Керівник хору КІБіТ Лілія Чалейчук: «Музика формує погляди людей та манеру спілкування, впливає на інтелектуальні здібності»

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниКерівник хору КІБіТ Лілія Чалейчук: «Музика формує погляди людей та манеру спілкування, впливає на інтелектуальні здібності»

genius band1Слухати гарний спів – це прекрасно, особливо коли у ролі співаків виступають юні й талановиті студенти. Восени 2017 року на базі Київського інституту бізнесу та технологій утворився власний музичний колектив – хор «Genius band». Про життя та успіхи гурту нам розповіла його художній керівник, студентка  Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, Лілія Чалейчук.

 

 

Уже півроку музичний хор КІБіТ «Genius band»  радує всіх своїм прекрасним співом. Давайте повернемося в часі трошки назад і згадаємо історію становлення хору. Як виникла ідея організувати ансамбль, та хто були його перші учасники?

Ідея про організацію ансамблю належала ректору КІБіТ Олені Вячеславівні Яковлевій, яка вважає, що студенти повинні не тільки вчитися, але й з користю проводити  дозвілля. Хор був організований восени 2017 року та в ньому виявили бажання взяти участь студенти Інституту різних курсів та спеціальностей. Першими учасниками стали Олександра Шестопал, Лука Кадагішвілі, Нателла Оманадзе, Валентина Криворучко, Сіді Діалло, Хассан Раза, Анастасія Бабенко, Олексій Скрипник, Рубел Хасан.

Ваші учні були простими студентам і не мали спеціальної музичної освіти. Наскільки складно було навчити їх співати?

Можу сказати у відповідь на це запитання, що роботи ще багато, але я дуже вдячна студентам за їхнє ставлення до занять, дружність у колективі й повагу один до одного. Завдяки цьому процес їхнього навчання зовсім не є складним, а приносить лише задоволення.

genius band4

Чи притримуєтесь ви чітко визначеної тематики у репертуарі ансамблю? Які пісні виконує хор?

Так, ми дотримуємося певної тематики в репертуарі й робимо акцент на пісні, пов’язані із національними традиціями, а також святами. Хор виконує різні пісні: українські, грузинські, пакистанські, італійські, іспанські тощо. На Новорічні свята ансамбль підготував репертуар, який складався із композицій, виконуваних різними мовами – «Щедрик», «Gingle Bells Rock»  та ін.

Любов до співу не відволікає студентів від навчання? Як часто відбуваються репетиції?

Навчання в першу чергу, тому звичайно ж, репетиції відбуваються після пар. Це навіть виступає додатковим стимулом – у всіх студентів зараз є бібліотечний день для самостійної роботи, багато в кого виникає спокуса сприймати його, як додатковий вихідний – учасники ж хору приїжджають на репетицію, для них – це додаткова пара – “music class”. Є навіть такі студенти, які не пропустили ще жодної репетиції, за що я їм дуже вдячна. Самі репетиції відбуваються один-два рази на тиждень.

Розкажіть про успіхи й досягнення «Genius band». Чи були вже концерти і як їх сприймала публіка?

Так. Концерти у нас вже були, ми вітали працівників посольств Грузії, Індії та Палестини з новорічними святами. Звичайно, що позитивно, а як інакше?

Яке враження справив виступ хору на співробітників посольств?

Вони були здивовані:  не очікували, що студенти немузичного вузу можуть показати такий рівень виконання. Часто – розчулені. У нашому репертуарі є пісня «Мравалжамієр» – грузинське многоліття – вона діє на публіку особливо магічним чином. Зрозуміло, що у посольстві Грузії її сприйняли дуже ностальгійно, зворушення передалося й нам, виконувати пісню грузинською, та ще й багатоголосся – було дуже відповідально. Але й в інших посольствах, де не розуміли змісту слів, глядачі потім казали, що відчували трепет і щем. Для нас це була найвища похвала.

genius band

Студентське життя – бурхливе й веселе, і не цурається святкування визначних подій. «Genius band» вже встиг відмітитися на інститутських святах?

Звичайно! Наш колектив заспівав для студентів Київського інституту бізнесу та технологій  на «Новорічному вечорі» . І дуже приємно, що королем і королевою КІБіТ стали учасники «Genius band» Нателла Оманадзе та Сіді Діалло.

Чи беруть учасники колективу участь у майстер-класах?

Тривалий час, проведений разом, дуже здружив усіх – нещодавно ми відвідали майстер-клас у посольстві Індії з індійського вокалу, де отримали море позитивних емоцій.

У яких заходах «Genius band» братиме участь у подальшому майбутньому?

Я б хотіла  залишити це таємницею, але хочу сказати одне – роботи потрібно зробити багато. І в майбутньому ви про все дізнаєтесь. Ми маємо дуже привабливі пропозиції співпраці.

Яку роль ви відводите «Genius band» у житті Київського інституту бізнесу та технологій? Чи здатний хор згуртувати студентів та змусити їх по-іншому ставитися до мистецтва?

Я думаю що «Genius band» має важливу роль в житті КІБіТ.  Студентам дається можливість спробувати себе в якості артиста, виступати на сцені, вивчати музику – не тільки українські пісні, а й музику інших народів. Наша творча сім’я  складається не тільки із студентів українців, а також зі  студентів іноземців – Гана, Гвінея, Грузія, Бангладеш, Пакистан.

Також музика відкриває людині двері в інший світ, де панують звуки. Музика формує погляди людей та манеру спілкування, впливає на інтелектуальні здібності.

До того ж ми вже стали як одна родина. Учасники ансамблю часто збираються разом, ходять в кафе, допомагають один одному.

genius band2

Скоро прийде весна, – час нових сподівань та звершень. У ці  останні зимові дні висловіть Вашим підопічним кілька слів побажання.

Дорогі мої,  найкращі студенти! Від усієї душі хочу сказати Вам «СПАСИБІ!» за те, що ви є! За те, що ніколи не шкодували своїх сил, емоцій, часу! Бажаю Вам від душі любити свою роботу, щоб ви завжди допомагали людям. Хочу побажати натхнення і нехай Ваше життя буде щасливим! Бажаю нових перемог та не здаватися перед новими завданнями. Ви допомагаєте мені працювати й удосконалюватися. Ми – єдиний колектив і одне ціле. Попереду  у нас ще багато роботи, бажаю Вам сили, терпіння, працелюбства й витримки!