Чи є можливим в наш час безкоштовно читати? Дорогі фоліанти, колекційні видання, або просто популярні книги у твердій палітурці коштують явно не дешево, оскільки їхня собівартість (макет, папір, фарба і т.д.) є досить дорогою. Часом студенти зупиняються навпроти потрібного видання, і, зітхнувши, проходять повз, або починають запевняти себе, що якщо лікарям для професійної діяльності потрібні інструменти, то їм необхідно купити навчальну літературу з цією ж метою.
Однак існує місце, де можна просто читати книги – бібліотека, причому в багатьох із них існує варіант взяти книгу на абонемент, та повернути через два тижні. Існують і інші «сховища знань», де можливо працювати виключно в читальному залі, або, навпаки, використовувати систему читання онлайн. Якою ж є роль бібліотеки в житті студента?
Електронна бібліотека або паперові носії?
Відеоролики багато в чому витіснили любов до читання, однак серед населення ще вистачає ретроградів, які віддають перевагу не візуалізації, а друкованому слову. Подібні люди поділяються на шанувальників книг в електронному варіанті або книжкових видань.
Читання з екранів – зручно та популярно, що обумовлено наступними причинами:
- функціональність (відкрити потрібний файл в смартфоні можна в будь-який момент);
- зручність (не потрібно носити важку книгу в сумці);
- економія (виключає витрати на купівлю друкованого видання).
Однак використання електронної бібліотеки має свої недоліки, а саме:
- «підвисання» програм на смартфонах та планшетах;
- псування зору;
- захист від безкоштовного читання або скачування.
В сучасності платити потрібно багато за що, а за знання – тим більше. Письменницька (як і видавнича) праця цінується досить високо, тому її і намагаються продати якомога дорожче. На щастя, багато цивілізованих країн намагаються допомогти своїм студентам, тому безкоштовна бібліотека – досить поширене явище, як в навчальних закладах, так і в житлових районах.
У будь-який момент, коли у вас виникне бажання або необхідність що-небудь прочитати, ви можете прийти до бібліотеки вашої школи (коледжу, ВНЗ) або звернутися до найближчого книгосховища за місцем проживання, де ви зможете задовольнити ваші інтелектуальні потреби. Для зручного пошуку існує каталог книг, Примірники розставлені в алфавітному порядку чи за тематичним показником. Для кожного друкованого примірника готується спеціальний шифр, коротенький опис і складається картка.
Для написання кваліфікаційних робіт, або просто підготовки до семінарів, студентам потрібна спеціалізована література, яку можна дістати тільки в великій універсальній бібліотеці. У кожній країні є свої «флагмани», де зберігається величезна кількість книг, починаючи з моменту появи книгодрукування, і закінчуючи виданнями останніх років.
Головне завдання читача – знайти потрібну книгу серед великої кількості фондів. У бібліотеках, які працюють згідно з правилами старого зразка, потрібно пройти кропітку процедуру – вибрати потрібну книгу в каталозі, заповнити заявку і чекати замовлення. У багатьох світових «сховищах знань» даний процес оптимізований за допомогою електронного пошуку.
Практично у всіх бібліотеках будь-який бажаючий має можливість читати книги безкоштовно, незалежно від віку, соціального статусу та громадянства. В окремих країнах уряд приділяє велику увагу розвитку бібліотечної справи, забезпечує свої бібліотеки пошуковими медіа стійками, та сприяє швидкій видачі книг (наприклад, в Мінську існує система «Телеліфт»). Приємним додатковим бонусом може виступати наявність спортивного залу, де читачі зможуть позайматися під час очікування своїх замовлень, або в перервах між читанням.
Навчальний процес неможливо уявити без роботи із літературою, тому головне завдання чиновників та керівників навчальних закладів – оптимізувати роботу бібліотек під сучасні потреби школярів, студентів, аспірантів, фахівців, викладачів, або простих читачів.
Читаємо цікаві книги! Літературний фонд бібліотеки КІБіТ.
На нижньому поверсі невеликого затишного будинку Київського інституту бізнесу та технологій, в структуру якого входить фаховий коледж КІБіТ, розташувалася затишна бібліотека, куди студенти звертаються за підручниками та додатковою літературою.
Завідуюча бібліотекою Інна Михайлівна Іванова – кваліфікований фахівець, і готова завжди прийти на допомогу студентам та знайти потрібну книгу, навіть якщо запит буде звучати: «Дайте, будь ласка, тоненьку сіреньку книжечку з менеджменту».
Книжковий фонд є досить великим, на балансі перебуває близько 19 тисяч книг. Всі студенти першого курсу коледжу забезпечені підручниками на 100%, що дає їм можливість спокійно готуватися до ЗНО.
У бібліотеці складно визначити найпопулярніші книги, все залежить від спеціальності, художнього смаку та потреб студентів. Читання для душі – це добре, але не варто забувати, що головне завдання студентів – вчитися і виконувати завдання викладача, для чого може знадобитися спеціалізована література із «профільних предметів».
Книги з економіки та менеджменту користуються великою популярністю, що не є дивним для навчального закладу, який дає бізнес освіту. Крім підручників, найбільш затребуваними є книги американського автора Лі Яккоки, а також спеціалізовані книги з практичними рекомендаціями із серії «Як зробити презентацію самому». Також знаходять своїх читачів книги із психології та соціальних наук, причому не тільки серед студентів відповідних спеціальностей. Сучасна молодь досить серйозно ставиться до життя, і читає гуманітарну літературу, проявляючи прагнення самостійно розібратися в хитросплетінні соціальних та психологічних проблем.
Студентам, як Інституту, так і Коледжу не потрібно їздити по міським бібліотекам, в пошуках потрібних книг. Адміністрація КІБіТ ретельно стежить за поповненням фонду останніми новинками у сфері спеціалізованої літератури.
Читання книг є дуже важливим для розвитку уяви та просторового мислення. Під час читання ви можете створювати власні образи, наповнюючи їх своїм змістом (уявляти антураж, зовнішній вигляд, ходу та голос героїв), чи самостійно розкладати навчальний матеріал «по поличках», чого вам ніколи не дадуть ніякі фільми, аудіокниги або відеоролики.
Шановні студенти! Користуйтеся перевагою, яке дає вам бібліотека – безкоштовно знайомитися із зразками професійної та художньої літератури. Якщо у вас в житті бувають моменти, коли хочеться усамітнитися і ні з ким не розмовляти, не поспішайте «занурюватися» до віртуальної реальності, а завітайте до бібліотеки КІБіТ. Дбайлива та привітна Інна Михайлівна порадить потрібну літературу, пригостить кавою, а також проконсультує, до кого краще звернутися із рішенням вашої проблеми. Після прочитання книги ваш багаж знань поповниться, а душевні сили відновляться, і ви зможете далі продовжувати ваш день. Не варто зациклюватися на гаджетах, скажіть «Так!» друкованим виданням!