Після закінчення дев’яти класів багато учнів не йдуть до старшої школи, а змінюють обридлі шкільні парти на середній спеціальний навчальний заклад – технікум або коледж. Прийняти подібне рішення нелегко, проте якщо людина вже зважилася, це означає, що вона зробила перший крок до дорослішання та придбала набагато більше, ніж їй здається. Що саме? Можливість стати самостійною!
Криза повноліття – як вона проявляється?
Першокурсники коледжу – п’ятнадцятирічні хлопці та дівчата, які ще вчора перебували під опікою батьків і не приймали ніяких самостійних рішень. Навчання в коледжі означає не тільки отримання професії, але і соціалізацію особистості. Якраз в період навчання в коледжі у багатьох завершується криза підліткового віку, і перед людиною стає завдання подолати іншу кризу – повноліття, коли потрібно стає дорослим і відірватися від батьків (якщо не фінансово, то хоча б духовно).
Ще вчора ти був школярем і твій стиль життя в більшій мірі визначався батьками – навчання, уроки, гуртки і факультативи, спілкування з друзями та розваги. Сьогодні ж перед тобою відкриваються нові обставини та ставляться інші вимоги, а саме:
- Самостійне планування розпорядку дня (дорога до коледжу і назад, участь в громадських заходах, особисте життя і т.д.).
- Організація навчального процесу (раціональний розподіл сил та часу на кожен із предметів).
- Робота з навчальною мотивацією (в коледжах не змушують вчитися, а тільки контролюють успішність, адже студент повинен бути сам зацікавлений у високому рівні знань).
- Планування подальшої кар’єри (пошук роботи за фахом).
- Прояв активності і розширення кругозору (статус студента зобов’язує бути самостійним і ставитися до життя більш серйозно).
Багато молодих людей можуть бути не готовими до таких різких змін і період дорослішання може у них відбуватися дуже болісно або не відбувається взагалі (життя знає чимало випадків, коли діти «тримаються за мамину спідницю» і після тридцяти). Тому для молодої людини дуже важливо пройти кризу повноліття вчасно, що визначить у майбутньому її ініціативність та успішність.
Дорослішаємо правильно: подолання кризи повноліття під час навчання в КІБіТ
Фаховий коледж КІБіТ Київського інституту бізнесу та технологій вживає активних заходів, спрямованих на розвиток та соціалізацію студента, а також формування у нього різних професійних та особистісних якостей.
Навчання в коледжі КІБіТ дає наступні переваги:
- Ми навчаємо студента за 100-бальною ВУЗівською системою, що сприяє виконанню студентами більшої кількості завдань та підвищення навчальної мотивації
- Викладацький склад використовує в своїй роботі інноваційні методики (рішення кейсів, реалізація проектів, тренінги, фокус-групи і т.д.), що розвиває у студента професійні компетенції, а також ініціативність та навички роботи в команді
- У нас проходить велика кількість позааудиторних заходів (наукові конференції, культурні заходи, соціальні акції, святкування) а також функціонує Студентська Рада
- Керівництво коледжу завжди готове обговорити із студентом його проблеми (як навчальні, так і особисті) та посприяти їхньому вирішенню
- Починаючи із перших курсів, наші студенти формують чітке уявлення, де вони будуть працювати (відвідують підприємства, знаходять роботу за фахом, визначають тему диплома, проходять практику)
- Ми випускаємо повноцінних професіоналів, що володіють найбільш затребуваними професійними та особистісними компетенціями
Під час навчання в економіко-технологічному коледжі КІБіТ студент не тільки отримує знання, а й набуває тих необхідних якостей, які допоможуть йому в майбутньому знайти своє місце в житті – самостійності, працьовитості, ініціативності, вміння приймати рішення, комунікативності. Якщо ви бажаєте, що б ваша дитина через три роки стала успішним професіоналом, ласкаво просимо до КІБіТ!