В КІБiТ пройшов Міжнародний день рідної мови

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниВ КІБiТ пройшов Міжнародний день рідної мови

Ось уже 18 років під егідою ЮНЕСКО 21 лютого в світі святкують Міжнародний день рідної мови. Київський інститут бізнесу та технологій, який має репутацію інтернаціонального ВУЗу, завжди проводить це свято креативно та різноманітно, і 2018 рік у цьому сенсі не став винятком.

Зберігаємо лінгвістичне різноманіття: Міжнародний день рідної мови – 2018

Щороку для свята обирають певну тематику. Тема  2018 року –  «Збереження лінгвістичної різноманітності і просування багатомовності в рамках досягнення цілей в галузі сталого розвитку». По-простому: якщо ми будемо вивчати інші мови, удосконалюючи свою рідну, то зможемо домогтися успіху в різних сферах, в тому числі і в економіці.

den movi2КІБіТ не міг залишитися осторонь. Адже у нас чимало причин святкувати мовне різноманіття: більшість наших студентів володіють хоча б однією мовою, крім рідної. На перерві у вас є всі шанси почути англійську, арабську, азербайджанську, вірменську, бенгальську, грузинську, ігбо, йоруба, португальську, пушту, російську, українську, урду, французьку і це далеко не повний список.

Для студентів Інституту Міжнародний день рідної мови є не просто святом «для галочки», адже всі вони відчувають до рідної мови глибоку любов та повагу. Тому іноземці з радістю використали можливість розповісти громадськості про особливості розвитку рідної культури.

Заговоримо рідною мовою! Автентичні культури студентів КІБіТ

Підготовку до заходу студенти почали заздалегідь – 15 лютого відвідали виставу «Ханума» в театрі оперети, де змогли насолодитися грузинською музикою, національними костюмами і неперевершеним гумором. Саме ж свято відбулося в стінах КІБіТ 21 лютого – найбільш відповідальні та артистичні студенти представили культуру своїх країн: мови, звичаї, особливості розвитку бізнесу і т.д.

den movi6
Мамун
розповів про Бангладеш та відзначив економічні успіхи країни за останні роки.

Віктор Баах з Гани пояснив, як королівський орнамент адінкра вплинув на сучасну моду, в тому числі західну.

Студентка з Сургута – Анастасія Кузминецька розповіла про культуру народів ханти і мансі.

Сіди Діалло всебічно представив рідну Гвінею: її природні скарби, на зразок водоспаду Фати Нареченої, та цінні копалини, на кшталт золота і бокситів.

den moviНателла Оманадзе змусила всіх почати мріяти про канікули в Грузії.

Валентина Криворучко запропонувала по-новому поглянути на українську дійсність, розповівши про рідне місто Енергодар та креативну групу «Агенти змін», робота, якої її вразила в Києві.

Студенти з Пакистану заспівали гімн, а потім Усман і Бурхан розповіли про бізнес та інновації у своїй країні. Чи знали ви, що інтернет 5G тестували в Пакистані?

den movi7Нігерію представляли Фредерік та Аніс. Перший розповів про основні експортні товари своєї країни (кокос і маніока), а останній – про музичну індустрію (виконавши при цьому пісню рідною мовою).

Виступи учасників справили велике враження на аудиторію – ті, хто сидів у залі змогли долучитися до традицій ідної культури доповідачів та дізнатися багато цікавих фактів із життя різних народів.

Нагородження та дегустація: приємні бонуси для учасників свята

За результатами глядацького голосування були обрані три найкращі презентації: Аніс, Валентина і Хуссейн отримали призи від керівництва – футболки з логотипом Інституту. Всі гості Міжнародного дня рідної мови в КІБіТ також не залишилися без пам’ятних сувенірів та отримали від адміністрації навчального закладу листівки з видами Києва, де була висловлена вдячність за участь у святі.

den movi12Родзинкою вечора стали танці та дегустація національних страв, які студенти приготували самостійно. Нікого не залишили байдужими пряна картопля та заварний банановий десерт від студентів з Бангладеш, курка каррі та лаваш від студентів з Пакистану, а також грузинські хачапурі та українські вареники

Адміністрація Київського інституту бізнесу та технологій дякує всім учасникам Міжнародного дня рідної мови і бажає їм успіхів у подальшому мовленнєвому розвитку!