Екскурсія студентів КІБіТ до Софії Київської

Київський інститут бізнесу та технологійПодіїЕкскурсія студентів КІБіТ до Софії Київської

pakistan SofiaЕкскурсія до Собору Святої Софії – це логічне продовження подорожі до «Парку Київська Русь».  На заняттях, присвячених культурі України, студенти підготовчого відділення дізналися про значення християнства для України (як в історії, так і в сучасності), а також про сутнісні риси християнського світогляду.

Екскурсія розпочалася взагалі на станції метро «Золоті Ворота», оскільки саме так зібрано мозаїчні портрети руських князів, культурних діячів та зображення основних храмів. Потім всі уявили, що входили до Стародавнього Києва через Золоті Ворота.

Територія Національного заповідника «Софія Київська» приваблює своїм ландшафтом, тут відчуваєш себе приємно та затишно. Одна із найбільш відомих пам’яток культури періоду Київської Русі вражає своєю красою та величчю. Також справляє враження Дзвіниця собору, побудована набагато пізніше в стилі козацького бароко.

Студенти відвідали собор, помилувалися середньовічними мозаїками, що дивом збереглися з XI ст., побачили різницю між автентичними та оновленими фресками, оглянули Київ із висоти пташиного польоту, піднявшись на Дзвіницю, погуляли парком Національного заповідника «Софія Київська». Зазирнули в галерею-ризницю «Чудотворні ікони Афона» на вул. Ярославів Вал.

Екскурсія студентам дуже сподобалася, сказали, що дізналися багато нового. У ісламі існує  система заборон,   що стосуються живопису. Тому навіть Діву Марію, відому студентам із Корану як Мар’ям, їм іноді було складно впізнати, у силу різного культурного досвіду. У цілому студенти всіляко вітають подібний формат занять (outdoor) та висловлюють бажання якомога більше знайомитися особисто із пам’ятками української та сучасної культури.