Останній рік навчання для старшокурсників коледжу є важким та напруженим. Окрім підготовки до державних іспитів та написання диплома, необхідно пройти практику, знайти роботу і залишити час на розваги та активне проведення часу. Чи є це можливим? Давайте подивимося!
Основні завдання старшокурсника коледжу: не втрачаємо час даремно!
Не варто робити навчання в навчальному закладі безцільним проведенням часу. Кмітливий студент розуміє, що саме зараз відбувається закладення фундаменту, на якому згодом постане будівля його майбутньої кар’єри. До випускних іспитів старшокурсник повинен підійти кваліфікованим професіоналом та всебічно розвиненою особистістю, тому під час навчання студент повинен виконувати наступні завдання:
Отримувати знання. Всі ми вступаємо не для того, що б марнувати час на задній парті та дивитися на стелю. Робота в аудиторії, підготовка домашніх завдань, написання контрольних робіт, консультації із викладачами – все це складе ту саму суму знань, без якої старшокурснику коледжу буде неможливо захистити диплом.
Здобувати практичнні навички. Коледж КІБіТ має репутацію лідера бізнес-освіти, і його завданням є формування у студентів компетенцій та практичних навичків. Хлопці та дівчата відвідують тренінги та майстер-класи, беруть участь в реалізації стартапів, проходять виробничу практику і т.д. Здати іспит в економіко-технологічному коледжі – не просто вивчити теорію, але й запропонувати ефективні рішення для проблемних бізнес-кейсів.
Комунікувати з оточуючими. Сучасному професіоналу нема чого робити в бізнесі без «гнучких навичок» soft skills. Уміння налагоджувати комунікативний простір, лідерські якості, робота в команді, емоційний інтелект (співпереживання та розуміння емоційного стану співрозмовника) є невід’ємними якостями співробітника бізнес-сфери, тому для старшокурсника коледжу дуже важливо вміти налагодити контакт із оточуючими та домогтися ефективної взаємодії.
Забезпечувати стійке фінансове становище. Для дорослих молодих людей, які переросли підлітковий вік, наявність фінансів відіграє не останню роль. Із розширенням кола спілкування та інтересів виникає все більше потреб, які не можна порівняти із вимогами школяра. Тому рано чи пізно постає питання: «На яку роботу піти студенту?», яке вимагає свого негайного вирішення.
Різноманітно та цікаво проводити час дозвілля. В усі часи колектив не шанував особливо людей, які були зосереджені виключно на навчанні, так званих «ботанів» та «заучок». Хоч це і не є справедливим, але тут присутній раціональний момент, бо ніколи не можна замикатися на чому-небудь одному. Процес соціалізації є різноманітним та багатогранним, тому не може відбуватися в чотирьох стінах та обмежуватися маршрутом «навчання – дім».
Студентське життя є найактивнішим часом в житті людини, тому перед кожним із молодих людей, які навчаються в коледжі, завжди стоїть багато проблем та завдань.
Із чого складається життя старшокурсника коледжу?
Відучившись перші два-три курси, студент вже є адаптуваним до особливостей організації навчального процесу, і перед ним виникають нові проблеми та завдання, які теж потрібно вирішувати. Розглянемо окремо кожен із аспектів.
Навчання. Вчитися на випускному курсі непросто, адже окрім стандартного розкладу (лекції, практичні завдання, заняття в бібліотеці, участь в конференціях, екскурсії на виробничі об’єкти, і т.д.) додається виробнича практика та захист диплома. Також мають бути випускні іспити, до яких потрібно починати готуватися вже із початку навчального року.
Робота. Грошей не вистачає завжди, а молодим людям тим більше, про що засвідчують численні історії та анекдоти про «напівголодних» студентів. Однак сучасні хлопці та дівчата не бажають потрапляти в залежність від обставин і вважають за краще оплачувати свої потреби самостійно. Знайти роботу для студентів без досвіду роботи досить складно, але серед тих, хто навчається в навчальних закладах, практично не існує людини, яка б не розпочала трудову кар’єру в студентські роки.
Хобі. Сучасне життя є багатим на різноманітні пропозиції щодо проведення часу. Танці, спорт, читання, колекціонування, поїздки, подорожі, інтелектуальні вікторини – у студентів можуть бути досить різнопланові хобі, яким теж варто приділяти увагу.
Розваги. Яким же може бути життя старшокурсника коледжу без сміху та веселощів? Перше право молоді – бути веселою, невимушеною і не цуратися розваг. Давно довели, що людський організм не може перебувати в постійній напрузі і рано чи пізно вимагає розрядки.
Спілкування. Людина є істотою соціальною, а відлюдність шкодить не лише душевному здоров’ю, але й професійній кар’єрі, бо той, хто не вміє спілкуватися, не зможе вибудувати гармонійні відносини із суспільством. Завжди варто підтримувати продуктивне спілкування із родичами, друзями, коханою людиною та колегами, який би ти не був зайнятий навчанням або роботою.
Старшокурсник коледжу КІБіТ: вчимося поєднувати непоєднуване!
Студентське життя ставить перед нами багато завдань, проте мало хто вчить, як їх всі можна виконати. За одне із своїх завдань адміністрація нашого навчального закладу вбачає розвинути у студентів здатність жити та працювати в режимі багатозадачності, на що спрямована як навчально-методична, так і виховна робота закладу. З молодшими курсами та старшокурсниками коледжу адміністрація та викладацький склад КІБіТ працює за наступними напрямками:
- Здобуття навичок роботи із великим об’ємом інформації (використання методик навчання, спрямованих на ефективне засвоєння матеріалу)
- Ефективний тайм-менеджмент (тренінги та майстер-класи із управління часом)
- Раціональне використання IT технологій (робота із корпоративними комп’ютерними програмами, навчання програмуванню, використання онлай-платформ та digital систем)
- Уміння взаємодіяти (участь в team building party, групових проектах, святах)
- Розширення кругозору (відвідування виробничих об’єктів та культурних місць)
- Helthy Life (заняття спортом, акції на підтримку здорового способу життя, прогулянки на свіжому повітрі, туристичні походи)
Головним завданням фаховий коледж КІБіТу є випуск кваліфікованих лідерів-професіоналів із творчим конструктивним мисленням. Отже, стратегія економіко-технологічного коледжу – ще до випускних іспитів навчити студентів максимально продуктивно використовувати свій потенціал та раціонально розподіляти тимчасові ресурси. Навчаючись із перших днів працювати в багатозадачному режимі, старшокурсник коледжу КІБіТ має всі можливості поєднувати навчання, роботу, спорт та спілкування і в майбутньому стати міцним професіоналом та всебічно розвиненою особистістю. Бажаєте засвоїти режим багатозадачності та не знаєте як? Вступайте до коледжу КІБіТ і вчіться!