короткий проміжок часу. Ще у восьмому класі я знав, що в коледжі є спеціальність «Менеджмент» (в перекладі управління), і що йде розгалуження на підприємництво та адміністрування. Я і сестра (у Андрія є сестра Вероніка, його одногрупниця та соратниця – ред.) обрали «Підприємництво» тому що ми повинні успадкувати приватне підприємство нашого батька. Компанія виробляє ярлики та етикетки – вироби із тканини для більшості брендів в Україні.
Чому Ви обрали саме КІБіТ?
Одна із переваг – знаходиться дуже близько до дому. Основна причина – коли ми обирали навчальний заклад і приїхали на другу співбесіду, нам дуже сподобалися приємні викладачі та ректор, а також нове та сучасне обладнання. Загалом, відрізняється від школи – все дуже класно.
Вступна кампанія 2017 характеризувалася великою кількістю технічних проблем. Чи відчули Ви їх «на власній шкурі»?
Ми вступали із коледжу і, думаю, нам було вступити найлегше. Документи були в КІБіТ, нам не треба було займатися їхньою подачею, там вже лежала наша особиста справа. Тобто було набагато легше, ніж після 11 класу школи. Я знаю, що в цьому році було дуже важко здати ЗНО. Були дуже каверзні питання, особливо з української мови та літератури, складати було досить складно. Коледж полегшив вступ, проблем практично не було. Ми закінчили перший курс, здали ЗНО, а потім просто донесли деякі документи та написали заяву.
«Очікую стати фахівцем і вивчитися, що б був багаж знань …»
Поділіться вашими враженнями від Інституту, що Вас найбільше привернуло та зацікавило?
Привернуло, що викладачі, на відміну від школи, все справедливо оцінюють, тому з’являється інтерес до навчання. До цього ми із сестрою вчилися в ліцеї, але в коледжі набагато більше зацікавленості та розуміння з точки зору: «Як ми будемо це все застосовувати?». За рік навчання ми дізналися набагато більше, ніж в школі. Ще сподобалося, що доступні комп’ютери та проектори, це дуже полегшує навчання.
Ви встигли з кимось познайомитися з ваших колег-першокурсників або із студентами старших курсів?
За минулий рік з’явилося багато знайомих, з коледжу перейшли до Інституту 15-20 чоловік, з усіма цими людьми я знайомий. Що стосується нових студентів, які прийшли після 11 класу, ми бачилися лише 1 вересня (бесіда відбувалася 3 вересня 2017 року – ред.), та ще не встигли познайомитися. Думаю за цей найближчий тиждень ми зможемо дізнатися більше один про одного.
Вас поінформували про існування Студентської Ради – органу самоврядування студентів, в якому Ви можете прийняти участь або просто вносити наявні у Вас пропозиції із навчання та проведення вільного часу?
У коледжі я знав про діяльність Студради, але її засідання були більше призначені для старост та їхніх заступників, які потім інформували нас про питання, які там піднімаються. Однак пару раз на рік у них були відкриті засідання «для всіх» (студентів, як інституту, так і коледжу), коли всі могли видати свої бажання, і тоді я брав участь – у нас запитували наші побажання, і ми ділилися, що б хотіли побачити. Вважаю, що в Студентській Раді повинні брати участь всі, хто зацікавлені (може 5-10 чоловік з групи), що б бути більш інформованими про події КІБІТ.
Чого Ви очікуєте від цих чотирьох-п’яти років навчання в Київському інституті бізнесу та технологій?
Очікую стати фахівцем та вивчитися, що б був багаж знань, який потім можна було б застосувати на роботі, тобто на практиці, Що б це було не тільки в теорії, а знайшло своє застосування та приносило користь.
Ви вже грунтовно підготувалися до навчання – купили зошити для конспектів, ручки, переустановили Вінду (що б не заважала роботі комп’ютера)?
Так, підготувався. Windows ще не перевстановив, але канцелярське приладдя купив, і для навчання все готово.
Опишіть трьома словами Ваш настрій перед початком студентського життя.
Позитивно бойовий настрій.