КІБіТ на фестивалі «Кентаври-2»

Коли ми подорожуємо Європою, можемо спостерігати не просто екскурсії для школярів чи студентів, а повноцінні заняття перед Сікстинською капелою чи в археологічному музеї Неаполя. Таке занурення дає набагато більше, ніж найкращий підручник. Заняття на підготовчому відділенні КІБіТ включають вивчення української культури, і керівництво Інституту прагне зробити їх більш прикладними. Тому основним в цій екскурсії був не фестиваль, а реконструкція Стародавнього Києва в «Парку Київська Русь».  Можна просто читати про укріплені городища, про ремесла, побут і звичаї давніх слов’ян, а можна поїхати й побачити.

Фестиваль кінно-трюкового мистецтва – це приємний бонус. Часто ті, хто відвідував парк просто з екскурсією в будень, залишаються розчарованими, бо місто треба спостерігати переповненим людьми, а таке найчастіше буває саме на свята.

kentavri2

Спочатку студенти прогулялися територією. Під час прогулянки викладач КІБіТ Любов Терехова розповіла про історію Київської Русі. Потім піднялися кріпосну стіну, оглянули метальні машини – требушети, рекострукцію давньоруського човна (типу дракар), випили кави з глиняних горняток (дуже хотілося пригостити всіх квасом, але погода не сприяла). Студенти з Пакистану самі розвідали, що можна піти на майстер-клас зі слов’янської каліграфії та з задоволенням училися тримати стилос і вимальовувати слов’янську абетку.

Потім, коли розпочалася шоу-програма спостерігали змагання із джигітовки (виконання різних акробатичних фігур вершником під час руху коня галопом) серед чоловіків, жінок та юніорів, виступ театру кінних каскадерів, лицарські бої, пізнавальну розповідь  і демонстрацію різних історичних порід коней. Особливо терплячі дочекалися завершення програми стрільбою з требушета запаленим ядром і масштабного файєр-шоу.