Як відрізнити освічену від людини з освітою?

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниЯк відрізнити освічену від людини з освітою?

Багатьом з нас добре знайомі фрази типу: «Вища освіта зараз – це стабільність в майбутньому» або «Без освіти зараз нікуди». Начебто і звучить правильно, але чи все так насправді?

Навколо затребуваності вищої освіти існує чимало стереотипів і думок серед людей. При цьому погляди можуть змінюються ще за життя одного покоління. Однак, між людьми освіченими і з освітою є істотна різниця. У чому ж вона полягає?

Як можна здобути освіту?

c1900cc86f2d5e6e21ce472996a7186c

Існує, на перший погляд, два дуже близьких поняття – освіти і освіченості. Які зовсім не тотожні.

Освіта – це процес отримання знань. А знання можна отримувати по різному. Давайте розберемо як.

1. Відвідування освітніх установ (ВНЗ, шкіл, ліцеїв, технікумів і т. д.)

Освітні інституції часто вимагають підтвердження отриманих знань, трохи рідше – вміння їх застосовувати на практиці. Однак, далеко не завжди тільки факт відвідування навчальних закладів робить людину освіченою.

2. Онлайн-курси

3. Самоосвіта (книги, програми, електронні ресурси)

Привабливість самоосвіти в тому, що вона може супроводжуватися тестуванням за допомогою самостійно обраних методів. Іноді людина може звернутися в спеціалізовані установи, наприклад для того, щоб вони видали після проходження тесту сертифікат, що підтверджує певний рівень знань.

4. Індивідуальне спілкування з консультантами, наставниками, тренерами

У чому ж різниця?

Якщо говорити коротко, то освіченість – це результат отримання людиною освіти. Освіта – це процес засвоєння знань.

З цього випливає один нехитрий висновок: не кожна людина, яка формально отримала освіту, є й по факту освіченою. Освіченість в першу чергу співвідноситься з практикою і вмінням застосувати отримані знання.

Знаменитості, у яких немає вищої освіти

30_14

Безсумнівно, багато геніїв дійсно вчилися і закінчували різні ВНЗ. Але їх успіх – це скоріше не завдяки університету, а всупереч йому. У цій ситуації потрібно просто копнути трохи глибше і з’ясувати, що, можливо, «успішний випускник» почав працювати ще на першому або другому курсі.

Серед успішних і впливових людей чимало тих, у кого немає вищої освіти – перший в світі доларовий мільярдер Рокфеллер, найбільший американський промисловець Генрі Форд і Роман Абрамович в числі таких.
Багато самоучок і серед фахівців і першовідкривачів в сфері інформаційних технологій. До таких належать Білл Гейтс, Стів Джобс, засновник компанії Dell Майкл Сол Делл. З подібних світових зірок також варто згадати дизайнера Джорджіо Армані, кінорежисера Квентіна Тарантіно і дослідника Жака-Іва Кусто

Чи варто здобувати освіту у ВНЗ?

Популярна думка, що в сучасному світі набирає обертів освіта неформального характеру – та, яку отримали не в школі чи університеті, а набуваючи життєвий досвід в процесі спілкування з іншими людьми.

У цьому безсумнівно є частка правди, проте не варто кидатися в крайності.

Даний спосіб отримання освіти має недолік – він досить вузький. Освоюючи вміння і навички, ми зможемо застосовувати їх тільки в тих відносинах, в рамках яких ми функціонуємо. У людини можуть виникнути складності при спілкуванні в інших сферах.

Зробити людину освіченою і дати її актуальні і необхідні знання – це тонке мистецтво. У Київському інституті бізнесу і технологій ми намагаємося дотримуватися «золотої середини» і орієнтуватися на мінливу сучасність.

Освіченість, досягнута в рамках системного навчання у ВНЗ, додає впевненості в собі самих різних відносинах. Однак тільки в тому випадку, якщо навчальні програми складені якісно. Але в той же час людині не потрібно заучувати і запам’ятовувати купу непотрібного матеріалу – освіта повинна бути практичною і цікавою.

Чергування постійної практики з системністю – це запорука успішної реалізації особистості. Бути освіченим і з освітою цілком реально.