10 порад першокурснику

10 правилВступна кампанія позаду, і ти можеш амбіційно заявити: «Я студент КІБіТу!». Однак забути про все і поринути у студентське життя зарано, для початку слід усвідомити, що школа та виш – це дві великі різниці.

Для початку розберемось із термінологією: уроки відтепер пари, вчителі – це викладачі, а класний керівник – куратор (лише з дещо іншими функціями); поцікався, хто така пані Сесія, коли вона приходить і які потенційні наслідки її візиту; а також будь готовий, що кожна пара матиме свої особливості (лекції, семінари, практикуми, колоквіуми і т.п. форми занять). Це з’ясували.

А тепер декілька порад  щодо виживання:

  1. Проведи розвідку. У перші ж дні дізнайся максимум інформації про розташування аудиторій, кафедр, бібліотеки, деканату тощо. Це допоможе тобі швидко орієнтуватись і менше нервувати.
  2. Дізнайся розклад. У перший же день, а ще краще напередодні твоїм обов’язком є довідатися розклад. Як кажуть досвідчені спудеї, розклад – це Біблія студента. А опісля ще кориснішим буде у найкоротші терміни вивчити його: коли яка пара і хто проводить. Знатимеш це – і одногрупники до тебе потягнуться.
  3. Збери інформацію про викладачів. Після ознайомлення з розкладом слід дізнатися дещо і про10pravil2 викладачів. Це надзвичайно важливо: знати хоча б ПІБ та предмет, який читає той чи інший викладач. Це життєво необхідний мінімум. А ще краще знати про викладачів якнайбільше (звички, хобі, особливості роботи і ставлення до студентів). І потеревенити з одногрупниками буде про що, і особистість викладача стане цікавішою, а найголовніше – допоможе знайти підхід до педагога.
  4. Заведи корисні знайомства. Люди – це ресурс. Викладачі дадуть тобі знання. А хто ж поділиться досвідом студентського життя? Тому слід максимально використати оточення: заприятелюй зі старшокурсниками. Вони вже чимало відчули на собі й із задоволенням поділяться інформацією про студентські лайфхаки.
  5. Навчись вчитися. Якщо досі цього не зробив. Мета вишу саме в цьому – навчити тебе працювати з інформацією максимально якісно. Інститут не дасть тобі багаж з обмеженими знаннями, він покаже тобі, що межі знанням немає, і що основну їх частину отримуєш ти сам. Викладачі – лише арбітри, модератори, вони направляють тебе в потрібне русло.
  6. Розстав пріоритети. У будь-якому виші є профільні предмети, а є предмети для загального розвитку. Оскільки ти прийшов до ВНЗ, отже, хочеш отримати певну спеціальність. Тому визнач для себе важливість кожного предмета і відповідно розподіли свою увагу на них.
  7. Став питання. Ціль студента – пізнати світ. Тому якщо чогось не знаєш – запитуй. Забудь про незручність, сором’язливість тощо. Не соромно не знати, соромно – не вчитись.
  8. 10pravil1Дізнайся усі плюси студентського квитка. Твій студквиток – це воістину магічний документ. Це знижки на міжміський та міський транспорт, «Дні студента» у кафе, кінотеатрах та розважальних центрах тощо. А якщо тобі замало пільг студквитка, що видав тобі деканат, – погугли про переваги ISIC (International Student Identity Card), це в рази більше можливостей.
  9. Насолоджуйся студентством. Подорожуй, гуляй, знайомся із новими людьми, розважайся і вчись – і цей час, поки ти носиш звання студента, стане золотою добою твого життя.
  10. Будь активним. Або стань таким. Завжди і всюди. У твоїх венах тече не кров, у них тече молодість. Тому будь активним на лекціях, семінарах. Бери участь у студентському житті: усі події, що стаються у вузі, заслуговують на увагу. А якщо тобі чогось бракує в студентському дозвіллі або ти хочеш бути корисним й не знаєш як – ти завжди можеш написати свої пропозиції сюди: cultlead@kibit.edu.ua .

P.S. Бережи печінку та не хропи на лекціях!