Замислюючись про те, куди піти вчитися після 9 класу, школярі часто не готові прийняти остаточне рішення. З одного боку, хочеться спробувати дорослого життя поза школою, а з іншого – не кожен знає, чим саме буде все життя займатися . Вступити до коледжу, втратити час перед ВУЗом – багато хто просто не хоче ризикувати і залишається в рідній школі. Вихід є – коледж, де вивчають шкільну програму і дають можливість пройти ЗНО.
Фаховий коледж КІБіТ Київського інституту бізнесу та технологій навчає випускників 9 класу школи за трирічною програмою. І якщо другий і третій курс – вичитка спеціальних предметів, то перший рік колежанин освоює шкільну програму старших класів.
Прощавай школяр, хай живе студент!
Вчорашній школяр отримав новий статус студента. З початку першого курсу приходить розуміння, що ти вже не учень, і в житті відбудеться багато змін.
Академічні пари. Помітне нововведення – уроки по 45 хвилин замінюються парами по годині двадцять. Шкільна система планує свій навчальний процес відповідно до поурочної системи. Предметів багато, часу мало, школяр повинен вміти концентрувати увагу, тому кожен день він отримує калейдоскоп уроків. Для молодших класів 45 хвилин – максимальне навантаження, але для випускників цього вже мало. Пара дає набагато більше можливостей для серйозного навчання. Викладач проводить повноцінне опитування за попередньою темою, контролює виконання індивідуальних завдань, подає новий матеріал у розгорнутій формі.
Навчання за 100 бальною шкалою. Не менш значуще нововведення – навчання за 100 бальною системою, згідно з Європейською Кредитною Трансферною Системою (ECTS). Після приєднання України в 2005 році до Болонської конвенції, всі навчальні заклади практикують поступове впровадження кредитів. Кредит – певна кількість годин, що виділяється на дисципліну. Залежно від спеціальності, на кожен предмет визначається різна кількість кредитів. На одну дисципліну, наприклад математику, можуть виділятися два кредити, на іншу – півтора, є дисципліни з одним кредитом. Система ЕСТS передбачає вивчення нормативних (обов’язкових) та виборних предметів. В українській освіті виборні предмети визначаються самим навчальним закладом в рамках кожної спеціальності або освітньої програми.
Навчання в коледжі КІБТ: доросла відповідальність.
Багато підлітків сприймають контроль як щось прикре, що заважає насолоджуватися життям. Контроль студентів економіко-технологічного коледжу КІБіТ – лише зовнішній фактор самодисципліни. Молоді люди розуміють необхідність організації свого навчання, але не знають, як це зробити. Саме тому відповідальність за навчання студент та коледж ділять порівну.
Контроль відвідувань. У групах відсутній «шкільний» журнал, де кожну пару виставляються відмітки, і фіксується відсутність студентів. Для контролю успішності, викладач веде власний академічний журнал, де прописані критерії оцінювання. Відвідування пар, як у всіх ВУЗах Києва та України, контролюється деканатом. Поточну відвідуваність відмічають в спеціальному журналі, який знаходиться у старости групи. Для додаткового контролю, співробітник навчальної частини кожного дня відвідує пари і робить перекличку студентів.
Форми контролю знань. На відміну від школярів, колежани вчаться не по чвертях, а по семестрах, з перервою на зимові та літні канікули. В кінці кожного семестру студенти здають іспити в усній або письмовій формі. Програма кожного предмету поділяється на тематичні блоки – модулі. По закінченню великого блоку в середині кожного семестру проводиться проміжна атестація та модульний контроль. Результати заносяться викладачем в спеціальний журнал, що надається деканатом.
Підготовка до ЗНО в Київському інституті бізнесу і технологій.
Вступ до ВНЗ – серйозне завдання. Багато школярів хочуть отримати повноцінну підготовку до «ЗНО» (зовнішнього незалежного оцінювання). Не сподіваючись на власні сили, вони звертаються за допомогою до фахівців. Наприклад, репетитор з математики – сама затребувана вакансія у випускників.
Що тільки не роблять вступники для ефективної підготовки до ЗНО. Відвідують різні курси, використовують ЗНО підготовку онлайн, сплять із книжками, реєструються в групах-шпаргалках вконтакті, встановлюють додатки на смартфони – варіантів багато, бо бажання вступити велике.
При цьому ніхто не знімав з випускників навантаження з предметів шкільної програми. Придумати 48 годинну добу – і того часу не вистачить бажаючому вступити до ВНЗ. Навіщо розпорошуватися на все підряд і витрачати свій дорогоцінний час? Вибери місце навчання, де тебе зможуть підготувати до тестування. Багато коледжів Києва після 9 класу готові прийняти до себе студентів для інтенсивної підготовки до ЗНО. Не відстають від них і інші українські коледжі та технікуми.
Обирати подібну організацію потрібно дуже ретельно. Потрібно мати відповіді на два питання:
- чи будуть якісно викладатися потрібні для здачі ЗНО предмети;
- чи зможе студент отримати знання достатнього рівня;
Фаховий коледж КІБіТ Київського інститут бізнесу і технологій проводить інтенсивну підготовку до тестування студентів в рамках шкільної програми. Виходячи з затребуваності дисциплін, розподіляється навантаження. На предмети, потрібні при вступі до ВНЗ, виділяється більша кількість годин. Наприклад, хімія, фізика, астрономія подаються в якості оглядових курсів. А ось підготовка до ЗНО з математики, історії України, біології ведеться більш інтенсивно. Велика увага приділяється англійській, а також українській мові та літератури.
Характерно, що після року в коледжі, учень прагне пройти ЗНО з однією метою – стати студентом ВНЗ КІБіТ. Викладацький склад та адміністрація інституту активно підтримують своїх вихованців і з першої миті демонструють перспективність навчання саме в Київському інституті бізнесу та технологій. Використання презентацій та навчальних фільмів, проведення тренінгів, відвідування підприємств, допомога в пошуках додаткової роботи, культурно-масові заходи – фактори, що створюють для студентів приємну домашню атмосферу.
Мало хто покидає будинок заради чужих стін без гарантії якісної освіти і хорошої роботи. Хочеш бути як удома? Вибирай КІБіТ і приєднуйся до нашої великої родини!