Скільки б не лунало навколо фраз про «вищу освіту», «професію на руках», «перспективне майбутнє» і т.д., ніхто і ніщо не зможе пробудити потяг до навчання, якщо сам не захочеш. А як же непросто встояти перед спокусами бурхливого «навколо студентського» життя! І що ж робити, коли не допомагають ні режим, ні розмови перед дзеркалом?
Чарівної пігулки, яка миттєво породить бажання вчитися, звичайно не існує. Проте можна спробувати звернути увагу на ті моменти, які раніше не здавалися значущими. На які саме? Читай і дізнаєшся!
Уважно прочитай інформаційні картки навчальних курсів
Нажаль фраза «Спочатку говорю, потім думаю», не є безпідставною, як і її модифікація «Швидше спитати, ніж розбиратися». І найчастіше відповідь на питання «А чого мене навчить цей предмет?» можна знайти у навчальній картці дисципліни, Прочитавши перелік знань та вмінь, які студент опанує після закінчення курсу, можна зрозуміти, чому його треба вчити. Опис дисципліни подається або в навчальних програмах, викладених на сайті закладу, або як вступна частина дисципліни на онлайн платформі Google Class.
Не відкладай на завтра
Банально? Проте дієво! Кожного дня ми робимо багато справ, адже маємо безліч потреб та обов’язків, яких із нас ніхто не знімає. І якщо деякі з них відкладуться, то нікуди не дінуться, а будуть висіти «дамоклевим мечем». І мова тут йде не про роботу «в режимі овертайм», коли ти в останній момент під оплески дістаєш «кролика із капелюха». Справа тут у завданнях, зроблених поспіхом (що суттєво вплине на їхню якість). І зовсім буде погано, якщо це увійде у звичку.
Протився прокрастинації
Як не хочеться щось робити, коли такий втомлений! Коли надворі найкраща погода для прогулянки! Коли не знаєш, яким буде результат, а зробити треба так багато! Ну і коли стільки цікавих новин у соціальних мережах! Любий друже, цьому явищу є назва – прокрастинація! Порад тут особливих не буде, крім однієї – протився! Не переконуй, що це нормальне явище, що організм потребує відпочинку і т.д. Відпочинок теж вимагає сил та енергії, а якщо мова йде про відновлення сил, молодій людині потрібно не так вже й багато часу. І коли ти відпочиваєш понад годину, і зненацька ловиш себе на думці, що нічого не хочеться – це непомітно підкрадається прокрастинація! Жени її поганою мітлою!
Спілкуйся із викладачами
Якщо дисципліна здається незрозумілою або нецікавою, не соромся задавати викладачеві додаткові чи уточнюючі запитання. Дуже часто теорія стає зрозумілою, якщо продемонструвати її застосування на яскравих побутових, близьким студентам прикладах. А може можна виконати на консультації додаткове завдання, яке розширить горизонти твого розуміння? Ну а якщо ти ще і вирішиш писати наукову роботу під керівництвом того чи іншого педагога, то гарантовано примножиш знання із предмету!
Влаштуй змагання із друзями-одногрупниками
Дух здорового суперництва завжди якнайкраще впливає на мотивацію. Якщо бачиш, що нудно, але вчитися такі треба, побийся об заклад із найкращим другом, хто отримає більше балів в кінці семестру! Варіацією «змагання» може бути колективна робота. Декілька чоловік можуть влаштувати своєрідний «квест», де лабіринтом і загадками будуть виступати поточні та модульні завдання, а «розгадкою» – успішне складання іспиту.
Оволодівай наукою «тайм-менеджменту»
Людина не здатна уповільнити час, або збільшити кількість годин у добі. Проте здатна грамотно розподілити часові ресурси, щоб встигати все. Навик time management (управління часом) не є вродженим, його потрібно відпрацьовувати та розвивати. Розпочни із простого вивчення правил та алгоритмів. І коли зумієш успішно їх застосовувати, зможеш в подальшому постійно удосконалювати свої організаторські навички.
Реалізуй власний проект
Працювати над своїм завжди цікавіше, ніж над чужим. Якщо тобі набридли завдання «за шаблоном», здійсни розробку та реалізацію власного «start up» або просто творчого проекту. Обдумування бізнес ідей, фінансовий розрахунок, комунікація із партнерами, вивчення психології споживачів, а також пошук механізми впровадження змусить тебе зовсім по-новому поглянути на навчальний процес. Приєднуйся до “StartUp Академії” КІБіт!
Підтримуй спортивну форму
Мозок завжди повинен бути підготовленим сприймати інформацію, не можна добитися результатів непродуманим «інтелектуальним штурмом» в режимі «24/7». Для гарного самопочуття та розвантаження необхідно включити до свого режиму будь-яку фізичну активність – заняття в спортивному залі, ранкова пробіжка, танці, гімнастичні вправи і т.д. Не важливо, який вид діяльності обереш ти, важливо, щоб вона не втомлювала, а навпаки приносила задоволення, надавала бадьорості та енергії. В здоровому тілі – здоровий дух!
Розроби власну систему нагород та покарань
Тато, мама, вчитель, директор – налякати може будь-хто, але ніхто, краще за тебе не знає, яка міра стане по-справжньому дієвою. Зосередься, зберися, та навчись заохочувати та карати себе самостійно. Чому б не відкласти черговий похід до кіно або зустріч із друзями, якщо отримав погану оцінку або просто недостатньо «виклався» на заняттях? Проте головне тут – не робити ніяких послаблень, бо поступившись один раз, будеш робити це завжди.
Щодня думай про майбутнє
Метою твого навчання є отримання професії, яка зможе приносити дохід та надасть можливості для кар’єрного зросту. І ти дуже помиляєшся, якщо думаєш, що майбутнє працевлаштування студентів є головною задачею та проблемою викладачів. В навчальному закладі ти можеш отримати знання, а також здобути вміння та навички, але вони нічого не будуть варті, якщо не навчишся їх застосовувати. І вчитися цій нелегкій справі потрібно вже на першому курсі. Тому вивчаючи чергову тему, завжди думай, яку практичну задачу до неї підібрати.
Сильна мотивація до навчання – запорука всебічного розвитку особистості, стрімкого кар’єрного розвитку фахівця, успішної реалізації на професійному та особистісному рівнях. І лише ти сам зможеш змінити своє життя, якщо зможеш відчути інтерес до навчання і пов’язати здобуті в аудиторії знання із майбутнім життєвим та професійним шляхом. Навчись керувати своєю мотивацією і зроби себе сам!