«Куди вступати» – мучиться школяр, як же все це складно. А коли дорослі рішення давалися просто? Уже після дев’ятого класу перед випускником відкривається велика дорога, треба добре думати куди піти і куди повернути. І це є перше доросле рішення вчорашнього підлітка, яке визначить в майбутньому все його життя.
Життєвий вибір: куди піти вчитися?
І після дев’ятого, і після одинадцятого класу випускнику потрібно вирішувати, що робити далі. Хтось йде знову до школи, хтось пробує штурмувати ВНЗ, а багато розсудливих школярів вже хочуть отримати професію. У чому причини такого завзяття?
Рання робота. Діти малозабезпечених батьків прагнуть почати працювати набагато раніше, ніж в 22 роки. І працювати не у когось «на підхваті», а отримати професію, яка з часом забезпечить гідний заробіток і дозволить допомагати родині.
Вирватися із системи. Багато хто не хоче йти в старшу школу, вважаючи це марною тратою часу. Людині властиво бажання змін. Сидіння в одних і тих же класах, спілкування з одними і тими ж людьми, «бородаті» жарти вчителів, дитячі покарання дирекції – все це набридає гірше гіркої редьки. Хочеться швидше перейти в доросле життя і відчути солідність положення студента коледжу.
Свідома спеціалізація. Ти знайшов справу всього свого життя? Починай вивчати професію з самих азів. Після закінчення коледжу можливий вступ одразу на третій курс ВНЗ, де твої знання з обраної спеціальності поглибляться та поповняться.
Вибір професії: до якого коледжу вступити?
Рішення прийнято – випускник школи хоче отримати спеціальність. Тепер його завдання зводиться до вибору навчального закладу. На що при цьому потрібно дивитися?
Затребуваність професії. Вступати аби на кого не варто. Прийнявши рішення про швидке одержання спеціальності, потурбуйся, що б твоя майбутня професія була цікавою та актуальною на ринку праці. Навчання завжди має сенс, якщо потім знайдеться застосування твоїм фізичним та інтелектуальним ресурсам.
Популярність професії серед вступників. Конкурс на місце в коледжі – ніщо, у порівнянні з конкурсом на місце роботи в компанії. Перш, ніж кидатися на круту професію, подумай: скільки конкурентів доведеться прибрати з дороги при працевлаштуванні.
Поради батьків. Відносини між старшим та молодшим поколінням часто визначаються як конфліктні. Цінності батьків – повага до авторитетів, обережність, стриманість, категоричність. Молоде покоління абсолютно не боїться ризикувати, вимагає до себе поваги та чекає схвалення всіх своїх вчинків. Незважаючи на противагу думок, потрібно постаратися знайти компроміс, адже батьки дуже хочуть щасливої долі для своїх дітей. Вивчіть спільно всі підходящі навчальні заклади і зупиніться на прийнятному для вас обох варіанті.
Тести на профорієнтацію. Хочеш вчитися, але не знаєш свого покликання? Пройди спеціалізовані тести на профорієнтацію. Потрібно вміти порівнювати свої бажання зі своїми схильностями. І класна, розрекламована кращим другом, професія юриста може виявитися зовсім не для тебе.
Мовна практика. Без знання іноземної мови шанси знайти роботу значно знижуються. Обираючи куди вступати, зверни увагу, який рівень викладання англійської чи німецької в цьому навчальному закладі.
Міжнародні стажування. Виїзди за кордон дають практику мови та можливість отримати міжнародний досвід. Не позбавляй себе цього задоволення, знайди навчальну організацію із міжнародними стажуваннями.
Можливість працевлаштування. Сучасні роботодавці починають співпрацювати з коледжами, починаючи з другого курсу навчання. Обери такий навчальний заклад, де компанія зацікавлена в співробітництві та у вихованні кваліфікованих кадрів для подальшого влаштування на роботу.
Фаховий коледж КІБіТ – сучасні можливості та інноваційні рішення.
Шукаєш економічний коледж для вступу? Хочеш бути технологічно підкованим? Вступай до коледжу КІБіТ і скористайся нашими перевагами:
- ми пропонуємо класні затребувані професії;
- з нашим інноваційним підходом до викладання, випускники завжди знайдуть роботу;
- ми піклуємося про успішність дітей, і батьки завжди будуть знати про їхні успіхи в навчанні та культурному житті;
- наші консультанти допоможуть визначити яка професія тобі більше підходить;
- у нас в коледжі дуже високий рівень викладання англійської;
- у нас щільний графік на весь календарний рік – заняття, тренінги, конференції, літні міжнародні стажування, професійні виставки;
- ми співпрацюємо з низкою фірм та бюджетних організацій в питаннях працевлаштування.
Для вступу до економіко-технологічного коледжу КІБіТ на трирічну програму навчання потрібно мати свідоцтво про закінчення 9 класів, для вступу на дворічну програму – атестат та два сертифікати ЗНО більше 100 балів. Не зміг пройти ЗНО? Для Київського інституту бізнесу та технологій немає нездійсненних рішень. Вступай на трирічну програму навчання, де легко підтягнеш шкільну програму за допомогою наших кваліфікованих викладачів.
Вирішив, але боїшся труднощів? КІБіТ допоможе втілити твоє рішення в життя!