Ритм сучасного життя примушує нас переглянути набір порад, які традиційно описували здоровий спосіб життя. Окуліст скаже, що не можна читати з комп’ютера, телефона й узагалі працювати з гаджетами більше години на день (кожні п’ятнадцять хвилин cлід робити перерву); терапевт, – що головне відпочивати, усі невропатологи хором виголосять, що головне не нервувати. Зрозуміло, що ці поради описують фантастичну реальність. Смартфон давно вже є цілим офісом, а стресостійкість – першою умовою, яку роботодавці висувають до пошукачів. Здатність аналізувати інформацію, кількість якої тільки зростатиме, – основна компетенція нашого століття. Отже, ми маємо тренувати свій організм, щоб він став витривалішим. Фізична активність – найбільш ефективна протидія стресу, доступна нині.
Яким повинен бути справжній спорт.
Багато людей виправдовують свою лінь тим, що не мають часу, грошей або сил ходити до спортзалу, до того ж студенти харчуються переважно фастфудом. Деканат висунув ідею запросити фахівця з воркауту (виконання фізичних справ на вуличних тренажерах), щоб він показав, що головний тренажер – це наше тіло. Приділити йому увагу –перший крок у формування культури поваги до свого тіла та здорового способу життя.
Ця пропозиція була озвучена на засіданні студради – реакція була дуже позитивною. Голова студради Ігор Варченко домовився із головою громадської організації «Спортивна нація» про деталі заходу.
«Спортивна нація» створена в 2014 році, її завданням є популяризація здорового способу життя. Зараз вони активно зустрічаються іp школами та іншими навчальними закладами, проводячи просвітницьку роботу. Олег Ковшун, голова громадської організації – людина, яка не є байдужою до ситуації, що склалася в українському спорті.
Спорт в житті студентів КІБіТ має велике значення. Багато хлопців ходять до спортзалу, дівчата надають перевагу волейболу та йозі. Футболом найбільше захоплюються студенти-іноземці. Орландо із Гвінеї Бісау вважає слова «у мене тренування з футболу» – крапкою в будь-якому діалозі. На зустріч із представниками «Спортивної нації» він не прийшов саме з цієї причини, а от його брат Жоау уважно слідкував за всіма тонкощами, які відкрив хлопцям тренер. Можна відмітити енергійність студентів із Нігерії Азіза та Сідіка, які встигли швидко виконати всі справи (підтягування, заняття на брусах, качання пресу і т.д.) та пішли грати в футбол із хлопчиками, які тренувалися в парку. Усі студенти із насолодою спостерігати, наскільки довершено вони рухалися.
Найбільшою несподіванкою, яка відкрилась під час бесіди із тренерами, було те, що вони є вегетаріанцями. Ми звикли думати, що для тренувань потрібне м’ясо, але Олег пояснив, що це не зовсім так. Він розвінчав міф поширений серед початківців про те, що повні люди швидше накачають мускулатуру. М’язи – це білок, а жири розпадаються на ліпіди, і ніяк в білок ти їх не обернеш. Справжні друзі фізкультури – це зелень та овочі.
От і потренувалися! Воркаут студентів КІБіТ.
Попередньо на пропозицію про зустріч відгукнулося близько 10 осіб, а відвідало захід аж 22. Зустріч планували на 20 вересня, але провели на день раніше – і це була величезна удача, бо були захоплені найкращі миті бабиного літа в надзвичайно теплий день. Місце обирав Олег Ковшун. Побачивши спортмайданчик, дехто із студентів аж присвиснув від несподіванки, бо він дійсно приголомшував. Більшість відвідала парк «Наталка» вперше. Це чудове місце, як для активного відпочинку, так і для романтичних прогулянок берегами Дніпра.
Олег Ковшун трохи розповів про «Спортивну націю», потім його колега Євгеній Кузьменко провів розминку для всіх. Після цього Олег показав хлопцям, як правильно підтягуватися на турніку – продемонстрував кілька різних методик. Найцікавіше, що якщо правильно виконувати підтягування, то прес окремо можна не качати – наскільки сильним є навантаження на живіт. Усі, хто хотів, підтягувалися по черзі, а Олег пояснював, якщо були помилки і в чому вони полягали. Цілий комплекс вправ був присвячений роботі на брусах. Велика увага була виконана із розробки м’язів ніг.
З дівчатами паралельно займався тренер Євгеній. Вони вчилися правильно віджиматися від лавки, присідати та робити випади. Як виявилося, некоректне присідання створює величезне навантаження на коліна. Головне правило: ноги на ширині плечей, пряма спина. Євгеній постійно наголошував, що надзвичайно важливо прислухатися до свого організму – постійно замірювати пульс та не давати йому підніматися вище критичної норми (для кожного вона індивідуальна). Правильний випад – той, при якому коліно опорної ноги знаходиться під прямим кутом.
Дівчат було менше, але вони показали себе зразково тоді, як частина хлопців розлінувалася вже в середині (є дуже іронічне фото від Діми Селезньова, що відображає цю картину). Проте багато хто активно виконував усі вправи та спілкувався з Олегом на професійному жаргоні – наприклад, Гліб Албул.
Звичайно, після таких інтенсивних тренувань неможливо без крепатури. Якщо у хлопців більше боліли ноги, то у дівчат трошки боліли плечі. Як боротися із больовими відчуттями знає кожен, хто пам’ятає програму із біології за дев’ятий клас. Найкращий спосіб зруйнувати молочну кислоту, що накопичилася в м’язах – виконати фізичні вправи або прийняти теплу ванну. Перший спосіб дозволяє ще й пишатися собою.
Керівництво Київського інституту бізнесу та технологій дякує Студентській Раді за організацію спортивної зустрічі, під час якої студенти навчилися правильно виконувати вправи на вуличних тренажерах, а також зрозуміли важливість спорту житті в кожної людини. Займайтеся спортом – бережіть своє здоров’я, зміцнюйте імунітет та заряджайтеся енергією! Завжди пам’ятайте, під час спортивних занять ви тренуєте найважливіший м’яз – свою силу волі!