Економічне відновлення України є одним із найбільш актуальних питань 2023 року. Війна спричинила значні втрати активів та кадрів, що призвело до сповільнення економічного зростання та обмеження фінансових можливостей. Проте чи спровокували ці деструктивні фактори занепад української економіки? Якими є перспективи її можливого та ефективного відновлення? Результати засідання секції економіки та менеджменту Київського інституту бізнесу та технологій переконливо обгрунтували наявність конструктивного потенціалу до економічного відновлення та засвідчили про наявність конструктивних тенденцій та оптимістичних прогнозів.
Засідання економічної секції відбулося у конференц залі (meeting room) компанії «Crowling Mikhailenko». У вступному слові ректор КІБіТ Олена Яковлева привітала всіх учасників та підкреслила, що головною задачею науково-практичних досліджень в сфері економіки є прокладання містку між воєнним та повоєнним станом української економіки, а також окреслення базових векторів конструктивного відновлення країни.
Естафету привітання підхопив Дмитро Михайленко, керуючий партнер Crow Mikhailenko, Президент Асоціації податкових консультантів, Член наглядової ради Палати податкових консультантів, Голова Комітету підприємців з податкових питань при Торгово-промисловій палаті України. У своїй доповіді Дмитро Олександрович передбачив активну співпрацю компанії «Crow Mikhailenko» з Київським інститутом бізнесу та технологій та відзначив, що відновлення України не є проєктом майбутнього, а відбувається саме зараз, і задачею всіх економічних суб’єктів є активізація та сприяння конструктивній відбудові.
Перший проректор Марина Рябокінь проінформувала загал про підписання Меморандуму про співпрацю між компанією «Crow Mikhailenko» та КІБіТ, що сприятиме розвитку нових напрямків співробітництва в галузі науково-практичних досліджень в сфері економіки та менеджменту.
Завершив вступну частину секції Президент Американського університету в Києві Данієл Райс. Випускник Вест-Пойнту, доктор наук з лідерства, пан Райс зміг дати влучну експертну оцінку воєнно-політичній та економічній ситуації в Україні, наголосивши, що потрібно розробляти стратегію не лише виграшу війни, але і забезпечення миру. Доповідач зазначив, що весь світ захоплюється тим, що демонструє Україна в цій війні, і українське суспільство завжди розраховуватиме на економічну та гуманітарну допомогу.
Подальші виступи були присвячені окремим дослідженням із проблематики відновлення економіки України, серед яких були підняті питання:
- Вплив плану «Маршала» на українську економіку;
- Основні моделі економічного відновлення України;
- Експертний аналіз динаміки розвитку основних галузей української економіки в 2022-2023 рр;
- Кадровий потенціал України.
Секційний виступ Тетяни Гончаренко, власниці соціального консалтингу «Параграф» містив аналіз чинників, від впливу яких залежить подальший успішний розвиток економіки України, а саме: фінансових зобов’язань Європейського Союзу; алгоритму відновлення екологічної інфраструктури; механізмів страхування та залучення інвестицій; необхідності виведення російських активів з економіки ЄС; засобів протидії геополітичним впливам; шляхів вирішення міграційної кризи; перспективам створення безпекових союзів з ЄС та НАТО.
Доктор юридичних наук Віталій Арешонков поставив питання про специфіку та ефективності впровадження національної безпеки в сфері економіки, зробивши акцент на необхідності публічності звітної документації відповідних державних органів.
Доцент Київського інституту бізнесу та технологій Євгенія Болотіна відзначила, що економічні процеси в сучасній Україні доречніше визначити як «модернізацію», адже кожна галузь буде не лише відновлюватися, але й модернізуватиметься. Підтвердженням даної тези став моніторинг тенденцій розвитку післявоєнної економіки В’єтнаму, Ізраїлю та інших країн, що пережили війни у ХХ столітті.
Тему трансформацій в сфері управління та менеджменту підняв у своїй доповіді доцент КІБіТ Олексій Юрченко, акцентувавши увагу на необхідності трансформації менеджменту в сторону підтримки персоналу та репутації компаній.
Цікавою та актуальною стала доповідь першокурсниці Олесі Кравчук, яка містила компаративний аналіз плану «Маршала» після Другої світової війни та моделей сучасної економічної допомоги Україні під час воєнного стану та після Перемоги.
Цікавими та інформативними були виступи студентів Кухарева Ярослава, Яковишиної Анни, Бойченко Поліни та інших учасників конференції. Поряд із виступами доповідачів на конференції відбулася фокусна дискусія, підсумками якої стала розробка елементів стратегії відбудови української економіки та активізації економічних та управлінських процесів країни.
Засідання секції економіки та менеджменту Тижня науки обгрунтувало перспективи економіки України, чому сприятиме повернення на Батьківщину кадрових ресурсів, посилення заходів безпеки та впровадження інноваційних рішень.
Київський інститут бізнесу та технологій знову продемонстрував успішне поєднання науково-дослідних та практичних аспектів в економічній сфері та підтвердив свою репутацію флагмана бізнес-освіти та майданчика підприємницької екосистеми. Результати конференції будуть використані в навчальному процесі КІБіТ та в процесі розробки наукових проєктів учасників.
Вітаємо Київський інститут бізнесу та технологій з успішними економічними рішеннями!